Zuzitka
23.09.09,17:30
Zdravím všetkých a budem vďačná, ak mi niekto poradí, čo robiť v prípade, keď moju dcéru na stredoškolskom internáte presťahovali počas jej neprítomnosti do inej izby, pričom pochopiteľne manipulovali s jej osobnými vecami. Za dôležité ešte považujem doplniť, že pred spomínaným sťahovaním som osobne telefonovala nielen s p. vychovávateľkou, ale aj so zástupkyňou riad. školy, ktorá sa správala arogantne a ona osobne nariadila sťahovanie, napriek tomu, že som ju upozornila na porušenie práv študenta na súkromie.
PS: podotýkam, že dcéra neporušila vnút. poriadok internátu, išlo iba o reorganizačné opatrenia:confused:

Za odpoveď ďakujem
fredy27
23.09.09,16:14
na začiatok je potrebné prečítať internátny poriadok. Nerozumiem, čo má spoločné zástupkyňa školy so sťahovaním na internáte? každé poschodie na internáte má svoju vychovávateľku, nad nimi je hlavná vychovávateľka, vedúca internátu /alebo riaditeľka internátu/. dcéra bola presťahovaná proti svojej vôli? Určite informovali dievčence z akého dôvodu budú preradené na druhú izbu.
rekonštrukcia, neprimerané správanie, pokazené okno...
kaco11
24.09.09,11:55
takže ste o tom boli vyrozumené, že sa bude sťahovať? Tým pádom bol aj termín stanovený kedy alebo dokedy sa má presťahovať. A súhlasím s fredym. Čo sa píše v internátnom poriadku?
Zuzitka
24.09.09,14:02
Dcéra je od pondelka doma na maródke a o sťahovaní sa rozhodlo v stredu, teda keď tam nebola prítomná. Dôvod: potrebovali uvoľniť izby, ale mohli sťahovanie realizovať aj iným spôsobom, teda mohli presťahovať to dievča, ktoré tam je prítomné na dcérinu izbu. Jednalo sa iba o individuálne šťahovanie, nie hromadné. A nikto nám to neoznámil, dozvedeli sme sa to od spolužiakov chatom - teda neoficiálne. Zástupkyňa DM - je vlastne hlavná vychovávateľka a jej priamym nadriadeným je riaditeľ školy;
Zuzitka
24.09.09,14:10
Internátny poriadok bohužiaľ momentálne nemám k dispozícii, ale pozerala som na nete iné poriadky a v zásade sú rovnaké. V našom prípade podľa mňa došlo k porušeniu práva študenta na súkromie a to napriek tomu, že keď sme sa o sťahovaní dozvedeli (od detí z chatu), volala som s p. vych., ktorú som na tieto práva upozornila, ona však argumentovala tým, že dostala nariadenie od zástupkyne RŠ - teda vlastne hlavnej vychovávateľky;
alla66
24.09.09,14:54
môj názor - ak je dcéra prváčka, ty budeš tvrdo bojovať za svoju pravdu, môžeš tým ublížiť dcére ...môže sa stať, že v budúcom školskom roku nebude voľná izba a ty budeš hľadať podnájom . Tiež mám dcéru na internáte, podchvíľu majú internátne voľno... je uvoľnená z vyučovania. Vadí mi to, nesťažujem sa. dcéra je rada ... tiež sa musí sťahovať, pretože v izbe spia cudzí športovci...
myslím si, určite vychovávateľky vedia, čo si môžu dovoliť.
Zuzitka
24.09.09,15:02
Viem ako to chodí, tie voľná... ale mám pocit, že toto zašlo priďaleko. Najviac mi vadí ten prístup "pani" zástupkyne - tá arogancia s akou komunikuje s rodičom (museli by ste to počuť) - slušne som sa jej opýtala, či nie je možná iná alternatíva, lebo dcéra tam nie je... a jej reakcia - nevydržala ani do druhého dňa, sťahovali ju už večer. Zložila mi tel. a povedala, že už nemá prac. dobu! Aj ja som učiteľka a komunikujem s rodičmi večer, cez víkend, cez prázdniny - nikdy by som si toto nedovolila!!!
PS: dcéra je už štvrtáčka
alla66
24.09.09,15:09
ak je štvrtáčka, hor sa do boja :D:D:D
už nemáš čo stratiť...držím palce
Zuzitka
24.09.09,16:09
Ale ona chodí na 5ročnú školu... ?!
alla66
24.09.09,16:38
Ale ona chodí na 5ročnú školu... ?!

