lucia4978
22.09.09,14:32
Dobrý deň, mám problém so sudeou, ktorá býva pod nami. Presťahovali sme sa asi pred troma mesiacmi. Od začiatku bola nervózna z toho že prerábame, ale sme to chápali a mysleli si, že keď to skončí bude kľud.Bývajú tu samí dôchodci a my sme vlastne jediní čo máme dieťa, 4,5 ročnú dcéru. Ale stále niečo rieši s nami. Že dupoceme, kričíme a podobne.Pritom dcera chodí do škôlky, vstáva až keď ona už venčí svojho psa, ja robím väčšinou do 18.h, manžel tiež pracuje, takže sme vlastne celé dni neni doma. Večer chodí spať malá okolo 20.h. Akurát cez víkendy sme doma a to tiež väčšinou niekam ideme. Ide o to, že kade chodí sa na nás sťažuje a ohovára nás.Minule si dokonca zavolala sanitku, že jej je zle.Ale ju hneď pustili, lebo že jej nič neni.
Ale ona všade rozpráva že kôli nám ju zobrala sanítka. Najnovšie sa vyhráža aj so svojimi dcérami že zavolá na nás policajtov.Na dcéru nadáva že je nevychovaná atď.Tá nám už pár krát plakala kôli tomu.Keď sa nepozdravím, ohovára a keď sa pozdravím tak sa neodzdraví.Mám to riešiť nejakou sťažnosťou alebo to len slepo ignorovať?Poradte....ďakujem
Nokerla
22.09.09,12:47
staznost je podla mna hlupost

ja by som to riesil totalnou ignoraciou.....alebo.....na vyhrazku ze zavola policajtov, by som reagoval ze nech zavola vsetkych policajtov v meste......
a este by som sem - tam preventivne dupol do podlahy. :D
fonzerelli
22.09.09,12:51
S takymi ludmi sa jedna tazko.Maju to jednoducho v povahe stale sa len skriepit a byt stale s niecim nespokojni.Najlepsie podla mna je si ich nevsimat a v pripade nejakych kolizii sa branit.
Viete, dochodci sa nudia, pretoze nemaju niektori co robit, tak si vymyslaju zabavky
camozzi
22.09.09,12:56
Takychto susedov sa na kazdej ulici najde kopec. Uvedom si, ze aj keby si sa na nu stazovala povedzme na schodzi alebo ak by si sla na policiu, tak to bude stale slovo proti slovu. Pokial sa tebe alebo niekomu z tvojej rodiny nevyhraza zabitim alebo ak vam neposkodzuje majetok, tak to bude stale len priestupok a skonci to niekde na obvodnom urade. Vyviazne z toho bud s upomienkou alebo financnou pokutou. Ak vobec sa s tym niekto bude chciet zaoberat...
Najlepsie je to ignorovat a ak by mala reci na dceru, tak by som jej uz nieco povedal.
Bionda
22.09.09,13:02
My v susedstve máme tiež podobné indivídum,ńajviac sa mi osvedčilo - úsmev na tvári a ignorovať. Keď už sa nedá, s úsmevom na tvári poviem, že by mal pouvažovať nad tým, že nech radšej nechodí do kostola, keď je taký zlý, lebo sa to nepatrí :) a tiež , že než niečo nabudúce vypustí z úst, nech ide na psychiatrické vyšetrenie, lebo organický psychosyndrom a demencia, nie je nič zvláštne u ľudí v tak pokročilom veku!
záver- ignorovať, nevšímať si, často týto ľudia sú vlastne "chudáci" lebo sú sami a nemajú čo robiť, nikto ich nepotrebuje a zatvrdli a závidia tým čo sú šťastní, lebo práve to oni nie sú.
Prajem pevné nervy a úsmev na tvári!
AlaNR
22.09.09,16:06
Presne toto isté mám ja vedľa... Minule som s úsmevom na tvári stála v záhrade a sledovala som, ako za sústavného mrmlania, osočovania našej rodiny a oplzlého nadávania, trhá halúzky z našich sliviek...
skúsila som na ňu metódu ignorancie a úsmevu, ktorú majú vyskúšanú aj ďalšie poraďáčky. Ešte som sa jej aj milo pýtala, či náhodou nedonesiem nožnice, alebo rukavice, či ju ruky nebolia. Mali ste vidieť, aká bola vytočená!
