Macka
23.09.09,11:47
Dobrý deň,
poprosím skúsených poraďákov o radu.Vo firme sme si dali zaviesť internet s viazanosťou na 3 roky. Faktúra je vystavená na celkovú sumu na celé 3-ročné obdobie od 9/2009 do 09/2011.
Moja otázočka je či si sumu na FA môžem dať do nákladov roku 2009 ,kedy sme FA zaplatili alebo musím časovo rozlišovať, a tiež čo s DPH? Vediem Ju a sme 1/4 roční platcovia DPH.
Vopred ďakujem.
atka4
23.09.09,09:54
Dobrý deň,
poprosím skúsených poraďákov o radu.Vo firme sme si dali zaviesť internet s viazanosťou na 3 roky. Faktúra je vystavená na celkovú sumu na celé 3-ročné obdobie od 9/2009 do 09/2011.(trochu neobvyklé-čo, ak zmeníte sídlo a nebude možné preniesť služby poskytovateľa, ale to je o inom...)
Moja otázočka je či si sumu na FA môžem dať do nákladov roku 2009 ,kedy sme FA zaplatili alebo musím časovo rozlišovať, a tiež čo s DPH? Vediem Ju a sme 1/4 roční platcovia DPH.
Vopred ďakujem.
Keďže ide o JÚ, tam sa časovo takýto typ služieb nerozlišuje, faktúru jednoducho zaúčtuješ do Knihy záväzkov, pri jej úhrade sa stane VOZD, dph si uplatníte podľa obdobia, kt. je uvedené na faktúre, prípadne v období, kedy ste ju dostali....(nevieme dátumy, ale to nie je podstatné), t.j. uplatníte si odpočet, ako pri každej inej došlej faktúre, ak nárok na odpočet samozrejme je.
Macka
23.09.09,10:22
Keďže ide o JÚ, tam sa časovo takýto typ služieb nerozlišuje, faktúru jednoducho zaúčtuješ do Knihy záväzkov, pri jej úhrade sa stane VOZD, dph si uplatníte podľa obdobia, kt. je uvedené na faktúre, prípadne v období, kedy ste ju dostali....(nevieme dátumy, ale to nie je podstatné), t.j. uplatníte si odpočet, ako pri každej inej došlej faktúre, ak nárok na odpočet samozrejme je.

dakujem za rýchlu odpoveď. A či odíme s kancelárie skôr ako o 3 roky / v pláne to je/ to ma netrápi.Objednal si to šéf ,je si toho vedomý a suma bola veľmi výhodná ,tak neváhal ,podmienka bola zaplatiť celú sumu vopred.
takže ešte raz díky .