Hansa
23.09.09,10:42
Zdravím Vás!

Jedná sa o toto:
- denne dochádzam do práce na mojom aute. Keďže firma sídli na ulici medzi činžiakmi, zaparkujem tam. Zrejme po udaní "domácich" prídu mestskí policajti, dajú papuču, pýtajú pokutu. Moja chyba bola, že som si hneď nevybavila Povolenie na parkovanie.
Ale, ide o to, že policajtovi bolo vysvetlené, ako sa veci majú, že som tam denne, že si doriešim spomínané Povolenie. Ide o to, že druhý policajt si ma predsa prizval, žiadal občiansky, opísal si osobné údaje a povedal, že vec sa rieši "dohovorom".
Jedná sa mi o to, keďže som čerstvý šofér /cca 4 mesiace/, budem mať zápis, alebo čo to slovko "dohovor" pre mňa znamená?
Ďakujem!
Chobot
23.09.09,09:20
Zdravím Vás!

Jedná sa o toto:
- denne dochádzam do práce na mojom aute. Keďže firma sídli na ulici medzi činžiakmi, zaparkujem tam. Zrejme po udaní "domácich" prídu mestskí policajti, dajú papuču, pýtajú pokutu. Moja chyba bola, že som si hneď nevybavila Povolenie na parkovanie.
Ale, ide o to, že policajtovi bolo vysvetlené, ako sa veci majú, že som tam denne, že si doriešim spomínané Povolenie. Ide o to, že druhý policajt si ma predsa prizval, žiadal občiansky, opísal si osobné údaje a povedal, že vec sa rieši "dohovorom".
Jedná sa mi o to, keďže som čerstvý šofér /cca 4 mesiace/, budem mať zápis, alebo čo to slovko "dohovor" pre mňa znamená?
Ďakujem!

Trochu nerozumiem tvojmu problému. Ty parkuješ medzi panelákmi - čo to znamená? Parkuješ na voľnom parkovisku, alebo na nejakom vyhradenom mieste alebo na chodníku alebo kde? Alebo je to oblasť, kde je zákaz vjazdu? Za čo ti dali papuču/pokutu? Pokiaľ si stála podľa pravidiel cestnej premávky, tak by ti pokutu nedali.

Je jedno, či ťa bonzli "domáci" alebo nie, ty si zrejme porušila pravidlá parkovania (vyhradené parkovisko, zákaz zastavenia, stála si na trávniku,...), za čo ti bola udelená sankcia.

Aké povolenie na parkovanie si chceš vybaviť? Ak je to verejné parkovisko, žiadne povolenie na parkovanie nepotrebuješ. Ale mám pocit, že si nám veľa podstatných údajov v príspevku neuviedla. Preto ti neviem poradiť.

Parkuj tam, kde je to povolené a žiadnej pokuty či trestu sa obávať nemusíš.
Hansa
23.09.09,09:44
Vysvetlím:
- vchádzam do ulice, pred ktorou je značka so zákazom vjazdu /mimo dopravnej obsluhy/. Parkujem na mieste, kde parkujú ostatní, domáci vodiči /nie na trávniku, nie na vyhradenom parkovisku/.
ivka70
23.09.09,09:52
Vysvetlím:
- vchádzam do ulice, pred ktorou je značka so zákazom vjazdu /mimo dopravnej obsluhy/. Parkujem na mieste, kde parkujú ostatní, domáci vodiči /nie na trávniku, nie na vyhradenom parkovisku/.

Tak v takej ulici ty parkovat nemozes, lebo tam nemas bydlisko.
Porusujes predpisy a to este aj opakovane.
Budes si musiet najst ine miesto na parkovanie.
Chobot
23.09.09,09:53
Vysvetlím:
- vchádzam do ulice, pred ktorou je značka so zákazom vjazdu /mimo dopravnej obsluhy/. Parkujem na mieste, kde parkujú ostatní, domáci vodiči /nie na trávniku, nie na vyhradenom parkovisku/.