Z druhej strany sa sused váľal po zemi od rehotu, ale čo som s ňou mala robiť? Hádať sa neoplatí, ona si aj tak bude stále to svoje rozprávať, tak som sa na nej aspoň dobre zabavila, pomyslela som si svoje a úspešne ju ignorujem ďalej...
Ale aj tak sa čudujem a nejde mi do hlavy, prečo vždy, keď u nás niekto zazvoní, ide vyhadzovať za hrsť buriny do smetiaka...
Pozdraviť ju nemienim ani za svet, veď prečo sa zaliečať osobe, ktorá oplzlo vynadala mne a mojej mame... Nemám prečo...
Najlepšie je, že jej nikto z nás nič zlé nerobí, nikto sa s ňou neháda... Ale to ju asi najviac vytáča...
Halli
22.09.09,16:38
Dobrý deň, mám problém so sudeou, ktorá býva pod nami. Presťahovali sme sa asi pred troma mesiacmi. Od začiatku bola nervózna z toho že prerábame, ale sme to chápali a mysleli si, že keď to skončí bude kľud.Bývajú tu samí dôchodci a my sme vlastne jediní čo máme dieťa, 4,5 ročnú dcéru. Ale stále niečo rieši s nami. Že dupoceme, kričíme a podobne.Pritom dcera chodí do škôlky, vstáva až keď ona už venčí svojho psa, ja robím väčšinou do 18.h, manžel tiež pracuje, takže sme vlastne celé dni neni doma. Večer chodí spať malá okolo 20.h. Akurát cez víkendy sme doma a to tiež väčšinou niekam ideme. Ide o to, že kade chodí sa na nás sťažuje a ohovára nás.Minule si dokonca zavolala sanitku, že jej je zle.Ale ju hneď pustili, lebo že jej nič neni.
Ale ona všade rozpráva že kôli nám ju zobrala sanítka. Najnovšie sa vyhráža aj so svojimi dcérami že zavolá na nás policajtov.Na dcéru nadáva že je nevychovaná atď.Tá nám už pár krát plakala kôli tomu.Keď sa nepozdravím, ohovára a keď sa pozdravím tak sa neodzdraví.Mám to riešiť nejakou sťažnosťou alebo to len slepo ignorovať?Poradte....ďakujem

Lucia myslím, že by si mala isť na to úplne z opačného konca. Chce to len trocha pevného sebazapretia. A nesmieš to robiť veľmi nasilu...skús susedu pozdraviť, prihovoriť sa jej, polichotiť jej, možno pozvať na kávu, alebo ju vymáknuť ped panelákom a povedať jej, že sa neoplatí spolu zle vychádzať a že urobiš kavičku a vypijete si ju trebars na lavičke, malú zobrať zo sebou nech sa tam krúti okolo vás...
Vieš ono tento opačný postup robí zázraky, aj keď je niekedy proti srsti.Ale efekt je taký, že tento človek stratí nutnosť pomstychtivosti a nedokáže už voči takémuto chovaniu "protivníka" útočiť...
Ak to nie je medzi vami ešte natoľko naštrbené , skús to a ak nie je tá dotyčná osoba chorá, verím, že to zaberie...daj vedieť
lucia4978
22.09.09,17:24
Všetkým vám pekne ďakujem, hneď mi je lepšie.Tak to skúsim po dobrom, dúfam že mi neprasknú nervy. Ešte raz veľká vďaka.
AlaNR
19.11.09,13:16
Tá naša suseda zasa začala, chvíľu bol pokoj, pretože sa obula do suseda vedľa, no ale teraz sa to vrátilo... Bohužiaľ, nechápem, nikto si ju nevšíma a tým viac ubližuje. Už neviem, čo s ňou....
