bebuš
23.09.09,13:44
Ahojte poraďáci, prosím Vás o pomoc a vzácne rady.
Môj oco zdedil po svojej mame pozemok, ktorá ona, teda otcova mama zdedila po svojich rodičoch. Jedná sa o to, že uvedený pozemok má SPF. Presnejšie SPF je spoluvlastníkom jedného veľkého pozemku spolu s jedným pánom, fyz. osoba v pomere npr. 1/2 a 1/2. Z tohoto pozemku bol geom. plánom odčlenený pozemok vo výemere x, čo je jeden slíž z celej parcely. Problém je v tom že kataster to nechce zapísať na LV. A SPF to vraj nevie vydať, lebo je podielovým spoluvlastníkom toho pozemku s ďalšou fyz. os. Pomôžte mi ako na to.
Osvedčenie o dedičstve mám už od mája 2006 neviem to zapísať na LV.
Ďakujem
sarasara
23.09.09,20:07
Ak máš nejaký zákonný nárok na malý pozemok, musí s jeho odčlenením súhlasiť SPF aj fy osoba. Inak ti vlastníctvo kataster nezapíše. Navštív notára, lebo len na základe notárskej zápisnice sa dá táto vec poriešiť.
bebuš
01.10.09,11:27
Domnievam sa, že ani notár mi v tomto probléme nepomôže, keď taá FO ktorá teraz vlastní pozemok spolu so SPF s tým aby sa jeho podiel prerátal, ( čím mu ale jeho výmera stále zostáva nesúhlasí - robí tak napriek, aj keď vie že o nič nepríde, len by niekomu pomohol vymotať sa z motaníc) Čo by spravil notár???
Rozmýšlala som nad žalobou o vydanie.
hanelie
01.10.09,11:34
Z tohoto pozemku bol geom. plánom odčlenený pozemok vo výemere x, čo je jeden slíž z celej parcely
z akých podkladov vychádzal geoget ? z tohoto vychádza, že sa jedná o podielové spoluvlastníctvo, ktoré by muselo byť vysporiadané
olybaba
01.10.09,13:46
Ahojte poraďáci, prosím Vás o pomoc a vzácne rady.
Môj oco zdedil po svojej mame pozemok, ktorá ona, teda otcova mama zdedila po svojich rodičoch. Jedná sa o to, že uvedený pozemok má SPF. Presnejšie SPF je spoluvlastníkom jedného veľkého pozemku spolu s jedným pánom, fyz. osoba v pomere npr. 1/2 a 1/2. Z tohoto pozemku bol geom. plánom odčlenený pozemok vo výemere x, čo je jeden slíž z celej parcely. Problém je v tom že kataster to nechce zapísať na LV. A SPF to vraj nevie vydať, lebo je podielovým spoluvlastníkom toho pozemku s ďalšou fyz. os. Pomôžte mi ako na to.
Osvedčenie o dedičstve mám už od mája 2006 neviem to zapísať na LV.
Ďakujem

- velmi nepresne formulovane skutocnosti - neskutocnosti
- ked oco zdedil pozemok, vlastnikom je oco, co ma s tym spolocne SPF ? (v pripade ze oco nezije a nebolo po nom dedicske konanie SPF spravuje taketo pozemky)
- ked SPF a jeden pan - fyz.osoba su spoluvlastnikmi nejakeho pozemku, co s tym mas ty, alebo tvoj oco ? vlastnictvo je podla toho mimo vas ?
- preco sa osvedcenie o dedicstve neda zapisat ? co vytkol kataster ?
- osvedcenie o dedicstve nema nic spolocneho s geometrickym planom
neviem sa k tomu vyjadrit lebo ...
bebuš
03.11.09,10:54
Tak ešte raz a úplne od začiatku.
1. v roku 1945 dostali prídelom otcoví starý rodičia pôdu.
2. Túto pôdu si vybavovala otcova mama po svojich rodičoch, tá si to vybavila ale umrela a nebolo to zapísané. Po otcovej mame to zdedil oco a on to chce dostať na LV. Prvý krát kataster odmietal vykonať záznam na základe osvedčenia o dedičstve, lebo nebol GP. Dal sa vyhotoviť GP a teraz kataster povedal, že nezapíše . Ide o to že v LV je jedna parcela daje tomu č. 1530 o výmere 89826 m2. túto parcelu vlastní SPF a pán XY. A z tejto parcely bolo GP odčlenené - na základe starej mapy, presne ako to bolo/ p.č. 1530/2 a 153/3 ktoré patria na základe osvedčenia o dedičstve ocovi a parcela 1530/1 má zostať SPF a pánu XP. SPF nám má túto pôdu vydať, avšak oni ju vydať odmietajú, lebo nevedia ko, keď nejakým záhadným spôsobom sa tam stal pán xy podielovým spoluvlastníkom. / Kúpil pôdu ale podľa mňa kataster pochybil, keď ho zapísali ako podielového spoluvlastníka k pozemku spolu s SPF- mal mať aj on GP na konkrétnu parcelu/ Ak by tam bol vlastníkom len SPF bolo by to v poriadku, SPF pôdu vydá. Ale takto? No naozaj neviem.