focus3ccd
24.09.09,08:06
Zacala sa mi rozpadavat betonova ciapka na komine. Natiahol som na nu mrazuvzdorne flexi lepidlo so sietkou a na to dalsiu vrstvu lepidla. Cim to teraz ochranit proti poveternostnym vplyvom? Dat nejaky nater, alebo omietku?

Dakujem.
Stefan2005
24.09.09,06:40
Ja som takto upravený komín natrel vonkajšou fasádnou farbou, čo mi zostala po úprave fasády. Problém je v tom, že tieto farby (minerálne, akrylátové, silikátové,...) sa väčšinou predávajú v 5-litrovom najmenšom balení. (Treba sa však poobzerať na okolí, možná niekomu vystalo.)
Vybrať si však možno aj z takýchto farieb, napr. http://www.chemolak.sk/index.php?www=sp_file&id_item=2505
vratnik
24.09.09,06:48
Najlacnejsie a trvacne riesenie - u klampiara si dajte spravit z pozink. plechu ciapku na komin aj s otvorom. Ciapka by mala s kominom licovat - nemala by presahovat a opatrne ju hmozdinkami a skrutkami pripevnite do telesa komina. Pozink. plech mozete natriet ciernou - teplotne odolnou farbou (byva v takych malych nadobkach), na pozinku drzi vydobre.
focus3ccd
24.09.09,07:44
Najlacnejsie a trvacne riesenie - u klampiara si dajte spravit z pozink. plechu ciapku na komin aj s otvorom. Ciapka by mala s kominom licovat - nemala by presahovat a opatrne ju hmozdinkami a skrutkami pripevnite do telesa komina. Pozink. plech mozete natriet ciernou - teplotne odolnou farbou (byva v takych malych nadobkach), na pozinku drzi vydobre.
Toto ma napadlo ako prve, pripadne pouzit medeny, alebo antikor plech, ale problem je, ze ked to svokor muroval, tak urobil taky oblucik na vrchu, prave kvoli tomu, aby sa tam voda nedrzala a neviem, ci by sa dal ten plech nejako vytvarovat. Mozno ten medeny ano, ten je trochu maksi.
220870
24.09.09,10:57
Plech sa dá vytvarovať.nieje nutné aby presne kopíroval povrch komínovej čiapky.
focus3ccd
30.09.09,07:21
Dal som zatial farbu, je to nejaky grecky produkt urceny na stare betony, murivo a strechy, co sa dava na chalupy k moru.
Tak uvidim. S plechom by som mal momentalne vela roboty a nie je time. Diki.