Najhoršie je, že to moju maminu veľmi deptá a vždy plače. K jej zdravotnému stavu to teda veľa dobrého nepridáva. Brániť sa nevieme nijak... Pekné slovo na ňu vôbec neplatí.... :-(((
wagner
19.11.09,13:23
Tá naša suseda zasa začala, chvíľu bol pokoj, pretože sa obula do suseda vedľa, no ale teraz sa to vrátilo... Bohužiaľ, nechápem, nikto si ju nevšíma a tým viac ubližuje. Už neviem, čo s ňou....
Najhoršie je, že to moju maminu veľmi deptá a vždy plače. K jej zdravotnému stavu to teda veľa dobrého nepridáva. Brániť sa nevieme nijak... Pekné slovo na ňu vôbec neplatí.... :-(((
Ja som mala tiež takého "dobrého" suseda. Stále do mňa rýpal, až ma to raz poriadne naštvalo, neudržala som sa a aj pred jeho ženou som mu nadala a vyhrozila som sa mu, že ak ešte raz bude do mňa rýpať a nadávať mi, že si to nahrám na mobil a podám naňho trestné oznámenie. A od vtedy sa sused so mnou nebaví, ani jeho žena a mám pokoj. Vie, že by som tie vyhrážky splnila. Mobil nosím provokatívne v ruke, keď otváram bránu a oni sú na dvore. Skús aj Ty také niečo, možno to pomôže.
comodo
19.11.09,13:58
Hm, ked to citam ....... vy musite byt pekna sebranka , ked takto otravujete jesen zivota starym spoluobcanom. :D:D:D
jojom
19.11.09,14:20
Bohužial starší ale aj mladý susedia vedia byť otravný. Ja mám niečo podobné. Nebudem opisovať zážitky ale raz už som sa nakúrili a povedal som im že som síce tolerantný človek ale ak ma vytočia tak nech si ma neprajú. A občas oprem trochu aparatúrou nejaký film alebo pesničku do lepších obrátok na pár minút, aby nezabudli že "nepriateľ je nablízku" :D :D :D.
AlaNR
19.11.09,16:05
Diky za podporu, aj to pomáha. :)
smola je v tom, že má zaťa policajta, takže by som si asi moc nepomohla pri dnešnom spravodlivom policajnom zbore... ale to je o inom...
Spravila som veľkú chybu, keď nám otrhávala stromy v záhrade, mala som ju fakt nahrať, mala by som snáď teraz pokoj. Pri jej náture to môžem urobiť znovu na budúci rok...
Keby sme mali na pozemku toľko miesta, aj úver by som si zobrala a spravila 5 metrový murovaný plot, len nech dá pokoj...
A aparatúrou ju neodplaším, jej muž je nahluchlý, takže im reve televízor v kuse...:D
wagner
19.11.09,16:10
Diky za podporu, aj to pomáha. :)
smola je v tom, že má zaťa policajta, takže by som si asi moc nepomohla pri dnešnom spravodlivom policajnom zbore... ale to je o inom...
Spravila som veľkú chybu, keď nám otrhávala stromy v záhrade, mala som ju fakt nahrať, mala by som snáď teraz pokoj. Pri jej náture to môžem urobiť znovu na budúci rok...
Keby sme mali na pozemku toľko miesta, aj úver by som si zobrala a spravila 5 metrový murovaný plot, len nech dá pokoj...
A aparatúrou ju neodplaším, jej muž je nahluchlý, takže im reve televízor v kuse...:D
Stačí nasadiť živý plot - za dva roky má dva metre a nevidíš ju a ani ona Teba. Živý plot vyrastie aj do štyroch metrov a potom už bude s ňou pokoj.
foza
20.11.09,06:26
Hm, ked to citam ....... vy musite byt pekna sebranka , ked takto otravujete jesen zivota starym spoluobcanom. :D:D:D Nedá mi nereagovať na tento príspevok. Neviem kto komu otravuje život. Často si starý spoluobčania myslia, že keď už majú čo-to za sebou môžu všetko. Viem o čom hovorím, bývame v paneláku kde máme susedovcov aj dôchodcov ale aj mladých ľudí. Nedá sa všetkých hádzať do jedného vreca! Niektorý aj starý dôchodcovia žijú tak, že človek o nich ani nevie a naopak niektorý otravujú vzduch permanentne. U nás býva mladá rodina, ktorá je arogantná trieska dverami, perie večer a vôbec neberie ohľad na ostatných. Je to len a len o ľudoch a v ľudoch.:rolleyes:
Dana7
20.11.09,06:51
Presne toto isté mám ja vedľa... Minule som s úsmevom na tvári stála v záhrade a sledovala som, ako za sústavného mrmlania, osočovania našej rodiny a oplzlého nadávania, trhá halúzky z našich sliviek...
