cabada
23.09.09,17:59
Ahojte, poradíte mi ?
Chcem si otvoriť malú kaviareň-čajíčkovňu, v krátkosti :
- som dva mesiace nezamestnaná a chcem požiadať o fin. príspevok na ÚP
- kaviareň má byť menšia, kapacita 20-30 miest, nakoľko ju chcem spojiť aj s inými službami vo vedľajších priestoroch a to masáže (masér je manžel), tieto dve prevádzky by mohli spolu súvisieť
- moje vzdelanie je hotelka, čiže vhodné

Potrebujem poradiť :
1. vie mi niekto poradiť podnikateľský zámer k otvoreniu kaviarne ?
2. čo otvoreniu takýchto prevádzok predchádza ?
3. je možné spojenie dvoch, alebo viacerých fin. príspevkov z ÚP na jeden zámer ? (kamoška je tiež nezamestnaná)
4. je možné kombinovať takéto druhy prevádzok ?

Budem vďačná za každú radu ...:)
Díky
cabada
29.09.09,04:53
Ahojte, poradíte mi ?
Chcem si otvoriť malú kaviareň-čajíčkovňu, v krátkosti :
- som dva mesiace nezamestnaná a chcem požiadať o fin. príspevok na ÚP
- kaviareň má byť menšia, kapacita 20-30 miest, nakoľko ju chcem spojiť aj s inými službami vo vedľajších priestoroch a to masáže (masér je manžel), tieto dve prevádzky by mohli spolu súvisieť
- moje vzdelanie je hotelka, čiže vhodné

Potrebujem poradiť :
1. vie mi niekto poradiť podnikateľský zámer k otvoreniu kaviarne ?
2. čo otvoreniu takýchto prevádzok predchádza ?
3. je možné spojenie dvoch, alebo viacerých fin. príspevkov z ÚP na jeden zámer ? (kamoška je tiež nezamestnaná)
4. je možné kombinovať takéto druhy prevádzok ?

Budem vďačná za každú radu ...:)
Díky
Ahojte,
asi som nenapísala veľmi dobre tieto otázky, keď mi ešte nikto neodpovedal ...
Hľadaním a orientáciou na porade ako nováčik som našla odpovede na niektoré otázky - aspoň z časti. A to ohľadom fin. príspevku od UP, o založení živnosti, spojenie živnosti .. Ale
stále ma zaujímajú tieto otázky :
1. kde by som našla zrozumiteľný, prípadne už schválený UP pod. zámer na kaviareň
2. Ako vidíte spojenie malej kaviarničky a masérskych služieb ?
3. Dajme tomu, že chcete chodiť do mojej novej kaviarne - čo v nej chcete mať ?
4. Navštevujete maséra ? Čo sa vám na jeho službách páči, alebo naopak ? Prípadne, prečo ste ešte nevyužili masérske služby ?

Ďakujjeeeem za odpovede.
Jana
belo72
29.09.09,11:14
1. podnikatelsky zamer je dobre dat vypracovat.
2. Pozitivne ked sa niekto ozerie tak ze odpadne manzel ho moze vymasirovat :) Mozno nejaky relax pri caji po masazi alebo pri cakani na masaz.
3. Prijemne prostredie, super obsluhu, cisto , dobry vyber a to vsetko za nizke ceny :)
4. Navstevujem zasadne maserky :)
cabada
29.09.09,14:31
1. podnikatelsky zamer je dobre dat vypracovat.
2. Pozitivne ked sa niekto ozerie tak ze odpadne manzel ho moze vymasirovat :) Mozno nejaky relax pri caji po masazi alebo pri cakani na masaz.
3. Prijemne prostredie, super obsluhu, cisto , dobry vyber a to vsetko za nizke ceny :)
4. Navstevujem zasadne maserky :)

No Ty si ááále vtipálek ... ;)
Ďakujem za Tvoju odpoveď - bola vôbec prvá na moje otázky.
Vtipné a niektoré postrehy aj využiteľné ... :D

Napíšeš mi aj kde alebo komu môžem dať vypracovať podnikateľský plán ?
Díííííky
lenkak
29.09.09,17:23
podnikateľský zámer nájdeš aj tu na Porade, stačí si ho dať do vyhľadávača.
cabada
30.09.09,09:46
podnikateľský zámer nájdeš aj tu na Porade, stačí si ho dať do vyhľadávača.

