dufulus
23.09.09,13:10
ahojte poraďáci,
prosím Vás, kde mám dať do DPH priznania do akého riadku, keď sme predali tovar do Rakúska plátcovi DPH?
ďakujem
Martin Mocko
23.09.09,11:32
ahojte poraďáci,
prosím Vás, kde mám dať do DPH priznania do akého riadku, keď sme predali tovar do Rakúska plátcovi DPH?
ďakujem

riadok 14
dufulus
23.09.09,12:12
čiže riadok 13 a 14 pre tovar

a ak služby faktúruje do EÚ tak iba riadok 13? alebo 13 a 15
akire-erika
23.09.09,12:45
toto by som aj ja rada vedela, keď fakturujeme služby do ČR, ktoré sú oslobodené, v ktorom riadku toto uvediem.

Vie mi niekto pomôcť?
JarkaL
23.09.09,12:49
Sú to služby oslobodené podľa §15, §16? Tie sa do DP nedávajú, sú len v pomocnej evidencii k priznaniu DPH.

Ak sú to služby podľa § 46, 47 alebo 48, tak r. 13 a 15, ale to sa týka tretích krajín nie EU.
Martin Mocko
23.09.09,12:53
čiže riadok 13 a 14 pre tovar

a ak služby faktúruje do EÚ tak iba riadok 13? alebo 13 a 15

Tovar z SR do EU ide na riadok 14, ako som uviedol (samozrejme potom i do súčtového r. 13). Do riadku 15 ide vývoz mimo EU.
Realizované služby (oslobodené od DPH) zo SR do EU nejdú do daňového priznania.
akire-erika
23.09.09,13:01
Ja mám dodanie služieb do ČR podľa § 15, takže to nikde na daňovom priznaní neuvádzam (telekomunik.služby)
Veľmi pekne ďakujem za odpovede a posielam vám po bodíku :-)
Martin Mocko
23.09.09,13:39
Ja mám dodanie služieb do ČR podľa § 15, takže to nikde na daňovom priznaní neuvádzam (telekomunik.služby)
Veľmi pekne ďakujem za odpovede a posielam vám po bodíku :-)

Ďakujem za bodík.
Aj do súhrnného výkazu idú iba tovary a služby nie. Služby sú mierne špecifická vec.
dufulus
23.09.09,13:46
a keď mám prijaté služby zo zahraničia (EÚ), to ide kde vlastne do priznania, je to rozdiel ako keď mám fa na tovar zo zahraničia?

ďakujem
Martin Mocko
23.09.09,13:51
a keď mám prijaté služby zo zahraničia (EÚ), to ide kde vlastne do priznania, je to rozdiel ako keď mám fa na tovar zo zahraničia?

ďakujem

Prijaté služby z EU idú ako i na stranu vstupu i na stranu výstupu v prípade samozdanenia.
JarkaL
23.09.09,13:54
"a keď mám prijaté služby zo zahraničia (EÚ), to ide kde vlastne do priznania, je to rozdiel ako keď mám fa na tovar zo zahraničia?

ďakujem"



Povinnosť r.9,10 a odpočítanie je súčasťou r.18,19
adabirk
23.09.09,14:00
- služby, pri ktorých platiteľ platí daň v zmysle § 69 zákona o DPH sa uvádza do DP r. 09,10,
- nadobudnutý tovar v zmysle § 11 zákona o DPH sa uvádza do riadkov 05,07 a daň 06,08,
- ak zároveň vzniká nárok na odpočítanie dane z uvedeného uvádza sa do r. 19 DP na DPH,
- mimo toho: ak ide o dodávky tovarov pre platiteľov do iných ČŠ (r.14 DP) netreba zabúdať na podanie súhrnného výkazu.
dufulus
23.09.09,19:25
takže príklad:
vystavím faktúru za služby do Rakúska - uvediem hodnotu týchto služieb v príslušnom priznaní DPH v riadku 13 alebo neuvediem?
prijal som faktúru za služby poskytnuté v tuzemsku od plátcu DPH v Rakúsku s Rakúskym IčDPH - bude to v riadkoch 9,10 a následné odpočítanie 19,21 alebo inak?

