emilly2
18.08.05,17:58
ahojte, viete mi poradit, ci kupa kozennej tasky v hodnote 6.000,- Sk pre sefa firmy, ktory ju vyuziva na prezentacny a obchodny material firmy je danovo uznany naklad ?

dik, moc
M0NIKA
18.08.05,16:28
Ja keď som si kupovala aktovku a zisťovala som to čo Ty teraz, povedali mi, že toto JE daňovo uznaný výdavok.
Pavol_Kr
18.08.05,20:27
ahojte, viete mi poradit, ci kupa kozennej tasky v hodnote 6.000,- Sk pre sefa firmy, ktory ju vyuziva na prezentacny a obchodny material firmy je danovo uznany naklad ?

dik, moc
Je to daňovo uznatelný výdavok v JU výdavky obplyvňujúce základ dane - podla mna do réžie, v PH 501A spotreba materiálu.
blcha
19.08.05,06:29
Načo nám píšeš, koľko to stojí?
Ide ma šľak trafiť, keď takto posudzujú výdavky aj na daňovom úrade. Môj klient chcel mať istotu, či môže mať WAP-ku (na umývanie áut) v nákladoch a tak sa vybral na daňový úrad opýtať sa. A tam prvá otázka: "A koľko to stojí?" Čo na tom záleží, koľko to stojí?! Ak nemám cenové limity definované v zákone, tak nech to stojí koľko chce!!! Daňový úrad nemá skúmať, ako hospodárne podnikám. To je iba na mojom posúdení, čo potrebujem na to, aby som mala zisk.
Vnútri duše ale Emilly2 chápem, človek ich nechce naštvať. NIekedy ale mám pocit, že sa preventívne pokutujeme sami.
durisovad
19.08.05,06:44
Ja si myslim, ze ta kozena tazka kludne moze byt uctovana z nakladov. Ja som pred casom uctovala kozene kufriky pre konatelov a kozene aktovky pre colne deklarantky, po case bola na ten rok danova kontrola a nenamietali vobec nic. Akurat chceli vidiet protokol, ktorym sa prislusnym osobam odovzdali tieto veci do uzivania.
emilly2
19.08.05,06:45
dik, vsetkym za odpoved! :) mala som totozny nazor s vami, ale radsej som sa spytala...
Janna
19.08.05,07:51
Akurat chceli vidiet protokol, ktorym sa prislusnym osobam odovzdali tieto veci do uzivania.

A keď si takú tašku kúpil živnostník, tiež je potrebný nejaký protokol o odovzdaní do užívania? Dúfam, že nie.
Nemáte niekto takýto protokol, keď sa dávajú veci do užívania zamestnancom. Prosím prilepte.
Ďakujem.
durisovad
19.08.05,08:25
Co sa tyka zivnostnika, neviem poradit. Zamestnancom aj konatelom sme dali podpisat papier, na ktory sme napisali, o co sa jedna a na co sa bude pouzivat a pripojili sme to ku karte DHIM. Ten papier sme nazvali Protokol o odovzdani veci do uzivania.
Zita5
19.08.05,08:35
A keď si takú tašku kúpil živnostník, tiež je potrebný nejaký protokol o odovzdaní do užívania? Dúfam, že nie.
Nemáte niekto takýto protokol, keď sa dávajú veci do užívania zamestnancom. Prosím prilepte.
Ďakujem.Zaúčtovať PR a zaevidovať do krátkodobého majetku . Pokiaľ tašku používa zamestanec, tak by som to napísala na " OSOBNÚ KARTU ZVERENÝCH PREDMETOV " a dala jej prevzatie podpísať zamestnancovi .

Ak by tašku používal podnikateľ - živnostník , tak by som nevypisovala žiadnu kartu, ani protokol o odovzdaní , pretože je to jeho drobný majetok a zodpovedá zaň a aj za pravdivosť zakúpenia pre účel podnikania .

Vychádzam z otázky že sa zrejme jedná o JÚ .
Janna
19.08.05,08:52
Vychádzam z otázky že sa zrejme jedná o JÚ .

Áno ide o JÚ. Prosím, a ako vyzerá KARTA ZVERENÝCH OSOBNÝCH PREDMETOV - to sa kupuje, či si si ju vytvorila sama? Ja nič také nevediem, je nás 3,5 človka, ale asi by som mala, lebo máme napr. ochranné okuliare na PC, a nikde som to neuviedla, komu sa dali.
Zita5
19.08.05,08:54
Áno ide o JÚ. Prosím, a ako vyzerá KARTA ZVERENÝCH OSOBNÝCH PREDMETOV - to sa kupuje, či si si ju vytvorila sama? Ja nič také nevediem, je nás 3,5 človka, ale asi by som mala, lebo máme napr. ochranné okuliare na PC, a nikde som to neuviedla, komu sa dali.Dostaneš ju kúpiť v predajni ŠEVT .
Vlastas
26.08.05,07:21
Ja som si kartu vytvorila sama, prikladám vzor.
1at1
18.09.05,18:07
Keď si môže dať lekár tašku do nákladov, advokát tašku do nákladov, minister používať služobné auto pre súkromné účely, prečo by nemohol mať konateľ, alebo akýkoľvek živnostník tašku v nákladoch. Som toho názoru, že áno.