Díky, už som sa zorientovala a našla som ich dosť. Pár ich mám už dávnejšie, len som myslela, či niekto nemá originál k otvoreniu kaviarne alebo čajovne :)
cabada
01.10.09,16:42
[QUOTE=cabada;1163347]Ahojte,
asi som nenapísala veľmi dobre tieto otázky, keď mi ešte nikto neodpovedal ...
Hľadaním a orientáciou na porade ako nováčik som našla odpovede na niektoré otázky - aspoň z časti. A to ohľadom fin. príspevku od UP, o založení živnosti, spojenie živnosti .. Ale
stále ma zaujímajú tieto otázky :
1. kde by som našla zrozumiteľný, prípadne už schválený UP pod. zámer na kaviareň
2. Ako vidíte spojenie malej kaviarničky a masérskych služieb ?
3. Dajme tomu, že chcete chodiť do mojej novej kaviarne - čo v nej chcete mať ?
4. Navštevujete maséra ? Čo sa vám na jeho službách páči, alebo naopak ? Prípadne, prečo ste ešte nevyužili masérske služby ?

Nájde sa ešte niekto, kto mi vie odpovedať na tieto otázky :

2. Ako vidíte spojenie malej kaviarničky a masérskych služieb ?
3. Dajme tomu, že chcete chodiť do mojej novej kaviarne - čo v nej chcete mať ?
4. Navštevujete maséra/ku ? Čo sa vám na jeho službách páči, alebo naopak ? Prípadne, prečo ste ešte nevyužili masérske služby ?

Díky za každý nový názor ... :)
lenkak
01.10.09,18:46
2. pokiaľ na masáže zvlášť priestor, prečo nie. Schváli aj hygiena. Takisto aj kvalifikovaný ľudia musia byť.
3. Zoznam čo v kaviarni ponúkaš aj s cenníkom.
4. Momentálne nie.
cabada
02.10.09,11:27
2. pokiaľ na masáže zvlášť priestor, prečo nie. Schváli aj hygiena. Takisto aj kvalifikovaný ľudia musia byť.
3. Zoznam čo v kaviarni ponúkaš aj s cenníkom.
4. Momentálne nie.

Ďakujem za Tvoj názor.
Samozrejme, masáže budú v súkromí samostatnej miestnosti :)
Akurát to bude taký mini komplex, ktorý chcú prevádzkovať dvaja ľudia s rovnakou predstavou kvalitných služieb, s dôrazom na človeka :)
Už by sme chceli miesto, kde sa budú na nás usmievať ... :)

Kaviarnička je stále v mojej hlave. Ale mám plán na niečo menšie, s priestorom pre deti, s ponukou dobrého čaju, kávy, možno fit koláčikov ;),
"orieškového zobu". Na čom mi naozaj záleží je dobrý pocit ľudí pri odchode a ich túžba vrátiť sa. Ja sama som dosť náročná ( aj keď to je u nás ešte stále nesprávne - náročnosť a nie samozrejmosť :rolleyes:, česť výnimkám ), pri návšteve kaviarne, cukrárne, pizzerie, chcela by som usmievavý personál, čisté wecko, priestor pre moje decká a tak nejak, možno nie až tak obrovsky široký záber v ponuke, ale hlavne základné veci a určite ocením ďalší rozvoj prevádzky .. toto je môj cieľ. Konkurencia nízka ... :rolleyes: Opäť česť výnimkám.
Moja otázka bola položená hlavne preto, že ma zaujíma, na čom si ľudia zakladajú pri návšteve kaviarne, cukrárne .. Základné veci, i nejaké "fajnôstky", ktoré im v podnikoch chýbajú. Som zvedavá.

A čo by bol pre teba impulz na návštevu maséra ?

Kto ešte vie pridať svoj názor na tieto otázky :
1. Ako vidíte spojenie malej kaviarničky a masérskych služieb ?
2. Dajme tomu, že chcete chodiť do mojej novej kaviarne - čo v nej chcete mať ?
3. Navštevujete maséra/ku ? Čo sa vám na jeho službách páči, alebo naopak ? Prípadne, prečo ste ešte nevyužili masérske služby ?