dúfam že ma chápete :)
JarkaL
23.09.09,20:55
takže príklad:
vystavím faktúru za služby do Rakúska - uvediem hodnotu týchto služieb v príslušnom priznaní DPH v riadku 13 alebo neuvediem? Neuvedieš.
prijal som faktúru za služby poskytnuté v tuzemsku od plátcu DPH v Rakúsku s Rakúskym IčDPH - bude to v riadkoch 9,10 a následné odpočítanie 19,21 alebo inak? Áno.

dúfam že ma chápete :)

Odpoveď v texte.
martinapb
25.09.09,06:34
Fakturujem našemu českému odberateľovi sprostredkovanie dopravy, ktorú za nás vykonala slovenská firma. Ak som to dobre pochopila, jedná sa tu o službu podľa paragrafu 16, teda je to služba oslobodená od dane a nebude sa ani uvádzať v daňovom priznaní. Je to tak?
adabirk
25.09.09,18:52
- prosím treba doplniť - preprava bola uskutočnená odkiaľ a kam - je to dosť podstatné.
martinapb
09.10.09,17:58
Preprava bola uskutočnena zo Slovenska do Ciech a vykonal ju za nas slovensky dopravca, ktory nam ju aj vyfakturoval. Ja som ju teraz prefakturovala Cechom.
kkllc
09.10.09,19:52
Sú to služby oslobodené podľa §15, §16? Tie sa do DP nedávajú, sú len v pomocnej evidencii k priznaniu DPH.

Ak sú to služby podľa § 46, 47 alebo 48, tak r. 13 a 15, ale to sa týka tretích krajín nie EU.


§46 = r. 13, 15 aj EU nie?

2) Oslobodená od dane je doprava osôb na území tuzemska, ak ide o dopravu
a) z tuzemska do zahraničia,
b) zo zahraničia do tuzemska,
c) z miesta v zahraničí do miesta v zahraničí cez tuzemsko,
d) medzi dvoma miestami v tuzemsku, ktorá tvorí súčasť medzinárodnej leteckej alebo vodnej dopravy.

(3) Doprava batožiny a motorového vozidla, ktoré sprevádzajú dopravované osoby, a dodanie služieb vzťahujúcich sa na dopravu osôb sú oslobodené od dane, ak je samotná doprava osôb oslobodená od dane podľa odseku 2.

T.j. zahraničie = aj EU je zahraničie nie?
martinapb
13.10.09,14:15
No lenže tu sa nejedná o dopravu osôb, ktorú upravuje odsek 2 paragrafu 46, ani dopravu batožiny alebo motorového vozidla, ktoré upravuje odsek 3. Ale jedná sa o dopravu tovaru k zákazníkovi, preto si myslím, že toto paragraf 46 neupravuje a do daňového priznania sa to neuvádza. Opravte ma, ak sa mýlim.
martinapb
22.10.09,17:41
Potrebovala by som zistit, ci sa do danoveho priznania r. 13 dava sprostredkovanie dopravy do Ciech. Dopravu vykonala za nas slovenska firma, ktora nam ju aj vyfakturovala s DPH. Ja som ju Cechom len prefakturovala v tej istej sume, ale bez DPH. Doprava sa uskutocnila zo Slovenska do Ciech.
tulila
23.10.09,07:43
čo ak som V DP vykázala služby do EU ako uskladnenie mr,boxov. a marketingové poradenstvo. Je to veľká chyba
blondy
26.04.10,08:22
Do ktorého riadku v DPH ide vývoz tovaru na ukrajinu? ide o riadok 17 -dodanie podľa paragr 46,47 a 48 ods8? Nie som si istááá.
sameika
04.05.10,07:38
Dobrý deň prajem, poprosím Vás o odpoveď, fakturovali sme služby do zahraničia podľa § 15, do danoveho priznania sme ich neuviedli len do suhrnneho vykazu, volali mi ale z DU, ze to nie je v poriadku, lebo sme podali nulove danove priznanie ... nemali sme ziaden nakup na vstupoch, takze to danove je ozaj nulove - je potrebne zaciarknut, ze nam nevznikla danova povinnost?
velmi pekne dakujem
sameika
04.05.10,07:44
Dobrý deň prajem, poprosím Vás o odpoveď, fakturovali sme služby do zahraničia podľa § 15, do danoveho priznania sme ich neuviedli len do suhrnneho vykazu, volali mi ale z DU, ze to nie je v poriadku, lebo sme podali nulove danove priznanie ... nemali sme ziaden nakup na vstupoch, takze to danove je ozaj nulove - je potrebne zaciarknut, ze nam nevznikla danova povinnost?
velmi pekne dakujem
posuvam..
KEJKA
04.05.10,07:54
ak DP DPH je nulové, tak sa označí krížikom, že je nulové.
martina1111
04.05.10,07:58
riadok 15 DP k DPH - taka ista suma ako je uvedená v suhrnnom vykaze
Luba
04.05.10,08:42
riadok 15 DP k DPH - taka ista suma ako je uvedená v suhrnnom vykaze

