veronix
18.08.05,14:46
Ahojte, môžte mi poradiť ako FO, ktorá nie je plátcom DPH, zaúčtujem došlú zahraničnú faktúru z Poľska? Celková cena fa je 797,02 zlotých. Budem tam potrebovať kurz? Bolo to kupované 3.7.2005. Ďakujem
blcha
18.08.05,13:39
No iste, kurz potrebuješ v deň prijatia faktúry - pretože účtovné knihy si musíš viesť v korunách, a potom ešte jeden, v deň, keď zaplatíš. Alfa ťa perfektne prevedie cez tento problém, iba dôsledne povypĺňaj všetky okienka. Na konci roka za teba vypočíta aj kurzové rozdiely, ak bude treba. Kurzy zistíš napríklad na www.nbs.sk .
babenko1
18.08.05,15:26
Pôjdeš do knihy záväzkov, vyplníš partnera, účel, číslo daňového dokladu, interné číslo a hned vedľa toho je okienko, kde si nastavíš o akú faktúru ide, t.j., či išlo o faktúru EU tovar, služba....následne vyplníš dátumy, menu - polské zloté, uvedieš kurz NBS a napíšeš čiastku. Alfa ti automaticky všetko prepočíta a dáš to uložiť. Toť vsjo
veronix
19.08.05,10:46
ďakujem, ešte by som sa chcela spytať. Tovar bol zaplatený 3.7.2005, pozerala som si kurzy nbs, a to je nedeľa, takže bolo to sive a nebol tam kurz. Mám tam dať piatkový z 1.7. alebo pondelkový z 4.7.??
babenko1
19.08.05,16:21
kurzy vyhlásené v piatok platia vždy pre sobotu a nedeľu