Jáj, tak potom sa nejedná o zlé parkovanie, ale o to, že ty si porušil zákon o cestnej premávke tým, že si vošiel autom do zákazu vjazdu. Darmo budeš vysvetľovať, že vybavenie povolenia trvá dlho. Dovtedy si povinný parkovať o ulicu ďalej. No, nie práve najlepší začiatok vodičskej kariéry...:mee:.

Bohužiaľ neviem, či aj ústne dohovory sú zaznamenané na polícii.
Hansa
23.09.09,10:23
...pravdu má Chobot, pravdu má aj Ivka.

Situácia je taká, aká je, je známa mne.
misoft
23.09.09,15:22
Ide o to, že druhý policajt si ma predsa prizval, žiadal občiansky, opísal si osobné údaje a povedal, že vec sa rieši "dohovorom".

Ten "druhý policajt" bol tiež mestský policajt? Kde ťa prizvali? Do sídla Mestskej polície, alebo na Dopravný inšpektorát. Ak to bol mestský policajt, tak to nemá vplyv na vodičskú kariéru, pretože toto možno riešia ako priestupok v rámci kompetencií mesta a oni do dopravných priestupkov nemôžu až tak vstupovať. Pokiaľ by sa to však riešilo už na DI, neviem či sa dohovor značí do karty, ale asi skôr nie, pretože by nebola udelená žiadna sankcia.
Bastian
23.09.09,16:05
Ide o to, že druhý policajt si ma predsa prizval, žiadal občiansky, opísal si osobné údaje a povedal, že vec sa rieši "dohovorom".
Jedná sa mi o to, keďže som čerstvý šofér /cca 4 mesiace/, budem mať zápis, alebo čo to slovko "dohovor" pre mňa znamená?
Ďakujem!
Či už sa vec vyrieši pokutou alebo dohovorom, berie sa to ako uzavretá vec. Môžeš byť kľudná.
kaco11
24.09.09,11:22
Pokiaľ ťa ten druhý policajt tam nájde znova a opätovne, pokute sa nevyhneš. Zatiaľ boli tak láskaví a riešili to iba dohovorom. Keďže ši čerstvý držiteľ vodičského preukazu /nič v zlom/ tak zákon 8/2009 by ti mal byť známy a ešte v čerstvej pamäti. Osobne by som ti ho zobrala, ale to je mimo témy

K veci. Bloková pokuta a dohovor sa nezapisujú do karty vodiča. Je to vec riešená na mieste. Dohovor je len ináč povedané dobrá nálada policajta. Bloková pokuta je zdvihnutý prst. Pokiaľ by strašne moc chceli tak ti vedia narobiť aj väčšie problémy /v prípade štátnych/. Odporúčam tak ako bolo spomenuté v prechádzajúcich príspevkoch, nájsť si iné miesto na parkovanie kým si vybavíš povolenie. Ako sa hovorí: "dovtedy sa chodí s džbánom po vodu, kým sa nerozbije." Želám ti veľa šťastných kilometrov.
tutiola
29.09.09,03:41
Vybaviť priestupok dohovorom znamená, že sa to rieši na mieste ústnym upozornením bez finančnej pokuty, resp. ďalším trestom. To, že si zapísal nacionále neznamená, že budeš mať o tom záznam v nejakej karte. Je to len preto, aby mohol dokládovať, koho vybavoval dohovorom.
viktorviktor
29.09.09,08:43
znenie vyhlášky
(16) Dodatková tabuľka s textom (č. E 12) s nápisom „OKREM DOPRAVNEJ OBSLUHY“ obmedzuje platnosť značky,
pod ktorou je umiestnená, na vozidlá zabezpečujúce zásobovanie, opravárenské, údržbárske alebo komunálne
a podobné služby, na vozidlá s parkovacím preukazom pre osoby so zdravotným postihnutím alebo na vozidlá s osobitným
označením č. O 3, na vozidlá taxislužby a vozidlá, ktorých vodiči, prípadne prevádzkovatelia majú v miestach
za značkou bydlisko, sídlo alebo garáž; pre tieto vozidlá neplatí značka, pod ktorou je tabuľka umiestnená.