No to nie, služby, ktoré sa uvádzajú v súhrnnom výkaze, sa do daňového priznania neuvádzajú nikde. R.15 je pre oslobodené služby.
irena249
18.08.10,13:24
prosím o potvrdenie prípadne opravu (partnerom je vždy osoba registrovaná pre daň v ČR): 1. dodanie tovaru do ČR oslobodené podľa §43 ods.1 ide do riadku 16 priznania aj do riadku 15 a do súhrnného výkazu? 2. dodanie služby do ČR oslobodené podľa §39 ods.1 písm.d do riadku 15 a nejde do súhrnného výkazu? 3. dodanie stavebných prác odberateľovi z ČR na stavbu v SR so slovenskou DPH do riadku 3? Ďakujem
Luba
20.08.10,15:21
prosím o potvrdenie prípadne opravu (partnerom je vždy osoba registrovaná pre daň v ČR): 1. dodanie tovaru do ČR oslobodené podľa §43 ods.1 ide do riadku 16 áno priznania aj do riadku 15 áno a do súhrnného výkazu áno? 2. dodanie služby do ČR oslobodené podľa §39 ods.1 písm.d do riadku 15 áno a nejde do súhrnného výkazu nejde -teda malo by to tak byť, ak je to aj v ČR oslobodené od DPH ? 3. dodanie stavebných prác odberateľovi z ČR na stavbu v SR so slovenskou DPH do riadku 3 áno + r.4.? Ďakujem
viď červene
irena249
30.08.10,11:35
ďakujem veľmi pekne
Alena T.
24.10.10,19:11
aj ja mám otázku... ak fakturujeme do ČR služby, ako oprava strechy, demontáž, oprava a montáž regálu, zváračské a zámočnícke služby, je to podľa §15, 16?? tzn, že nejdú do výkazu DPH, iba sa ukážu v pomocnej evidencii DPH?? prosím ak viete tak mi to potvrdte, alebo vyvráťte... je to dosť súrne. ďakujem
jirib
24.01.11,16:40
Dobry den. Hadam sa najde dobra dusa, ktora mi poradi. Moze byt pri DPH vlastna danova povinnosť v riadoku 28 Prizania minusom?
Nic sme nepredali t.j. nic nemam v riadkoch 01 a 02. Samozdanujem z v riadkoch 11 a 12. Sucet mam v riadku 19. V riadku 21 mam cca dvojnasobok sumy z riadku 12, lebo v tuzemsku sme nakupili cca tu samu hodnotu ako v tretej krajine,t.j. tuzemsko sa mi premitnedo riadku 23. Ak ked si robim kontrolu na stranke DRSR tak mi ho nehadze do nadmerneho odpoctu ale minusom v riadku 28. Co s tym?
KEJKA
24.01.11,18:28
a ked si tú mínusovú sumu napíšeš do riadku NO, tak ti to vyhadzuje chybu?
Podľa popisu je to korektný nadmerný odpočet NO.
Pokiaľ viem, na internete drsr sa len ponúka suma, ale musíš ju vpísať sám............skús sa teda posunúť nižšie, čo to spraví.
Kika69
24.01.11,19:43
Poprosila by som vás súrne o pomoc. Vypĺňam daňové priznanie a chcem sa spýtať, do ktorých riadkov má ísť samozdanenie - nadobudnutie tovaru zo štátov EU r. 7,8, 19, 21 a do riadkov 23 alebo 25, /v tých riadkoch sa rozpisuje, koľko bolo z toho podľa par 51/ ??? Ja som to zatiaľ uvádzala aj do r. 23, ale teraz mám dojem, že je to zle. Vopred ďakujem.
katelinka
24.01.11,21:36
ahojte, potrebovala by som aj ja surnu pomoc - do ktorych riadkov v DP ma ist samozdanie sluzieb - konkretne dodanie web stranky z Ciech. nezda sa mi, ze by to patrilo do r.9,10 ako pisu vyssie. viete mi poradit, prosim? vopred velka vdaka
katelinka
24.01.11,21:38
kika, neviem ci ti pomozem, ale podla toho, co som sa docitala, r. 23 je z tuzemska, r. 25 pri dovoze tovaru /z 3.krajin/. Ale over si to, som zaciatocnik :)
Kika69
24.01.11,22:13
kika, neviem ci ti pomozem, ale podla toho, co som sa docitala, r. 23 je z tuzemska, r. 25 pri dovoze tovaru /z 3.krajin/. Ale over si to, som zaciatocnik :)