skúsila som na ňu metódu ignorancie a úsmevu, ktorú majú vyskúšanú aj ďalšie poraďáčky. Ešte som sa jej aj milo pýtala, či náhodou nedonesiem nožnice, alebo rukavice, či ju ruky nebolia. Mali ste vidieť, aká bola vytočená!
Z druhej strany sa sused váľal po zemi od rehotu, ale čo som s ňou mala robiť? Hádať sa neoplatí, ona si aj tak bude stále to svoje rozprávať, tak som sa na nej aspoň dobre zabavila, pomyslela som si svoje a úspešne ju ignorujem ďalej...
Ale aj tak sa čudujem a nejde mi do hlavy, prečo vždy, keď u nás niekto zazvoní, ide vyhadzovať za hrsť buriny do smetiaka...
Pozdraviť ju nemienim ani za svet, veď prečo sa zaliečať osobe, ktorá oplzlo vynadala mne a mojej mame... Nemám prečo...
Najlepšie je, že jej nikto z nás nič zlé nerobí, nikto sa s ňou neháda... Ale to ju asi najviac vytáča...

Niečo podobné mala aj moja svokra na dedine. Tam to došlo až tak ďaleko, že stále sa chodila sťažovať na nejaké úrady, mala plno známych a vždy sa to riešilo ako priestupok, príp. nejakou pokutou. Až to došlo tak ďaleko, že išla zas niečo riešiť, že jej vraj niečo znečisťujeme, alebo niečo podobné až na úrad životného prostredia. Tak tam už išiel aj manžel, nielen jeho rodičia a ten pán si hneď urobil úsudok, kto robí problémy, pretože našu "milú susedu" odtiaľ vyviedol ochrankár, samozrejme výsledok bol v náš prospech. To jej nestačilo podala odvolanie na kraj, my sme sa tiež odvolali a zas to bolo v náš prospech. Aj to bolo málo, tak to dala na súd, zaplatila určite peknú pálku advokátovi a milý súd ju poslal do kelu, ani len nebolo žiadne pojednávanie, pretože to zmietol zo stola ako nezmysel. Odvtedy sa naopak začala pekne líškať, pretože sa potrebuje dostať do nášho dvora, aby si mohla urobiť nejaké opravy na dome a karta sa zrazu otáča. Svokra sa s ňou síce baví, ale minule išla s milým úsmeov na manžela, že vraj načo sa hnevať, lenže on je tvrdohlavý, ani jej len neodpovedal. Proste nehádal sa, nenadával, orezal konáre stromu, aby jej neprečnievali do záhrady a pri tom všetkom nepovedal ani pol slova. Takže, z toho vidno, že božie mlyny asi predsa len melú. Našu pani susedu už poznajú ako chronickú sťažovateľku, už ju ignoruje obecný úrad, miestny farár aj lekárka. Totiž ona má problém s každým koho stretne. Takže znova osvedčená rada. IGNOROVAŤ a USMIEVAŤ SA.
kaco11
20.11.09,07:18
Inac ten zat policajt je v poho. Akonahle sa bude do toho miesat inspekcia ministerstva mu to vysvetli. Staci ze ho bude vysetrovat. Su veci ktore sa riesit daju a ak nie je hlupy tak pochopi co sa da a co nie. Otazka je kde robi.
wegamizi
20.11.09,08:34
Nedá mi nereagovať na tento príspevok. Neviem kto komu otravuje život. Často si starý spoluobčania myslia, že keď už majú čo-to za sebou môžu všetko. Viem o čom hovorím, bývame v paneláku kde máme susedovcov aj dôchodcov ale aj mladých ľudí. Nedá sa všetkých hádzať do jedného vreca! Niektorý aj starý dôchodcovia žijú tak, že človek o nich ani nevie a naopak niektorý otravujú vzduch permanentne. U nás býva mladá rodina, ktorá je arogantná trieska dverami, perie večer a vôbec neberie ohľad na ostatných. Je to len a len o ľudoch a v ľudoch.:rolleyes:
Musim sa zastat aj tych dochodcov, lebo moji rodicia na dochodku takto ziju v panelaku a maju opacny pohlad na vec spoluzitia s mladymi rodinami v susedstve.
