Saxo19
23.09.09,22:26
Ahojte, chcel by som Vas poprosit o radu a pomoc. Chceme kupit so znamym pozemky vedla seba, ale su uzke a dlhe (sirka 8 m, dlzka 100 m) a potom ich chceme rozdelit tak, aby boli sirsie a kratsie. Pristup je z oboch stran. Viete mi niekto poradit co vsetko preto treba spravit? Priblizny postup a keby ste este vedeli aj ceny, bolo by to uzasne....Dakujem
Chobot
23.09.09,21:09
Ahojte, chcel by som Vas poprosit o radu a pomoc. Chceme kupit so znamym pozemky vedla seba, ale su uzke a dlhe (sirka 8 m, dlzka 100 m) a potom ich chceme rozdelit tak, aby boli sirsie a kratsie. Pristup je z oboch stran. Viete mi niekto poradit co vsetko preto treba spravit? Priblizny postup a keby ste este vedeli aj ceny, bolo by to uzasne....Dakujem

Postup je taký, že si zavoláš geodeta, ktorý to pomeria, vykolíkuje a zakreslí do geometrického návrhu. Tento návrh potom slúži ako podklad pre zápis do katastra na vytvorenie nových parciel. Vy dvaja sa zároveň zmluvou dohodnete, že pôvodné rozdelenie parciel rušíte a navzájom si vysporiadate parcely tak, ako je to v g. návrhu. Kataster to zapíše a ste majiteľmi nových pozemkov.

Poplatky - neviem, čo môže teraz pýtať za to geodet, pred takými 10 rokmi to stálo tak 20 - 30 tisíc. Návrh do katastra stojí 66 EUR. A ešte za vypracovanie zmluvy, ak si ju netrúfneš urobiť sám.
Saxo19
24.09.09,09:41
Dakujem za perfektnu a rychlu odpoved. :)