Ďakujem ti za odpoveď, ja si tiež myslím, že tam ide len tuzemsko do r. 23 a samozdanenie už nie, najlepšie je, že mne to tam dával sofwter Pohoda a ja som to ani nekontrolovala. :(
Myslíte, že za to mám podať dodatočné priznania, v ktorých to opravím, alebo to nechať tak??? Daňová povinnosť sa nemení, len tie r. 23 sú zle vyplnené.
Kika69
24.01.11,22:17
ahojte, potrebovala by som aj ja surnu pomoc - do ktorych riadkov v DP ma ist samozdanie sluzieb - konkretne dodanie web stranky z Ciech. nezda sa mi, ze by to patrilo do r.9,10 ako pisu vyssie. viete mi poradit, prosim? vopred velka vdaka


Ja som mala v 1.Q. niečo podobné a dávala som to do r. 11 a 12. Aspoň vtedy som sa na Porade tak dočítala, že to ide do tých riadkov.

par. 69 ods. 3

(3) Zdaniteľná osoba a právnická osoba, ktorá nie je zdaniteľnou osobu a je registrovaná pre daň podľa § 7, sú povinné platiť daň pri službe dodanej zahraničnou osobou z iného členského štátu alebo zahraničnou osobou z tretieho štátu, ak je miesto dodania služby podľa § 15 ods. 1 v tuzemsku.
lenkam68
25.01.11,06:58
Poprosila by som vás súrne o pomoc. Vypĺňam daňové priznanie a chcem sa spýtať, do ktorých riadkov má ísť samozdanenie - nadobudnutie tovaru zo štátov EU r. 7,8, 19, 21 a do riadkov 23 alebo 25, /v tých riadkoch sa rozpisuje, koľko bolo z toho podľa par 51/ ??? Ja som to zatiaľ uvádzala aj do r. 23, ale teraz mám dojem, že je to zle. Vopred ďakujem.
Máš pravdu, do r. 23 samozdanenie nevstupuje. Podala by som DDP.
lenkam68
25.01.11,07:21
ahojte, potrebovala by som aj ja surnu pomoc - do ktorych riadkov v DP ma ist samozdanie sluzieb - konkretne dodanie web stranky z Ciech. nezda sa mi, ze by to patrilo do r.9,10 ako pisu vyssie. viete mi poradit, prosim? vopred velka vdaka
Dodanie web stránky by som posudzovala ako dodanie elektronických služieb /§ 15 ods. 1/ a samozdaňujem podľa § 69 ods. 3. V DP sa mi to premietne v r. 11,12 a 21.
martinapb
04.02.11,08:42
Do ktorých riadkov v daňovom priznaní uviesť dodanie služieb - oprava stroja - vykonaná českou firmou platca DPH. Oprava bola vykonaná u nás, teda na Slovensku, my sme takisto platci DPH. Dala by som to do riadkov 11,12. Správne?
lenkam68
04.02.11,10:01
Ano.
psps
17.04.11,16:36
Česká reklamná spoločnosť nám poskytuje letáky. Letáky dávam do riadku 7,8 a distribúciu ako službu do r.11,12. Obaja sme platcovia DPH. Neviem, či to vypisujem správne, lebo ma zmiatol
par. 69 ods. 3 (podčiarknutý text)