Majte sa .. a napíšte mi ..;)
belo72
02.10.09,12:58
1. preco to ches spajat kaviatren a maserske sluzby - nejaku vyznamnu spojitost tu nevidim. Ak budu dobre budu prosperovat nezavisle od seba a ako som pisal mozno cakanim na masaz alebo po masazi si niekto nieco da ale nikto nepovie ze dal som si kavu a tak ma z toho boli chrbat ze sa idem vedla vymasirovat jedine ze by si tam mala zle sedenie:)
3. na sluzbach maserky sa ti toho nemoze vela pacit jedine ze by sme sa bavili o trosku inej masazi :) Ak si poctivo urobi co ma a povoli mi moja posmrtna stuhlos som spokojny - som nenarocny klient :) Samozrejme prijemne prostredie,cisto , hudba....to su veci co nemusim pisat.
cabada
03.10.09,05:22
1. preco to ches spajat kaviatren a maserske sluzby - nejaku vyznamnu spojitost tu nevidim. Ak budu dobre budu prosperovat nezavisle od seba a ako som pisal mozno cakanim na masaz alebo po masazi si niekto nieco da ale nikto nepovie ze dal som si kavu a tak ma z toho boli chrbat ze sa idem vedla vymasirovat jedine ze by si tam mala zle sedenie:)
3. na sluzbach maserky sa ti toho nemoze vela pacit jedine ze by sme sa bavili o trosku inej masazi :) Ak si poctivo urobi co ma a povoli mi moja posmrtna stuhlos som spokojny - som nenarocny klient :) Samozrejme prijemne prostredie,cisto , hudba....to su veci co nemusim pisat.

Dík za odpoved.
Spájať to chcem preto lebo - manžel masér a ja hoteláčka. Z pragmatických dôvodov. Chceme mať niečo svoje, tak ideme cestou toho, čo sme študovali. A čo by nás bavilo. A možno aj preto, že je horšia doba a dve prevádzky sa môžu vzájomne trochu podpodriť.

A masáže sú fajn. Všetci sme skrčení, stuhnutí ...
Dantess
03.10.09,16:23
Kto ešte vie pridať svoj názor na tieto otázky :
1. Ako vidíte spojenie malej kaviarničky a masérskych služieb ?
2. Dajme tomu, že chcete chodiť do mojej novej kaviarne - čo v nej chcete mať ?
3. Navštevujete maséra/ku ? Čo sa vám na jeho službách páči, alebo naopak ? Prípadne, prečo ste ešte nevyužili masérske služby ?

Keďže podnikám ako masér, tak pomožem. Hovoríš, že konkurencia je nízka, takže sa nebude jednať o BA, takže to nieje môj rajón :D Mimochodom na masérske služby a kaviareň je asi najvacsia konkurencia všade (moj nazor)

1. Veľmi pozitívne. Je to aj moj sen. Samozrejme musí to byť poriadne oddelené a obe prevádzky by mali mať vstup z ulice a možno prechod medzi sebou aj niekde v strede. Moc okato by som to ale nespájal. Možno na zimné obdobie po masáži čaj zadarmo a pod. to by saľudom páčilo určite (to sa chystame zaviest aj my)

2. Teplo, čisto, voňavo, milý personál, ktorý nezazerá, dennú tlač, hudbičku(jazz, alebo niečo pohodlné), nefajčiarsku zonu, velky vyber čajov a pohodlné sedačky, alebo gauče.

3. Hej navštevujem masérku, je ňou moja prioateľka :D Z osobných skúseností chce 90% ľudí MASÉRKU než maséra. To su moje vlastne skusenosti. Nemame dokonca ani fotku na webe našu ani nič, ale ludia maju na vyber či zavolaju ivanke, alebo petrovi a takmer kazdy vola ivanke. Proste ženy preto, lebo si myslia že maseri chlapi su uchylaci a chlapi preto lebo sa nechat masirtovat od chlapa je teple... Ja osobne mam muzskych aj ženskych klientov, ale masérky sú viac "in"


uff tak asi tolko k tomu všetkému. Ak by ste potrebovali rady a pomoc ohladom hygieny a podobnych veci, tak SS
lenkak
03.10.09,18:50
Ďakujem za Tvoj názor.

