beika
18.08.05,13:49
Vo firme máme zamestnancov, ktorý okrem pracovnej zmluvy majú aj dohodu o vykonaní práce. Dohody majú na 4.000,- Sk. Chcela by som sa opýtať, či zdravotné poistnenie budú platiť len z príjmu na základe pracovnej zmluvy ako doteraz, alebo budú platiť zdravotné poistenie aj za dohodu? Ďakujem.
mucina
18.08.05,11:53
zatiaľ nie je povinnosť platiť zdravotné poistenie z dohody o vykonaní práce a aj tak výška príjmu nie je vyššia ako 6500,- Sk. tak je to zbytočné
Hronská Iveta
18.08.05,12:01
Vo firme máme zamestnancov, ktorý okrem pracovnej zmluvy majú aj dohodu o vykonaní práce. Dohody majú na 4.000,- Sk. Chcela by som sa opýtať, či zdravotné poistnenie budú platiť len z príjmu na základe pracovnej zmluvy ako doteraz, alebo budú platiť zdravotné poistenie aj za dohodu? Ďakujem.Ak je zamestnaný v riadnom pracovnom pomere a v tom období vykonáva aj práce na základe dohody o vykonaní práce mimo pracovného pomeru, odvody z dohôd neplatí. Platí len ako zamestnanec z riadneho PP (4% zamestnanec + 10% zamestnávateľ).
Daska
18.08.05,12:02
Ale u tych co maju riadny PP sa na vysku mzdy za dohody nepozera
Téry
18.08.05,13:56
Vo firme máme zamestnancov, ktorý okrem pracovnej zmluvy majú aj dohodu o vykonaní práce. Dohody majú na 4.000,- Sk. Chcela by som sa opýtať, či zdravotné poistnenie budú platiť len z príjmu na základe pracovnej zmluvy ako doteraz, alebo budú platiť zdravotné poistenie aj za dohodu? Ďakujem.V prípade zamestnanca sa poistné na zdravotné poistenie z dohody neplatilo, neplatí a ani po 1.9.2005 platiť nebude. Bez ohľadu na výšku odmeny za dohodu.
sklenkova
18.08.05,14:56
Ale dôchodcovia a študenti ak zarobia po 1.9. viac ako 3.250,-Sk musia odvádzať na ZP 14% v ročnom zúčtovaní? Je to tak, alebo som to zle pochopila? Musím ich aj ja prihlasovať?
Daska
18.08.05,15:10
Aj pre studentov a dochodcov plati, ze sleduju prijem za dohody len v tom pripade, ze nemaju riadny PP.
beika
19.08.05,06:24
Ďakujem Vám veľmi pekne. Pomohli ste mi.
anika
26.08.05,12:56
Dohody a zdravotné poistenie. Ja som sa pýtala v Siderii a odpísali mi, že aj z dohody
popri PP sa musí platiť zdravotné poistenie, naopak Všeobcná telefonicky povedala, že áno, ale e-mailom odpovedala, že nie. Kto sa má v tom vyznať?
Ďakujem
Jozef Mihál
26.08.05,13:30
Z dohody popri PP sa neplatí zdravotné poistenie.

So VšZP sme na MZ sedeli v utorok 23.8. a tieto veci si takto vyjasňovali, so Sidériou sme bohužiaľ nehovorili ale príde aj na to.
jananov
06.10.05,09:26
Nevie mi niekto poradiť, ako je to so ZP v prípade živnostníka? Firma, ktorá mu zadala zákazku, trvá na tom, že to nebude na faktúru, ale že s ním uzavrie jednorazovú dohodu. Musí si živnostník v ten mesiac zvýšiť odvody do ZP? Ďakujem.
Pepa
06.10.05,09:29
Nie .
jananov
06.10.05,09:37
Ďakujem. Jana