peter_k
19.08.05,08:58
1. nie je to k dani z prijmu, ale nenasiel som ine vhodne forum (temu)

2. moj problem je nasledovny:

previedol som druzstevny byt do osobneho vlastnictva a v roku 2003 som dostal z katastra vypis

v roku 2004 som podaval danove priznanie 2/2/2004 - co je vzhladom na skutocnost, ze 31/1/2004 ani 1/1/2004 nebol pracovny den v poriadku

napriek tomu mi z miestneho uradu prisla penalizacia vo vyske 1 Sk za oneskorene podanie danoveho priznania, ktoru som zaplatil (co sa mi zdalo "lacnejsie" ako vypisovat odvolanie, prefocovat podaci listok, platit doporucenu zasielku atd..)

tohoto roku mi vyrubili dan z nehnutelnosti, hoci podla mna som oslobodeny od dane 5 rokov podla myslim 511/1992 v zneni neskorsich predpisov

ked som sa bol na miestnom urade opytat, ze preco, tak som dostal odpoved, ze nie som oslobodeny, lebo som v nejakej ich databaze "neplaticov??oneskorencov??", pani mi sice uznala, ze som podal danove nacas, ale kedze som tu 1 Sk zaplatil a neodvolal sa, tak som PRAVNE UZNAL, ze som to podal neskoro a musim tu dan zaplatit

ja som to hladal, ale nikde som nenasiel, ze by toto malo nejaky vplyv na to, ci sa dan vyrubi alebo nie

nevie mi niekto poradit, ci maju niekde v zakone oporu pre takuto vec???

(iba perlicka: dotycna sa ma snazila "utesit", ze si z toho nemam nic robit, ze ti co sa neodvolali a maju rodinne domy, tak budu platit zbytocne 15 rokov a ja len 5)
Naile
19.08.05,07:44
Zo zákona o správe daní platí, že ak posledný deň na podanie daňového priznania pripadá na vikend alebo sviatok, tak platí prvý nasledujúci pracovný deň.
Zákon o miestných daniach zrušil oslobodenie od dane na 5 rokov bytov prevedených z družstevného do osobného vlastníctva. Vtedy, keď sa úskutočnil Vaš prevod, tento zákon neplatil. Teda, na Vas sa vzťahuje oslobodenie na 5 rokov. Do týchto piatích rokov sa počíta aj ten rok, v ktorom bol podaný návrh do zápisu do katastru.
peter_k
19.08.05,11:20
Dakujem (10 characters)