Moja otázka bola položená hlavne preto, že ma zaujíma, na čom si ľudia zakladajú pri návšteve kaviarne, cukrárne .. Základné veci, i nejaké "fajnôstky", ktoré im v podnikoch chýbajú. Som zvedavá.

A čo by bol pre teba impulz na návštevu maséra ?
;)

keď už tak dobrý prístup, vhodná cesta, aj pre kočík, mať aj priestor vo vnútri miestnosti aj pre kočík. Kútik pre deti je dobrý nápad, ale potom niečo fajnové mať aj pre detičky. Tu mi skôr je vhodné mať vnokajšiu terasu. A tichá, nehlučná hudba...

impulz - viac času a nekojiť.
cabada
05.10.09,04:37
Kto ešte vie pridať svoj názor na tieto otázky :
1. Ako vidíte spojenie malej kaviarničky a masérskych služieb ?
2. Dajme tomu, že chcete chodiť do mojej novej kaviarne - čo v nej chcete mať ?
3. Navštevujete maséra/ku ? Čo sa vám na jeho službách páči, alebo naopak ? Prípadne, prečo ste ešte nevyužili masérske služby ?

Keďže podnikám ako masér, tak pomožem. Hovoríš, že konkurencia je nízka, takže sa nebude jednať o BA, takže to nieje môj rajón :D Mimochodom na masérske služby a kaviareň je asi najvacsia konkurencia všade (moj nazor)

1. Veľmi pozitívne. Je to aj moj sen. Samozrejme musí to byť poriadne oddelené a obe prevádzky by mali mať vstup z ulice a možno prechod medzi sebou aj niekde v strede. Moc okato by som to ale nespájal. Možno na zimné obdobie po masáži čaj zadarmo a pod. to by saľudom páčilo určite (to sa chystame zaviest aj my)

2. Teplo, čisto, voňavo, milý personál, ktorý nezazerá, dennú tlač, hudbičku(jazz, alebo niečo pohodlné), nefajčiarsku zonu, velky vyber čajov a pohodlné sedačky, alebo gauče.

3. Hej navštevujem masérku, je ňou moja prioateľka :D Z osobných skúseností chce 90% ľudí MASÉRKU než maséra. To su moje vlastne skusenosti. Nemame dokonca ani fotku na webe našu ani nič, ale ludia maju na vyber či zavolaju ivanke, alebo petrovi a takmer kazdy vola ivanke. Proste ženy preto, lebo si myslia že maseri chlapi su uchylaci a chlapi preto lebo sa nechat masirtovat od chlapa je teple... Ja osobne mam muzskych aj ženskych klientov, ale masérky sú viac "in"


uff tak asi tolko k tomu všetkému. Ak by ste potrebovali rady a pomoc ohladom hygieny a podobnych veci, tak SS

Ďakujem za fajn odpoveď.
Myslím, že rady od skúseného kolegu budeme určite potrebovať, ozvem sa :)
Konkurencia je v týchto aktivitách čoraz vyššia, to určite. Skôr som mala na mysli, že tej kvalitnej je menej.

Podľa odpovede sa mi páči Tvoj prístup k tejto činnosti, Tvoja predstava o prevádzke kaviarne, hudbe v nej a vôbec..som rada, že BA je ďalej od nás :)
Inšpiroval si ma trochu aj v tom, že som oslovila aj sestru, ktorá plánuje masérsku činnosť v budúcnosti. Tak nad tým aspoň uvažuje a my tiež možno časom ponúkneme aj ženskú silu - masérku.

Zaujíma ma, či sa uživia dvaja maséri priamo pri sebe. Preto som uvažovala aj nad "podružnou" činnosťou. Viem, že to závisí od mnohých okolností, ale aj tak, zaujíma ma to a najmä v Blave.

Teším sa na odpoveď.

