Jurho
22.09.09,18:21
Mám 5 filmov- 4*730 MB a 1*1800 MB.... a chcem ich napaliť na DVD.
ale nechce ma to pustiť dalej, do mu tam chýba cca 100 MB volnych... rad by som tie filmy mal pokope.....

tak neviem.... da sa to nejake komprimovane napaliť? - subory typu avi*
- ale ide o to, aby to prečítal klasický DVD prehrávač k telke - orava...

resp. poradte nejaký jednoduchý free program, kde by som to nejako okresal - napr. titulky na konci odstrihol, alebo niečo na začiatku.... to by mohlo stačiť...

čo s tym?.... hmm?

vdaka...
marco2233
22.09.09,16:45
no bud pouzijes overburning.. je to nastavenie v napalovacom programe kde mu mozes nastavit vecsiu velkost dat ako je standardne povolene.. 100MB na DVD by nemal byt problem.
druha moznost je odstrihnut koncove titulky napriklad pomocou virtual dub
http://www.stahuj.centrum.cz/multimedia/zpracovani_videa/virtualdub/
Charon
22.09.09,16:50
Ja mám výborné skúsenosti s Ashampoo burning studio.
Pri tvorbe DVD iba označíš aké filmy chceš nahrať na jedno DVD (médium) a o ostatné sa postará soft. Skomprimuje a nahrá podľa voľného miesta... Je to skutočne výborný software...
duves
22.09.09,17:24
Rekompresia je lepsia volba. S overburn. pri DVD nemam osobne dobre skusenosti. Kedysi pri CD to fungovalo, pri DVD nie.
Fero11
22.09.09,17:41
Mám 5 filmov- 4*730 MB a 1*1800 MB.... a chcem ich napaliť na DVD.
ale nechce ma to pustiť dalej, do mu tam chýba cca 100 MB volnych... rad by som tie filmy mal pokope.....

tak neviem.... da sa to nejake komprimovane napaliť? - subory typu avi*
- ale ide o to, aby to prečítal klasický DVD prehrávač k telke - orava...

resp. poradte nejaký jednoduchý free program, kde by som to nejako okresal - napr. titulky na konci odstrihol, alebo niečo na začiatku.... to by mohlo stačiť...

čo s tym?.... hmm?

vdaka...Ja osobne by som to spravil tak. Cez nejaky DVD masteringovy soft (u mna DVD LAB PRO) si vytvorim DVD strukturu, nech to ma aj 6GB a potom na kompresiu pouzijem DVD shrink, je to sice na ukor kvality, ale ked to vsetko chces mat na DVD, tak strate kvality sa nevyhnes
Entu
22.09.09,17:49
Zdravim,
Existuju tiez DVD9, resp. DL - double layer, ktore maju 8.5GB, su sice trochu drahsie ale vas problem by to vyriesilo asi najjednoduchsie :)
duves
22.09.09,19:11
Ano, aj tak sa. Media nie su likvidacne, nezruinuju nikoho.
dasoft
23.09.09,01:41
Overburn 100MB by som nerobil, to je uz ozaj dost vela. Predpokladam, ze filmy mas klasika v DivX, resp. XviD, takze ked ich budes chciet trochu zmensit na ukor kvality, obrn sa trpezlivostou, silnym procesorom, mnozstvom RAMky a nejakym volnym miestom (par GB na disku). Ide to, existuje na to hodne softu, kludne aj free virtualdub, ale ako hovorim, casovo je to dost narocne....
Druha moznost DVD DL je jednoduchsia, ak mas napalovacku na DL v pohode, len neviem ci ti to precita stolovy DVD prehravac - pozri specifikaciu a ved vyskusat mozes...