dalo by sa to vysvetliť rôzne....
Hansa
29.09.09,09:02
...diki za príspevky, danú problematiku si doriešim, potom dám vedieť. Dúfam, že doriešenie bude k spokojnosti všetkých.
seat
07.10.09,18:35
no zatial to pre teba dopadlo velmi dobre bez akychkolvek nasledkov, ale davaj si pozor ked pride ten isty policajt znovu k tomu ostemu priestupku a zapamatal si ta tak ti to spocita aj za predchadzajuce
pasuliatko
07.10.09,19:38
Tak v takej ulici ty parkovat nemozes, lebo tam nemas bydlisko.
Porusujes predpisy a to este aj opakovane.
Budes si musiet najst ine miesto na parkovanie.

to ako ked mi niekto zaparkuje pred domom a nebýva tu môžem zavolať policajtov?či ako?
Hansa
08.10.09,04:23
...pravdupovediac parkovala som tu vždy, nikdy nikto nenamietal, všetko bolo OK. Len od určitej doby začali chodiť mestskí a dávať papučky. Nemviem čo im sadlo na nos. Už parkujem inde, nebaví ma s nimi sa doťahovať a ako bolo horevyššie spomenuté - keď sa v meste s mestskími stretneme, tak sa poznáme ;):)
pasuliatko
08.10.09,12:37
...pravdupovediac parkovala som tu vždy, nikdy nikto nenamietal, všetko bolo OK. Len od určitej doby začali chodiť mestskí a dávať papučky. Nemviem čo im sadlo na nos. Už parkujem inde, nebaví ma s nimi sa doťahovať a ako bolo horevyššie spomenuté - keď sa v meste s mestskími stretneme, tak sa poznáme ;):)

niekto im dal typ..tak ako pred naším domom:confused:
kaco11
08.10.09,14:53
skúste si to vziať z opačnej strany. Pred naším barákom bol do uličky zákaz vjazdu. Plus k tomu som si platila parkovacie miesto, aby som mala kde parkovať auto. Každý deň poobede keď som tam prišla mi niekto stál na mieste a ja som nemala kde zaparkovať. Zakaždým som pochopiteľne volala mestských policajtov, ktorí už boli čiastočne zúfalí zo mňa, ale bola som v práve. Takže to znamenalo pokiaľ nebolo nikde inde miesto čakať kým prišli policajti, dali papuču kým prišiel majiteľ /keďže to bolo v meste netrvalo to dlho. Len si niekto potreboval zaparkovať bližšie pri banke/. Každý deň už som bola zúfala a pravidelne v piatok po celotýždňových peripetiach si to ten posledný škaredo zlizol /môj hnev/. Predpokladám, že "tip" na políciu išiel od niekoho kto zažíval denne niečo podobné.
Chobot
08.10.09,23:47
to ako ked mi niekto zaparkuje pred domom a nebýva tu môžem zavolať policajtov?či ako?

Na začiatku ulice máte značku zákaz vjazdu a pod tým nejakú doplnkovú tabuľu, že len pre obyvateľov či dopravnú obsluhu? Ak áno, iní tam nesmú vojsť. Ak nie, tak tam môže vojsť ktokoľvek a môže zaparkovať na ktorékoľvek voľné miesto.
pasuliatko
09.10.09,15:33
Na začiatku ulice máte značku zákaz vjazdu a pod tým nejakú doplnkovú tabuľu, že len pre obyvateľov či dopravnú obsluhu? Ak áno, iní tam nesmú vojsť. Ak nie, tak tam môže vojsť ktokoľvek a môže zaparkovať na ktorékoľvek voľné miesto.

nemáme :( ale aj tak by tu parkovali aj keby tu bolo napísané čokolvek