Ak mi ešte aj niekto iný chce poslať svoje odpovede na moje 3 otázky v úvode, budem lan rada. Je to veľmi fajn počuť názory iných. Dík.
Pepe73Lopez
05.10.09,06:04
Som síce v tejto oblasti začiatočník, ale momentálne prechádzam etapou (resp. nie ja, ale rodinný príslušník, ktorému v tomto pomáham) zriaďovania prevádzky. Pointa je, že za podobných podmienok:

... z evidovaného nezamestnaného sa stáva FO podnikateľ (živnostenský list).

A teda viem, že podnikateľský zámer na účely získania príspevku je potrebné vypracovať len na jednu konkrétnu živnosť zapísanú v ŽR (nesmie ich byť viac), aspoň také bolo usmernenie z ÚPSVaR v našom prípade. Vzor (náležitosti) nájdeš na stránkach ktoréhokoľvek upsvar.

ďalší postup by mal byť minimálne:

1) registrácia na ŽR (prípadne OR) - pridelenie IČO
2) Vypracovanie zámeru
3) Získanie vhodných priestorov buď
- kúpnou zmluvou
- nájomnou zmluvou

pzn.: 1,2,3 musí byť vybavené a odoslané spolu so žiadosťou na pridelenie príspevku na ÚP

popri tom:

4) Získanie povolenia na činnosť v prevádzke na RÚVZ (mesiac na rozhodnutie + kolok);
5) Registrácia na DÚ (pridelenie DIČ, príp. IČ DPH podľa toho či platiteľ alebo neplatiteľ)

... sú tu ale skúsenejší možno tento príspevok ešte usmernia.
cabada
05.10.09,15:24
:)
Som síce v tejto oblasti začiatočník, ale momentálne prechádzam etapou (resp. nie ja, ale rodinný príslušník, ktorému v tomto pomáham) zriaďovania prevádzky. Pointa je, že za podobných podmienok:

... z evidovaného nezamestnaného sa stáva FO podnikateľ (živnostenský list).

A teda viem, že podnikateľský zámer na účely získania príspevku je potrebné vypracovať len na jednu konkrétnu živnosť zapísanú v ŽR (nesmie ich byť viac), aspoň také bolo usmernenie z ÚPSVaR v našom prípade. Vzor (náležitosti) nájdeš na stránkach ktoréhokoľvek upsvar.

ďalší postup by mal byť minimálne:

1) registrácia na ŽR (prípadne OR) - pridelenie IČO
2) Vypracovanie zámeru
3) Získanie vhodných priestorov buď
- kúpnou zmluvou
- nájomnou zmluvou

pzn.: 1,2,3 musí byť vybavené a odoslané spolu so žiadosťou na pridelenie príspevku na ÚP

popri tom:

4) Získanie povolenia na činnosť v prevádzke na RÚVZ (mesiac na rozhodnutie + kolok);
5) Registrácia na DÚ (pridelenie DIČ, príp. IČ DPH podľa toho či platiteľ alebo neplatiteľ)

... sú tu ale skúsenejší možno tento príspevok ešte usmernia.

Už vopred díky za ďalšiu pomoc a odpovede na moje otázky.
Ďakujem aj za túto odpoveď, presne to, čo tiež potrebujem - vaše priame skúsenosti v aktuálnom období.
Ako úplne prvý krok bude vyžiadanie Žiadosti :) na pridelenie príspevku. Do akého obdobia je ju potrebné odovzdať spolu s patričnými prílohami ako píšeš. Môj 3 mesiac na UP je november, takže vtedy môžem požiadať a dovtedy musím vybaviť ŽL, priestory ... ako píšeš. Alebo je ešte čas aj neskôr. Momentálne mám totiž podporu a založením živnosti ju stratím.
Rozumiem tomu teda dobre takto : V novembri si zoberiem žiadosť a patričné prílohy, keď budem mať všetko vybavené ( môže trvať ľubovoľne dlho ? mesiac-dva ? ) odovzdám na schválenie, absolvujem vraj školenie - v tomto období ? - pred schválením ?,potom sa čaká na schválenie, potom so šťastím a možno po úpravách je to schválené. Peniažky zhruba do mesiaca. Tak som laicky nejak myslela, že podporu mám od augusta do januára 2010, čiže od novembra po január by sa to mohlo uzavrieť.