Za 30 rokov ich byvania sa vystriedalo nad nimi 9 mladych rodin. Kazdy z nich si prerabal byt a vychoval nad nimi 1-2 deti a potom sa odstahovali. Viete, co chcem s tym naznacit?? Je to dost aj pre vola.
Starsi ludia su precitlivejsi na zvuky, vacsinou v takychto seniorskych rodinach byva klud a tichucko. Takze vnimaju okolie omnoho intenzivnejsie, ako mladi ludia, ktori chodia do prace, maju rusni zivot a ukludnia sa az v nocnych hodinach.
Davam preto za pravdu, ze je to v ludoch a v kulture spoluzitia. Ak je raz niekdo vadny, tak je to fuk , ci je mlady, alebo stary. Najst si dobre byvanie je jedna velka loteria.
alaya1
20.11.09,08:59
Nedá mi nereagovať na tento príspevok. Neviem kto komu otravuje život. Často si starý spoluobčania myslia, že keď už majú čo-to za sebou môžu všetko. Viem o čom hovorím, bývame v paneláku kde máme susedovcov aj dôchodcov ale aj mladých ľudí. Nedá sa všetkých hádzať do jedného vreca! Niektorý aj starý dôchodcovia žijú tak, že človek o nich ani nevie a naopak niektorý otravujú vzduch permanentne. U nás býva mladá rodina, ktorá je arogantná trieska dverami, perie večer a vôbec neberie ohľad na ostatných. Je to len a len o ľudoch a v ľudoch.:rolleyes:
Zarazilo ma, ze ti prekaza, ze peru vecer. vecer nie je v noci, tak aky problem? Ak chodi do prace, kedy ma prat? Ja sa priznam, periam aj v nedelu, vecer, rano, kedy mam cas. ved to periem doma v byte, nie na chodbe, ci na schodisku
foza
20.11.09,12:44
Zarazilo ma, ze ti prekaza, ze peru vecer. vecer nie je v noci, tak aky problem? Ak chodi do prace, kedy ma prat? Ja sa priznam, periam aj v nedelu, vecer, rano, kedy mam cas. ved to periem doma v byte, nie na chodbe, ci na schodisku Večer je u mňa po 20 hod. Susedíme spálňou s ich kúpeľnou a neni nič príjemné keď sa snažím zaspať okolo 21,40 a susede buchoce práčka po kúpeľni! Nechodí do roboty, pracuje na polovičný úväzok ale pravidelne pustí práčku večer - po 20 hod. Máš pravdu, že to neni na chodbe alebo na schodisku, ale je to susedná stena a keď je v paneláku ticho, všetko sa ozýva. Keď som ju upozornila, že to počuť reagovala asi tako - to je môj byt a mňa nikto nebude obmedzovať.
alaya1
20.11.09,13:01
Večer je u mňa po 20 hod. Susedíme spálňou s ich kúpeľnou a neni nič príjemné keď sa snažím zaspať okolo 21,40 a susede buchoce práčka po kúpeľni! Nechodí do roboty, pracuje na polovičný úväzok ale pravidelne pustí práčku večer - po 20 hod. Máš pravdu, že to neni na chodbe alebo na schodisku, ale je to susedná stena a keď je v paneláku ticho, všetko sa ozýva. Keď som ju upozornila, že to počuť reagovala asi tako - to je môj byt a mňa nikto nebude obmedzovať.
