lodovico
22.09.09,20:57
Ďakujem všetkým expertom za poučné čítanie pre ľudí ako som ja: začiatočník v podnikaní.
Ako uchádzač o príspevok na začatie SZČ z Úradu práce, ktorý po absolvova-
ní kurzu ABC podnikateľa si pripravuje vlastný podnikateľský plán chcem vás, "anjeli naši strážni" na ceste živnostenskými zákutiami, poprosiť o radu: na
našom nemenovanom ÚPSVaR mi milí referenti tvrdia, že hoci aj je odôvodnená kúpa prívesného vozíka z hľadiska podnik. zámeru, z príspevku z fondu De minimis podľa prísl. paragrafov Zákona o službách zamestnanosti nie je možná, pretože vraj ide o dopravný prostriedok. Na tejto milej Porade som sa niekde dočítal, že
podľa Zákona o DPH je dopr. prostriedkom 1) motor. vozidlo 2) plavidlo a 3) lietadlo. Ja ten prívesný vozík pre rozbeh a beh budúcej firmy nevyhnutne potrebujem na dovoz materiálu- reziva a expedíciu hot. výrobkov, ak chcem znížiť náklady a byť konkurencieschopný ! Je interpretácia pracovníkov ÚPSVaR oprávnená, ak nie, čo mám podniknúť, ak chcem mať šancu pred komisiou obhájiť môj podnikateľský plán? Vopred vďaka.
ondrejvla
22.09.09,19:26
Je zaradený medzi dopravné prostriedky, pozri :

2-53 34.20.2 Prívesy a návesy: kontajnery 2-54 34.30.20 Ostatné samostatné predmety pre motorové vozidlá
Taktiež platíš ZP MV aj za prívesný vozík, a tiež Daň z MV.
0905727331
30.09.09,10:39
mam ten isty problem. v zakladnych pravidlach je napisane ze z dotacie kupeny stroj/pristroj/ musi byt pouzity bezprostredne v suvislosti s predmetom podnikania, cize pokial budem musiet nutne kupit vozik uz minimalne z dovodov spomenutych hore, tak si to na urade musia poriadne rozmysliet-aby si to neprotirecilo..:D