(3) Zdaniteľná osoba a právnická osoba, ktorá nie je zdaniteľnou osobu a je registrovaná pre daň podľa § 7, sú povinné platiť daň pri službe dodanej zahraničnou osobou z iného členského štátu alebo zahraničnou osobou z tretieho štátu, ak je miesto dodania služby podľa § 15 ods. 1 v tuzemsku.

Veď my sme zdaniteľnou osobou, tak mám službu-distribúciu dávať radšej do riadku 9,10 ???
books
17.04.11,17:39
Dobrý večer,
chcem sa uistiť,či uvažujem správne?
SK firma platca DPH obdržala a FA od CZ firmy tiež platca DPH. Na FA je uvedené toto: Prodaný materiál je dodán do země EÚ (Slovensko) a jedná sa p plnění osvobozené od daně (par. 64 zákona č.235/2004 Sb., o dani z přidanej hodnoty).

Takže ja túto FA samozdaním a uvediem sumu z FA v tlačive DPH na riadku 9 a 10 a potom na riadku 21?

Ďakujem.
petra:-)
17.04.11,18:31
Dobrý večer,
chcem sa uistiť,či uvažujem správne?
SK firma platca DPH obdržala a FA od CZ firmy tiež platca DPH. Na FA je uvedené toto: Prodaný materiál je dodán do země EÚ (Slovensko) a jedná sa p plnění osvobozené od daně (par. 64 zákona č.235/2004 Sb., o dani z přidanej hodnoty).

Takže ja túto FA samozdaním a uvediem sumu z FA v tlačive DPH na riadku 9 a 10 a potom na riadku 21?

Ďakujem.

Podľa môjho názoru ide v tomto prípade o nadobudnutie tovaru v zmysle § 11 a preto toto nadobudnutie budete uvádzať v DP DPH v riadkoch 7 a 8 a odpočítate si ju podľa § 49 ods. 2 písm. c po splnení podmienok uvedenýc v § 51 ods. 1 písm c na riadku 21.
psps
17.04.11,20:14
Česká reklamná spoločnosť nám poskytuje letáky. Letáky dávam do riadku 7,8 a distribúciu ako službu do r.11,12. Obaja sme platcovia DPH. Neviem, či to vypisujem správne, lebo ma zmiatol
par. 69 ods. 3 (podčiarknutý text)

(3) Zdaniteľná osoba a právnická osoba, ktorá nie je zdaniteľnou osobu a je registrovaná pre daň podľa § 7, sú povinné platiť daň pri službe dodanej zahraničnou osobou z iného členského štátu alebo zahraničnou osobou z tretieho štátu, ak je miesto dodania služby podľa § 15 ods. 1 v tuzemsku.

Veď my sme zdaniteľnou osobou, tak mám službu-distribúciu dávať radšej do riadku 9,10 ???
Prosím, robím správne?
books
18.04.11,05:22
Podľa môjho názoru ide v tomto prípade o nadobudnutie tovaru v zmysle § 11 a preto toto nadobudnutie budete uvádzať v DP DPH v riadkoch 7 a 8 a odpočítate si ju podľa § 49 ods. 2 písm. c po splnení podmienok uvedenýc v § 51 ods. 1 písm c na riadku 21.