S tym nic nenarobis, do 22 ma moznost prat ako chce. No detska mojej dcery tiez susedi s kupelnou susedou a kupu sa aj o polnoci, perie tiez kedy- tedy, no moja dcera ma asi lepsi a tuhsi spanok, jej to neprekaza.
kaco11
20.11.09,13:31
už tu tieto vztahy boli riešené nespočetne veľa krát a jednoducho bývanie v paneláku je o kompromisoch zo všetkých strán. Ak sa to niekomu nepáči nech sa odsťahuje.
Generalissimus
20.11.09,13:39
Lucia myslím, že by si mala isť na to úplne z opačného konca. Chce to len trocha pevného sebazapretia. A nesmieš to robiť veľmi nasilu...skús susedu pozdraviť, prihovoriť sa jej, polichotiť jej, možno pozvať na kávu, alebo ju vymáknuť ped panelákom a povedať jej, že sa neoplatí spolu zle vychádzať a že urobiš kavičku a vypijete si ju trebars na lavičke, malú zobrať zo sebou nech sa tam krúti okolo vás...
Vieš ono tento opačný postup robí zázraky, aj keď je niekedy proti srsti.Ale efekt je taký, že tento človek stratí nutnosť pomstychtivosti a nedokáže už voči takémuto chovaniu "protivníka" útočiť...
Ak to nie je medzi vami ešte natoľko naštrbené , skús to a ak nie je tá dotyčná osoba chorá, verím, že to zaberie...daj vedieť

Nic v zlom ale myslim si ze ste este nestretli tento typ osoby ked ste jej poradili toto. Ja mam takuto svagrinu a na tychto ludi pekne slovo ani ziadne rozumne vysvetlovanie situacie neplati.
Oni si proste na kazdu vec spravia vo svojej hlave teoriu, domyslia si knej zopar lzi a to je proste pravda a hotovo! Tiez som dlhe roky skusal rozne sposoby komunikacie, ale nakoniec to ostalo pri tom ignorovani, vyhybani sa a usmievani.
V pripade ze spinavo nadava bez dovodu(casty nevysvetlitelny jav) tak jej iba odpoviem chod na psychiatriu tam ti pomozu, raz som jej vytlacil aj kontakt z internetu na odbornika, to bol vreskot :D

Taktiez je pravda ze tychto ludi najdete na kazdej ulici zopar, ja osobne si myslim ze ich zoziera zavist aj ked mnohokrat realne ani nemaju co zavidiet...

Inak na psychiku je to velka zataz, zvyknut sa nato neda, lebo tito ludia stale s niecim novym prekvapia a cakaju len kedy vas uvidia aby mohli nieco vynadat. Je to trapenie no pomahalo mi tiez ako bolo spomenute nahravanie na mobil vsetko co hovorila a vyhrazanie sa policajtami... toho sa bala.
Ohovaranie si ja osobne vobec nevsimam, vravim ze ako ja si na kazdeho urobim svoj vlastny nazor tak isto si ho kazdy urobi aj na mna(nezavisle od toho co mu kto narozprava) a tychto ludi vacsinou uz vsetci naokoli poznaju velmi dobre.
Halli
20.11.09,14:40
Nic v zlom ale myslim si ze ste este nestretli tento typ osoby ked ste jej poradili toto.
.

Každý človek zareaguje inak a nie na každého to platí, to je pravda. Ale vždy je to lepšie ako ísť s ním do konfliktu, lebo tým, že sa to vyostrí nič nevyriešiš a zbytočne ubližuješ hlavne sebe ak sa tým neustále zaoberáš.:(
To nie je moja univerzálna rada na každého. Ale o to je väčšia radosť ak sa touto možnosťou dá niečo napraviť.;)
wagner
20.11.09,16:24
Nic v zlom ale myslim si ze ste este nestretli tento typ osoby ked ste jej poradili toto. Ja mam takuto svagrinu a na tychto ludi pekne slovo ani ziadne rozumne vysvetlovanie situacie neplati.
Oni si proste na kazdu vec spravia vo svojej hlave teoriu, domyslia si knej zopar lzi a to je proste pravda a hotovo! Tiez som dlhe roky skusal rozne sposoby komunikacie, ale nakoniec to ostalo pri tom ignorovani, vyhybani sa a usmievani.
