genginka
22.09.09,12:43
Prosííííííím už hľadám na nete dobre dlho a nemôžem nájsť...
Chcela som sa opýtať chcem začať dovážať veci z UK, ale potrebujem mať nejaké osobitne štítky, kde bude označená napr. krajina pôvodu, krajina dovozu, atd....
A teda pýtam sa, čo tam ešte má byť presne napísané na tých štítkoch.... každý mi hovorí niečo iné a nahoršie je že ja to neviem nikde nájsť.

veľmi pekne dakujem za každú radu.:)
camozzi
22.09.09,13:29
V slovenskom jazyku na stitkoch napisany model, nazov, datum vyroby, dovozca, Vyrobene v..., zlozenie materialov (zvrsok, podsivka), osetrovacie symboly a upozornenia, napr. nenechavat v blizkosti ohna a podobne, farba, panske/damske.
Opisal som stitok na obleceni anglickeho vyrobcu oblecenia a obuvy, ktoreho produkty sa predavaju aj na Slovensku a Cesku.
Pokial budes dovazat nieco technicke, tak aj manual musi byt v slovenskom jazyku (cesky neplati!).
s.r.o.
23.09.09,05:03
Camozzi staci ked odpisem len zo stitka co dostanem k danemu tovaru alebo treba aj viac?
camozzi
23.09.09,07:08
Pozri ako vyzera oznacenie napr. nohavic. Je to viacjazycne, aby dodavatelia usetrili peniaze na tlac stitkov. Toto je hlavny stitok s oznacenim. Na znackovom textile zvykne byt viac stitkov, napr. Vibram, Gore Tex a su na nich texty v cudzom jazyku. Tie sa prekladat nemusia.

http://img24.imageshack.us/img24/3219/23092009282.th.jpg (http://img24.imageshack.us/i/23092009282.jpg/)
s.r.o.
23.09.09,08:09
Camozzi co vsetko mi treba vediet pri otvoreni obchodu z nackovym tovarom ake papiere na ktore urady by som mal ist co vsetko to obnasa ?
camozzi
23.09.09,13:25
Zalezi na tom ci chces byt autorizovany predajca alebo budes mat outlet - dovoz z UK, DE... Za autorizovaneho predajcu sa pri tom povazuje taky predajca, ktory ma zmluvu s autorizovanym dovozcom a zastupenim znacky na Slovensku, napr. Puma Slovakia.
Ak by si chcel predavat outlet, tak ti stacia bezne predajne priestory a v podstate mas uplnu slobodu.
Ak by si predaval ako autorizovany predajca, teda znackova predajna, tam uz budes musiet pristupit na rokovania s distributormi. S nimi dohodnes velkost predajnej plochy, vybavenie predajne, ulozenie tovaru...
S uradmi riesis akurat prevadzkaren, ak sa nemylim. Urady nebude zaujimat co a akej znacky predavas.
s.r.o.
23.09.09,13:48
a pri obchodnej inspekcie tam co je potrebne mat
Erika-ežka
21.05.10,09:39
V slovenskom jazyku na stitkoch napisany model, nazov, datum vyroby, dovozca, Vyrobene v..., zlozenie materialov (zvrsok, podsivka), osetrovacie symboly a upozornenia, napr. nenechavat v blizkosti ohna a podobne, farba, panske/damske.
Opisal som stitok na obleceni anglickeho vyrobcu oblecenia a obuvy, ktoreho produkty sa predavaju aj na Slovensku a Cesku.
Pokial budes dovazat nieco technicke, tak aj manual musi byt v slovenskom jazyku (cesky neplati!).
Neviete mi náhodou niekto poradiť v akom zákone sa hovorí o tom, čo má obsahovať štítok s prekladom (na dovezenom tovare) - ide mi o to, či tam musí byť aj dovozca. :confused:
akina
21.05.10,14:03
Neviete mi náhodou niekto poradiť v akom zákone sa hovorí o tom, čo má obsahovať štítok s prekladom (na dovezenom tovare) - ide mi o to, či tam musí byť aj dovozca. :confused:
Pozri vyhlášku MH SR č. 370/2008 Z.z., ktorou sa ustanovujú podrobnosti o označovaní materiálového zloženia textilných výrobkov. Spôsob označenia s údajmi o údržbe rieši § 12 zákona
č. 205/2007 Z.z. o ochrane spotrebiteľa v platnom znení.
Danielle369
22.05.10,11:51
Erika-ežka
23.05.10,18:50
Ďakujem za odpovede, len som otázku zadala do zlej témy.:o Dovezený tovar totiž nie je textil, ale balené cukrovinky. Ako dovozca som povinná zabezpečiť, aby na každom tovare bol aj slovenský preklad. Len nemôžem nikde nájsť, či musím mať okrem prekladu na tovare aj napísaného dovozcu. :confused:
Danielle369
24.05.10,17:07
výrobok bol zreteľne označený údajmi o výrobcovi, dovozcovi
alebo dodávateľovi, o miere alebo o množstve,
o spôsobe použitia a údržby výrobku a o nebezpečenstve,
ktoré vyplýva z jeho nesprávneho použitia alebo
údržby, o podmienkach uchovávania a skladovania výrobku,
ako aj o riziku súvisiacom s poskytovanou službou
alebo informáciami podľa osobitných predpisov.16)
Predávajúci je povinný na požiadanie orgánu dozoru
alebo spotrebiteľa oznámiť alebo zdokumentovať údaje
o výrobku, ak ho nemožno označiť.
(3) Predávajúci nesmie odstraňovať, prekrývať ani
meniť označenie výrobku ani iné údaje uvedené výrobcom,
dovozcom alebo dodávateľom.
(4) Pri predaji použitého alebo upravovaného výrobku,
výrobku s vadou alebo výrobku, ktorého úžitkové