Ďakujem.
martina2006
18.04.11,07:46
Prosím vás poskytli sme služby pre nemeckú firmu v Nemecku, ide o služby s miestom dodania podľa par. 15. Podáme súhrný výkaz a v daňovom priznaní DPH tieto služby nebudú uvedené v žiadnom riadku? Ďakujem
mata82
23.07.11,16:01
Prosím o radu.
Fakturácia nájmu servera do tretej krajiny, suma bez DPH. Vstupuje mi to do r. 15,17 DP? Či sa to nikde neuvádza? Nie som si istá či sú to služby podľa §47 ods.6.
mata82
24.07.11,15:26
Prosím o radu.
Fakturácia nájmu servera do tretej krajiny, suma bez DPH. Vstupuje mi to do r. 15,17 DP? Či sa to nikde neuvádza? Nie som si istá či sú to služby podľa §47 ods.6.

posúvam ...
mata82
25.07.11,04:49
Prosím o radu.
Fakturácia nájmu servera do tretej krajiny, suma bez DPH. Vstupuje mi to do r. 15,17 DP? Či sa to nikde neuvádza? Nie som si istá či sú to služby podľa §47 ods.6.

poradí niekto ? :confused:
johny18
18.01.12,21:16
Spolocnost z ČR fakturovala spolocnosti zo SR pripravu podkladov do casopisov (vydavatelska cinnost) bez DPH. Slovenska spolocnost si z tychto sluzieb vymeria DPH a zaroven aj odpocita. Poradi niekto, na ktorom riadku danoveho priznania DPH sa to uvadza? Zeby vymeranie 9 a 10 a odpocitanie 21?
jeso
18.01.12,21:29
Podla mna -
Nadobudnutie služieb :

Ak ide o službu kedy príjemca platí daň podľa § 69 ods. 2 a 9 až 12 zákona, uvádzaš ju na výstupe do r. 9 a 10.
Ak ide o službu podľa § 69 ods. 3, daň uvedieš do r. 11 a 12. Na vstupe ti vchádza daň do r. 21 a 23.



riadok - 09= § 69/2,9-12 : prijatie s montážou , nehnutelnosť , nájom DP , umenie, + § 16/1-4,10,11 doprava osôb , zlato, kovový šrot

riadok - 11 § 69 /3 : prijaté služby podľa § 15/1 - podla mna sem patríš ty
johny18
18.01.12,21:40
Prave som si vsetky tie paragrafy prestudoval, a prisiel som k tomu istemu zaveru:) Dakujem.
SAIVI
15.02.12,12:12
..už som z tých riadkov domotaná : (

Prosím o usmernenie v ktorých riadkoch DPH priznania uvediem nasledovné prípady :

1. Nadobudnutie tovaru z ČR - formou dobierky od platcu DPH , faktúra bez DPH
priznanie : r. 7,8 podľa § ?
odpočet : r. 21

2 . Nadobudnutie tovaru v tuzemsku z EU - maďarský platca DPH dodal tovar , faktúra bez DPH
priznanie : r. 7,8 podľa § ?
odpočet : r. 21

3. Prijatá faktúra za služby z EU - od maďarského platcu DPH. Služba bola vykonaná na území SR. faktúra bez DPH
priznanie : r. 9,10 ..alebo r. 11,12 podľa § ?
odpočet : r. 21
SAIVI
16.02.12,10:19
..posúvam


..už som z tých riadkov domotaná : (

Prosím o usmernenie v ktorých riadkoch DPH priznania uvediem nasledovné prípady :

1. Nadobudnutie tovaru z ČR - formou dobierky od platcu DPH , faktúra bez DPH
priznanie : r. 7,8 podľa § ?
odpočet : r. 21

2 . Nadobudnutie tovaru v tuzemsku z EU - maďarský platca DPH dodal tovar , faktúra bez DPH
priznanie : r. 7,8 podľa § ?
odpočet : r. 21

3. Prijatá faktúra za služby z EU - od maďarského platcu DPH. Služba bola vykonaná na území SR. faktúra bez DPH
priznanie : r. 9,10 ..alebo r. 11,12 podľa § ?
odpočet : r. 21
mizu24
17.02.12,13:00
podávam dodatočné DP a rozdiel oproti riadnemu mi vyšiek o 20 € vyšši NO, mám ho uviesť do riadku 36 mínusom? A do r.37 neuvádzam nič, keďže pôvodný NO nebol vrátený ani započítaný s daň.povinnosťou?
mizu24
18.02.12,12:18
podávam dodatočné DP a rozdiel oproti riadnemu mi vyšiek o 20 € vyšši NO, mám ho uviesť do riadku 36 mínusom? A do r.37 neuvádzam nič, keďže pôvodný NO nebol vrátený ani započítaný s daň.povinnosťou?

