ALBINA
23.09.09,09:57
Dobrý deň , prosím vás , mám napísať takéto poverenie , hľadám už dosť dlho , al neviem ako ho napísať ,na aký zákon sa oprieť.
Učiteľka bude zastupovať riaditeľku školy , pretože bude aj so zástupkyňou neprítomná 4 dni.
Ako jej mám vymedziť prac.náplň a rozsah kompetencií?
Ďakujem.
Sabadka
23.09.09,17:12
Dobrý deň , prosím vás , mám napísať takéto poverenie , hľadám už dosť dlho , al neviem ako ho napísať ,na aký zákon sa oprieť.
Učiteľka bude zastupovať riaditeľku školy , pretože bude aj so zástupkyňou neprítomná 4 dni.
Ako jej mám vymedziť prac.náplň a rozsah kompetencií?
Ďakujem.

S niečím takým som sa ešte nestretla. Pozerala si to v 596/2003 aj v 553/2009?
kvet
24.09.09,04:40
Upravuje to § 9 ods. 2 Zákonníka práce, podľa ktorého zamestnávateľ môže písomne poveriť ďalších svojich zamestnancov, aby robili určité právne úkony v pracovnoprávnych vzťahoch v jeho mene. V písomnom poverení musí byť uvedený rozsah oprávnenia povereného zamestnanca.
Takéto poverenie môže dať zamestnávateľ (štatutárny orgán) na dobu neurčitú alebo ad hoc na konkrétny čas (napr. na tie 4 dni).
ALBINA
24.09.09,05:01
Ďakujem , §9 som čítala , ale neviem , aký "rozsah oprávnenia povereného
zamestnanca "tam mám napísať. Určite bude robiť len ozaj nevyhnutné
veci počas tých štaroch dní.
kvet
24.09.09,05:12
môže to byť poverenie na zastupovanie napr. v celom rozsahu práv a povinností štatutárneho orgánu alebo len na niektoré, napr. schvaľovať dovolenky, priepustky zamestnancom a pod.