Tých otázok je milion ... kým si to všetko poskladám ... každopádne sa zajtra informujem na UPSVAR, ale som veľmo vďačná za každú správu ..
:)
Pepe73Lopez
06.10.09,04:27
Aha, no... u nás to prebieha/lo takto:

Najprv bolo školenie (cca 4 týždne), pretože sme mali relatívne dosť času, v tom zmysle, že to rozhodnutie dozrievalo nejaký čas a boli sme aj ovplyvnený informáciami o potenciálnom zvýšení príspevku (vďaka polemikám politikov o hospodárskej kríze a úvahách o rôznych formách dotácií), tak sme do toho nešli ihneď po školení.

V SEP09 sa to zvrtlo, ozval sa kontakt na ÚP, ktorý nám oznámil, že v OKT09 bude komisia na pridelovanie dotácie z ÚP, dostali sme od nich žiadosť na pridelenie dotácie, tak sme sa po uvážení výhod a nevýhod do toho pustili. Spolu s touto žiadosťou bolo potrebné (podmienka lokálneho ÚP, neviem či platí všade) odovzdať doklad o vlastníckom vzťahu k budúcim priestorom podnikania (v našom prípade nájomná zmluva), ďalej osvedčenie o evidencii v ŽR (IČO - vybavené za jeden deň), bližšie info 455/1991 Z.z.. Pred komisiou sa bude obhajovať PZ, takže vypracovaný PZ, no a toto pre účely dotácie ÚP stačí - neviem, ale či je to všade rovnaké.

Sú to v podstate základné podmienky pre ÚP, ostatné veci sa dajú chápať ako povinnosti vyplývajúce každému, zo zákonov SR v spojitosti s podnikaním a vybavujeme ich súbežne. Tzn. DÚ, RÚVZ , MsÚ (odpad), pokladňa... a pod.

No a momentálne aj ja tu zháňam :confused: ďalšie info, študujem zákony :) , ...aby sme sa rozumeli ide do toho manželka, nie ja, ja len pomáham ;)
cabada
06.10.09,08:00
Díky za odpoveď :)
To ste v podobnej situácii ako my - tiež mi pomáha manžel, on už je živnostník a pripravuje svoju prevádzku a ja sa chystám do toho skočiť a pripravujem svoju prevádzku.
Dnes na UPSVAR som dostala Prihlášku na zaradenie na praktickú prípravu, ktorá ma prihlasuje na školenie. Tú musím čím skôr odovzdať. Potom sa ozvú, že kedy bude školenie, ktoré absolvujem a potom prichádza to, čo si písal Ty ako - žiadosť, zámer, živnosť ... Do konca januára by som si to priala stihnúť, dovtedy mi finančne "pomáha" podpora z UP.
Tvoj príspevok mi veľmi pomohol, díky, ak budeš mať niečo nové, napíš aj nám. Tiež napíšem, ako postupujem.
Zatiaľ ďakujem a prajem úspešný vstup do podnikania ;)
Pepe73Lopez
06.10.09,08:09
:) rado sa stalo, držím palce, ak na niečo natrafíme napíšem.
cabada
07.10.09,04:25
Kto ešte vie pridať svoj názor na tieto otázky :
1. Ako vidíte spojenie malej kaviarničky a masérskych služieb ?
2. Dajme tomu, že chcete chodiť do mojej novej kaviarne - čo v nej chcete mať ?
3. Navštevujete maséra/ku ? Čo sa vám na jeho službách páči, alebo naopak ? Prípadne, prečo ste ešte nevyužili masérske služby ?

Má niekto skúsenosť s úverom na podnikanie? Je pravda, že si obehnem aj banky, ale ak niekto vie poradiť z vlastnej skúsenosti, to je cennejšie.
Som blázon, nemám vlastné zdroje, len skúsim príspevok z UP a možno niektorý z úverov. Ale zase mám obrovskú chuť pracovať a ponúknuť dobrú službu :)
cabada
07.10.09,13:46
Kto ešte vie pridať svoj názor na tieto otázky :
1. Ako vidíte spojenie malej kaviarničky a masérskych služieb ?
2. Dajme tomu, že chcete chodiť do mojej novej kaviarne - čo v nej chcete mať ?
3. Navštevujete maséra/ku ? Čo sa vám na jeho službách páči, alebo naopak ? Prípadne, prečo ste ešte nevyužili masérske služby ?