Dcéra je už (skoro) dospelá. Porozprávaj sa s ňou, určite má na vec svoj názor. Buď sa zmierite s aroganciou zástupkyne, alebo sa budeš sťažovať...
buchač
24.09.09,17:31
takže ste o tom boli vyrozumené, že sa bude sťahovať? Tým pádom bol aj termín stanovený kedy alebo dokedy sa má presťahovať. A súhlasím s fredym. Čo sa píše v internátnom poriadku?

A tým pádom je aj koniec diskusie medzi Tebou a vedením internátu , škola oznámila termín skutočnosti , ostatné je už zbytočné riešiť .

Obzvlášť , ak sú pracovníčky také , aké sú ...boj s tými veternými mlynmi už iní prehrali , nemá význam , len čo dievke uškodíš ...


dcéra bola presťahovaná proti svojej vôli? Určite informovali dievčence z akého dôvodu budú preradené na druhú izbu.
Predsa o tom nerozhoduješ Ty , dcéra , otec , brat atď , ale práve vedenie intráku , na ktoré má právo ....buď rada , že vôbec intrák máš , ešte Ti stihnú vytknúť ...;)

Inak , toto je dôležité , na tomto by som postavil sťažnosť...ak o tom uvažujete ...:rolleyes:


Dcéra je od pondelka doma na maródke a o sťahovaní sa rozhodlo v stredu, teda keď tam nebola prítomná

Stačí sa ohradiť , že sa narábalo s jej vecami , niečo sa stratilo , roztrhalo , poškodilo....;)
Kto sťahoval - prenášal veci , bolo to robené tzv. komisiou , čiže minimálne dvaja vstúpili do izby , otvorili priestor s osobnými vecami ...
misoft
24.09.09,20:37
Doplním buchača:
... bol spísaný zápis a súpis jej vecí (dvojmo) s popisom stavu, bol podpísaný členmi komisie? Ak nie, môže sa to považovať za zásah do súkromia, pretože neoprávnene manipulovali s osobnými vecami neprítomnej osoby. Teda ak nebol spracovaný zápis, môžete potom tvrdiť, že niektoré osobné veci boli poškodené, odcudzené a pod. Tu už potom neobstojí tvrdenie vedenia intráku, že postupovali správne a že nič nebolo poškodené alebo stratené, pretože nemajú žiadny doklad o tom, čo prevzali. Tu je už len tvrdenie voči tvrdeniu a prípadný súdny spor by ste museli vyhrať. Dalo by so to aj klasifikovať aj ako pokus o krádež. Taktiež by sa mohlo jednať aj o porušenie ústavy Slovenskej republiky, druhý oddiel, čl. 16:

Čl. 16
(1) Nedotknuteľnosť osoby a jej súkromia je zaručená. Obme-
dzená môže byť len v prípadoch ustanovených zákonom.
čl. 20:

Čl. 20
(1) Každý má právo vlastniť majetok. Vlastnícke právo všet-
kých vlastníkov má rovnaký zákonný obsah a ochranu. Dedenie sa
zaručuje.
bobino38
25.09.09,03:55
...absurdistan...
fredy27
06.10.09,18:37
podala si .sťažnosť.. ako si dopadla?
Zuzitka
07.10.09,14:15
Nepodala som sťažnosť... bola som síce odhodlaná "ísť do boja", no uvedomila som si, že či ako víťaz, alebo porazený - v oboch prípadoch by som dcére uškodila... Ale rozhodne sa chystám za vychovávateľkou, len sa porozprávať, aby vedela, že sme to neodignorovali ...
fredy27
07.10.09,15:14
ďakujem za odpoveď, rozhodla si správne.