nikita1313
19.08.05,09:55
Ahojte, potrebujem radu. Sef so mnou skaredo vybabral. Bola som u neho zamestnana vyse 5 rokov ale v 4 firmach. Vsetko islo vzdy v pohode ale naposledy som skoncila v jednej firme k 31.05.2005 a v druhej zacala 01.06.2005 a ak dobre ratate skusobna doba mi koncila k 31.08.2005. Samozrejme ze som dostala vypoved v skusobnej dobe a bez odstupneho co by teda pripadalo az 3 mesiace kedze pre neho robim vyse 5 rokov. Niesu to male peniaze. Su nejake zakony ktore by mi pomohli alebo je to uplne beznadejne???? Velmi pekne dakujem za akekolvek rady..... :(
Tweety
19.08.05,08:11
5 rokov vo firme nie je málo, Ja by som sa skúsila otvorene porozprávať o tej výpovedi v skúš.dobe, nebola si predsa nový zamestnanec, keď si pracovala v jeho druhých firmách už nejaký ten čas. Už sú tam predsa nejaké pracovné vzťahy. Držím palce

Mária M
nikita1313
19.08.05,08:17
no to som si myslela ze nic ine mi nezostava.... ale prvy rozhovor nedopadol moc dobre. dakujem uvidim ale len v porozpravani nevidim sancu.... vies tazky milionary to maju tazke.... kde co usetrit..... :) aj tak dakujem.
kacena
19.08.05,08:26
No, vybabrali s Tebou naozaj pekne ! Máš pravdu , že ten kto má veľa chce ešte viac ..... záleží to hlavne na charaktere Tvojho šéfa , ale pripadá mi to tak , že Ťa asi prepustiť chcel a takto pekne to s Tebou uhral. Môj šéf je tiež podobný prípad. Keď som sa vrátila po materskej naspäť do práce , tak ma presviedčal , že musím uzatvoriť novú pracovnú zmluvu , lebo pred materskou ma prepustil. To by som ale musela o tom niečo vedieť! Takže mal asi za lubom tiež niečo podobné , ale ja som s tým nesúhlasila.
Takže držím palce , aj keď v poslednej dobe pochybujem , že sa medzi podnikateľmi nájdu aj dobrí ľudia.Kacena
anitram
19.08.05,08:34
nikita - a ako mal zalozene tie firmy?? mal ich subezne, alebo ked koncila jedna firma, tak zakladal druhu a tak ta aj prehadzoval z jednej konciacej firmy do dalsej zacinajucej??
Ak by to bolo takto, tak potom by som sa isla poradit s pravnikom, ci by sa s tym pred sudom nedalo nieco spravit.
Ale ak to boli subezne a nemas pri vypovedi v jednej firme uvedeny nejaky clanocek, ze ta zamestna v druhej, tak nedavala by som tomu velku sancu.

A tie rozhovory so zamestnavatelom - to tak mozno za cias komunizmu, dnes ked sa zamestnavatel rozhodne, aj dobre medziludske vztahy a etika idu bokom. Mozno ma nejaku kamaratku, ktoru tam potrebuje dosadit. :)

Drzim palce

PS: aj by som sa ta spytala na to aka firma to je, nech viem, kam neist a kde zaobchadzaju neferovo zo zamestnancami, ale to sa asi nema zverejnovat.
JanaF
19.08.05,08:37
A mala si aj nejaku pracovnu zmluvu, ktora nebola na urcity cas, alebo vsetky boli iba na rok?
Pokial to boli pracovne zmluvy iba na urcity cas, tak s tym vela nenarobis...:( ozaj mali ste nieco uvedene aj v kolektivnej zmluve, co sa tyka odchodu.
Luba2
19.08.05,08:37
Najväčšiu chybu si urobila Ty, keď si podpísala ukončenie pracovného pomeru v jednej firme a prešla si k nemu do druhej na základe pracovnej zmluvy, ktorá obsahovala aj skúšobnú dobu. Jednoducho si nič také nemala podpisovať. Teraz už asi nedokážeš vybojovať skoro nič.

Len mi tak napadlo - kedy si podpisovala novú pracovnú zmluvu? S akým dátumom? Nepodpisovala si ju náhodou neskôr, než v deň vzniku pracovného pomeru? Bola skúšobná doba dohodnutá správne? Ak by si našla niečo tam, tak by si možno niečo vysúdila.
nikita1313
19.08.05,08:45
no samozrejme ze som ju nepodpisovala v den nastupu ale ako to chodi az po mesiaci, na zmluve je datum ale oba originali mam ja lebo jeden je moj a druhy v registracke od ktorej mam kluc ja. takze co? mam tam dopisat datum podpisu a prevzdatia a bude alebo????
Tweety
19.08.05,09:41
No nie je to celkom kóšer s tým podpisom, v serióznej firme sa podpisuje najneskôr v deň nástupu , možno by poradil nejaký právnik, ale jedno je isté, ak sa majiteľ rozhodne že už niekoho nepotrebuje, tam žiadny argument nemá cenu, bohužiaľ... Netreba sa doprosovať, odísť so vztýčenou hlavou
elenka
19.08.05,10:03
Asi ma pravdu Tveety - bohužiaľ podpísala si novú PZ so skúšobnou dobou - i keď neviem prečo ste sa dohodli na skúšobnej dobe, keďže si už bola odskúšaná... mohla byť kľudne nová PZ ale bez skúšobnej doby.
Držím Ti palce.
Jura
19.08.05,10:13
Súhlasím s predošlými odpoveďami, ty si bola dobrá len na robotu.
nikita1313
19.08.05,10:34
mate pravdu, viete clovek doveruje a tri krat sa to takto stalo bez problemov so skusobnou dobou a nic sa nestalo ani ma to nenapadlo.... ale ako sa hovori clovek sa uci z vlastnych chyb.... ja som uz poucena.... aspon poucenie pre niekoho ineho.... aj tak vam pekne dakujem.....
Luba2
19.08.05,10:58
No ja som sa Ťa preto pýtala na dátum podpisu, že ak bola pracovná zmluva a v nej dojednaná skúšobná doba podpísaná neskôr, než v deň vzniku pracovného pomeru, tak je dojednanie skúšobnej doby neplatné. Ak to vieš dokázať, že bola dojednaná neskôr, tak to oznám zamestnávateľovi a povyhrážaj sa inšpekciou práce, resp. súdom. Ak to dokázať nevieš, resp. to nie je jasné ani z papierov, ani Ti to nikto nedosvedčí, tak asi máš smolu.

Píšem Ti to preto, že žiaľ mám presne rovnakú trpkú skúsenosť z jednej mojej firmy, kde som upozorňovala pri príprave zmluvy, že ju majú dať až s dnešným dátumom a nie s včerajším, /práve kvôli tomuto/ a vrcholový manažér firmy nesúhlasil, lebo on sa s dotyčným dohodol už včera na večeri /tiež išlo o jednu riadiacu funkciu/ a teda nebude zo seba robiť idiota. Po mesiaci ho vyhodil v skúšobnej dobe, dotyčný sa obrátil na súd, zabezpečil si svedectvo od ďalších dvoch ľudí, že určite podpisoval pracovnú zmluvu a teda i skúšobnú dobu až deň po vzniku pracovného pomeru, súd sa ťahal asi dva roky, dotyčný vyhral a firma cvakala ako divá.