...neporadí nikto?
irena249
21.02.12,13:56
Prosím, povtrdí mi niekto, či som dobre zaradila doklady do nového tlačiva DPH? Vyšlé dobropisy, ťarchopisy tuzemským platiteľom dph - základ r.26, daň r.27. Prijaté dobropisy za dodávku tovaru z ČR - základ r.26, daň r.27, r.28 opačným znamienkom. Prijaté dbs za zniženie ceny tovarov od tuzemských platiteľov - r.28 rozdiel dane opačným znamienkom. Opravu sadzby dane za dodaný tovar by som dala rovnako. ďakujem
KEJKA
21.02.12,15:57
Prosím, povtrdí mi niekto, či som dobre zaradila doklady do nového tlačiva DPH? Vyšlé dobropisy, ťarchopisy tuzemským platiteľom dph - základ r.26, daň r.27. Prijaté dobropisy za dodávku tovaru z ČR - základ r.26, daň r.27, r.28 opačným znamienkom. Prijaté dbs za zniženie ceny tovarov od tuzemských platiteľov - r.28 rozdiel dane opačným znamienkom. Opravu sadzby dane za dodaný tovar by som dala rovnako. ďakujem
mne sa to javí ako dobre uvedené. Mňa ešte prvé DP DPH len čaká.
irena249
21.02.12,19:36
ďakujem pekne. nuž ja robím, čo sa dá robiť, lebo niektoré nové veci mi v programe nefungujú, tak čakám ako na ihlách, či to stihnú dodávatelia SW alebo ja :)
SAIVI
20.03.12,09:41
posúvam..


..už som z tých riadkov domotaná : (

Prosím o usmernenie v ktorých riadkoch DPH priznania uvediem nasledovné prípady :

1. Nadobudnutie tovaru z ČR - formou dobierky od platcu DPH , faktúra bez DPH
priznanie : r. 7,8 podľa § ?
odpočet : r. 21

2 . Nadobudnutie tovaru v tuzemsku z EU - maďarský platca DPH dodal tovar , faktúra bez DPH
priznanie : r. 7,8 podľa § ?
odpočet : r. 21

3. Prijatá faktúra za služby z EU - od maďarského platcu DPH. Služba bola vykonaná na území SR. faktúra bez DPH
priznanie : r. 9,10 ..alebo r. 11,12 podľa § ?
odpočet : r. 21
SAIVI
22.03.12,13:31
..posuvam
essay
29.06.12,11:39
Ahojte, viete mi niekto poradite v programe Pohoda som išla nahodiť do prijatých faktúr yahraničnú faktúru kde je nadobudnutie tovaru z iného čl. štátu. Dám si predkontáciu ale členeni DPH mi nejde nastavit na to správne, na to kde mi to pojde do riadku 7 a 8 do výkazu. Ako to tam mám nastaviť? Skúšala som už priamo v tých členeniach pridat dalšie nové ale nefunguje mi to.
Janiča
18.02.13,16:15
Dobrý deň, nevedel by mi nejaký používateľ Pohody poradiť, akým spôsobom by som dokázala odstrániť údaj z riadku 38 v dodatočnom DP k DPH - tento riadok sa vyplňuje iba v prípade, že nadmerný odpočet bol už odpočítaný v nasledujúcom DP - čo nie je môj prípad, a preto potrebujem mať tento riadok prázdny, ale keď tento riadok cez ručné úpravy vynulujem, tak mi Pohoda zase doplní pôvodný údaj. Neviete mi prosím poradiť. Vopred ďakujem.
PBEA
08.11.13,09:47
Prosím o radu: oprava českého stroja na Slovensku do akého riadku daňového priznania? My sme slovenská firma platca Dph a on je česká firma platca dph v čechách. Ďakujem