V pripade ze spinavo nadava bez dovodu(casty nevysvetlitelny jav) tak jej iba odpoviem chod na psychiatriu tam ti pomozu, raz som jej vytlacil aj kontakt z internetu na odbornika, to bol vreskot :D

Taktiez je pravda ze tychto ludi najdete na kazdej ulici zopar, ja osobne si myslim ze ich zoziera zavist aj ked mnohokrat realne ani nemaju co zavidiet...

Inak na psychiku je to velka zataz, zvyknut sa nato neda, lebo tito ludia stale s niecim novym prekvapia a cakaju len kedy vas uvidia aby mohli nieco vynadat. Je to trapenie no pomahalo mi tiez ako bolo spomenute nahravanie na mobil vsetko co hovorila a vyhrazanie sa policajtami... toho sa bala.
Ohovaranie si ja osobne vobec nevsimam, vravim ze ako ja si na kazdeho urobim svoj vlastny nazor tak isto si ho kazdy urobi aj na mna(nezavisle od toho co mu kto narozprava) a tychto ludi vacsinou uz vsetci naokoli poznaju velmi dobre.
Nie sú naše švagriné náhodou sestry? ALe u nás to prišlo už trochu ďalej, vykričala mi veľa "blbostí" a nakoniec dodala" a nebude sa s Tebou do smrti rozprávať celá moja rodina". A ani sa nerozprávajú, žiaľ ani brat sa nerozpráva. Ale má to výhodu, nerozčuľujem sa, nenadáva mi, nemôže mi ukázať, ako mi závidí ešte aj nos medzi očami. Iba rozmýšľam, koho to viac štve - teda to nerozprávanie. Mňa teda nie, ale ona si nemôže predo mnou prejaviť svoj názor, asi ju musí riadne svrbieť jazyk. A to susedíme záhradami. Zasadila som od nich živý plot, už má dva metre a nemusíme sa ani vidieť. Máme od seba pokoj. Čo chcela, to má.
piggos
20.11.09,16:58
Dobrý deň, mám problém so sudeou, ktorá býva pod nami. Presťahovali sme sa asi pred troma mesiacmi. Od začiatku bola nervózna z toho že prerábame, ale sme to chápali a mysleli si, že keď to skončí bude kľud.Bývajú tu samí dôchodci a my sme vlastne jediní čo máme dieťa, 4,5 ročnú dcéru. Ale stále niečo rieši s nami. Že dupoceme, kričíme a podobne.Pritom dcera chodí do škôlky, vstáva až keď ona už venčí svojho psa, ja robím väčšinou do 18.h, manžel tiež pracuje, takže sme vlastne celé dni neni doma. Večer chodí spať malá okolo 20.h. Akurát cez víkendy sme doma a to tiež väčšinou niekam ideme. Ide o to, že kade chodí sa na nás sťažuje a ohovára nás.Minule si dokonca zavolala sanitku, že jej je zle.Ale ju hneď pustili, lebo že jej nič neni.
Ale ona všade rozpráva že kôli nám ju zobrala sanítka. Najnovšie sa vyhráža aj so svojimi dcérami že zavolá na nás policajtov.Na dcéru nadáva že je nevychovaná atď.Tá nám už pár krát plakala kôli tomu.Keď sa nepozdravím, ohovára a keď sa pozdravím tak sa neodzdraví.Mám to riešiť nejakou sťažnosťou alebo to len slepo ignorovať?Poradte....ďakujem

no bývať zo starými ľudmi..?no poviem žiadna výhra..ked to túto tvoju susedu raz prejde... no možno až ked umrie...nájde sa zas niekto iný.čo ti bude strpčovať život...ale to aký sme, neurčuje náš vek...veľkú úlohu tu tak trošku zohráva aj výchova a podmienky v akých sme vyrastali a ako sa knám ľudia v živote zachovali....táto tvoja suseda je možno chorá a svoje správanie si neuvedomuje...alebo sa k nej v živote ľudia nezachovali nejako pekne a to jej možno ublížilo na toľko ,že teraz má pocit že jej každý chce len zle....neviem ako ti v tomto poradiť len ti prajem pevné nervy..