Má niekto skúsenosť s úverom na podnikanie? Je pravda, že si obehnem aj banky, ale ak niekto vie poradiť z vlastnej skúsenosti, to je cennejšie.
Som blázon, nemám vlastné zdroje, len skúsim príspevok z UP a možno niektorý z úverov. Ale zase mám obrovskú chuť pracovať a ponúknuť dobrú službu :)

Som sa sa práve dočítala, že je niečo ako mikropozicka z ag. pre podporu podnikania. Má niekto čerstvé skúsenosti ? Díky
jess
07.10.09,14:02
... ja len malá rada do budúcnosti "nikdy nezamestnávaj svojich rodinných príslušníkov !"...myslím tým nie manžela, ale zbytok rodiny, v tvojom prípade sestru....sú len nepríjemnosti, ver mi... časom sa ti isto nebude páčiť, že ona má viac klientely ako tvoj manžel (napríklad) !!! ..... najlepšie je "hrabať" sa vo vlastnom piesočku, nech si každý sám zarába na svoj chlebík :)
cabada
07.10.09,14:31
Ďakujem za radu ;)
Budem na to myslieť. je pravda, že by sme to radšej ťahali sami, ale chceme otvoriť dve prevádzky a chceme aby fungovali dobre, preto mal byť oslovený niekto tretí, aby na začiatok vypomáhal a neskôr sa uplatnil naplno. A myslela som, že rodina bude lepšie riešenie ako cudzia osoba. Ale je potrebné to zvážiť, to máš pravdu. Ešte raz díky :)
cabada
15.10.09,05:43
Ahojte,
neposunula som sa o veľa, ale aspoň kúsok.
Prešla som prvým kontaktom na UP ohľadom príspevku na podnikanie. Popritom som aj na radu v Porade zistila, že po začatí podnikania môžem využiť aj príspevok na dochádzku do zamestnania, keďže k miestu podnikynia z domu budem mať 12 km. Ohľadom príspevku na podnikanie čakám na termín školenia, popritom si hľadám priestory. Nie je to ľahké, musia byť vhodné na prevádzky vedľa seba - ako som už písala, manžel bude masírovať ubolených spoluobčanov a ja budem vedľa neho prevádzkovať kaviareň - takže priestory musia spĺňať naše predstavy.
Ďalšia moja činnosť je hľadať možnosti ohľadom financií, keďže nepatríme k tým šťastnejším, ktorí majú niečo nazbierané, ideme z nuly. Pripravujem takisto kalkuláciu vstupných a prevádzkových nákladov, inventárny list, čo všetko budeme potrebovať ako zariadenie (masér, kaviareň), zvažujem možnosti reklamy a mnoho iného ... Ak mi tu vie niekto v niektorých spomínaných bodoch poradiť, budem rada :)
Rozmýšľam i, čo zaujímavé ponúknuť, aby to ľudí zaujalo, aby som sa odlíšila - i tu môžu prísť vaše postrehy ;) a teším sa na to ... aj popri dobre mienených radách niektorých mojich známych, že to neuživým atď. Ale včera sa stalo niečo zvláštne - pani úradníčka mi popriala všetko dobré, nech sa mi darí, skoro som odpadla, stratila som reč, takéto veci sa nestávajú ... beriem to ako znamenie ...
Majte pekný deň a užite si ho, ja idem napr. do divadla :)
cabada
20.10.09,07:55
Ahojte, téma O kaviarni sa nehýbe. Kaviarní je všade veľa, na každom rohu.
Ale čoho je veľa, tam sa ja musím pchať! :D
Mám hotelku, rada ľudí, dobrú kávu, čaj, obchodnícku prax, absenciu láskavej obsluhy, málo peňazí, potrebu pracovať, mnoho známych, mnoho "obchodných" známych ... no nevyšlo Vám, že najvhodnejším riešením je otvorenie kaviarne ? Mne áno...:)

V posledných dvoch mesiacoch stále dokola premýšľam, kaviarní je veľa aj v našom meste -
- čím sa môžem odlíšiť ?
Dajte tip ;)