tu máš celý zákon
http://ec.europa.eu/consumers/cons_int/safe_shop/fair_bus_pract/transposition_laws_slovakia.pdf
Erika-ežka
25.05.10,06:09
výrobok bol zreteľne označený údajmi o výrobcovi, dovozcovi
alebo dodávateľovi, o miere alebo o množstve,
o spôsobe použitia a údržby výrobku a o nebezpečenstve,
ktoré vyplýva z jeho nesprávneho použitia alebo
údržby, o podmienkach uchovávania a skladovania výrobku,
ako aj o riziku súvisiacom s poskytovanou službou
alebo informáciami podľa osobitných predpisov.16)
Predávajúci je povinný na požiadanie orgánu dozoru
alebo spotrebiteľa oznámiť alebo zdokumentovať údaje
o výrobku, ak ho nemožno označiť.
(3) Predávajúci nesmie odstraňovať, prekrývať ani
meniť označenie výrobku ani iné údaje uvedené výrobcom,
dovozcom alebo dodávateľom.
(4) Pri predaji použitého alebo upravovaného výrobku,
výrobku s vadou alebo výrobku, ktorého úžitkové

tu máš celý zákon
http://ec.europa.eu/consumers/cons_int/safe_shop/fair_bus_pract/transposition_laws_slovakia.pdf

Ďakujem krásne, našla som k tomu aj "novelizáciu" http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/default.aspx?PredpisID=208427&FileName=zz2008-00397-0208427&Rocnik=2008 išlo mi hlavne o § 12 - tam bola tá zmena, čo som hľadala.
michaela&leila
30.09.10,09:33
Dobry den,

chcela by som sa len spytat, ci by som mohla vsetky stitky z oblecenia, dovezeneho z UK odstranit, a predavat to ako second hand, aj ked je to uplne nove oblecenie, spodna bielizen, nakupene vo vypredaji.

Vopred dakujem
yariss
04.03.11,16:10
Prosím, môže mi niekto poradiť, čo musí obsahovať označujúci štítok na dovezenom tovare technického charakteru? Manuál v slovenčine mám.Ďakujem:)
yariss
04.03.11,16:48
môžem niekoho poprosiť, aby mi povedal, čo všetko má byť na štítkoch pre dovezený tovar technického charakteru, ked manuál v slovenčine mám.Ďakujem za každú odpoveď....