bui
23.09.09,10:47
Viem ze to tu uz muselo byt rozoberane 1000 krat, no neviem sa rychlo dopracovat k odpovedi a vyhladat to. Chcem sa len uistit ci mam pravdu. Som platca DPH.Mam fakturu na nakup osobneho auta kategorie M1 z EU. Bude to moj majetok, nie tovar na dalsi predaj. Na fakture DPH nie je. Ja narok na odpocet kedze je to osobne auto nemam. Auto ma najazdenych viac ako 6000 km a pouzivene v majetku madarskej firmy je od roku 2006. Nie som teda povinna odviest DPH na Slovensku...mam pravdu?
Zaucujem len 042/321 a tym to konci?

Ako je to v pripade ze nakupujem dlhodoby majetok (nie auto) ..nie tovar z EU....berie sa to ako tovar a teda sa ho tyka samozadnenie?
Ako by to bolo keby som nakupovala nakladne auto z EU od platitela a aj ja som platitel?
adabirk
23.09.09,12:51
- je potrebné zistiť, či na faktúre nie je uvedené ustanovenie týkajúce sa osobitnej úpravy pri predaji ojazdených mot. vozidiel (obdoba nášho § 66 zákona o DPH), v tom prípade by pre Vás žiadna povinnosť nevyplývala,
- ak to tak nie je - v danom prípade ide o riadne nadobudnutie tovaru § 11 zákona o DPH, vyplýva pre Vás zdaniť nadobudnutie, ale nevzniká pre Vás nárok na odpočítanie dane, nakoľko ide o M1 auto (§49 ods. 7 zákona o DPH),
- ak by bolo kupované N1 auto, použije sa rovnaký postup, ale nárok na odpočítanie dane vzniká.
beatam
23.09.09,13:20