Siu
19.08.05,11:13
Ahojte.Je to môj prvý dotaz do porady a dúfam,že my niekdo poradí.Podnikateľ kúpil di firmy štvorkolku , kategoria M-L5.Neviem ako to bude s daňou z motorových vozidiel.pod aký druh vozidla štvorkolku zaradit?
Sefcikova
19.08.05,11:18
Ahojte.Je to môj prvý dotaz do porady a dúfam,že my niekdo poradí.Podnikateľ kúpil di firmy štvorkolku , kategoria M-L5.Neviem ako to bude s daňou z motorových vozidiel.pod aký druh vozidla štvorkolku zaradit?
ak je štvorkolka to čo si myslím, že je to motocykel tak je to takto :

je to dlhodobý hmotný majetok, ktorý sa odpisuje v 2. odp. skupine a motocyklov sa daň z motorových vozidiel neplatí
Maja
marcela1
20.01.09,08:01
ahojte, ja som dnes volala na daňový ohľadom štvorkolky, my máme v technickom, že je to kategória L , tiež ju máme v podnikaní - na daňovom mi povedali, že vo VZN nie je uvedená takáto kategória, tak sa za ňu neplatí, a ani netreba posielať oznámenie na daňový
erikaha
20.01.09,09:54
Máme vo firme dve štvorkolky. Mám to odobrené z d.ú., že nepodliehajú dani z motorových vozidiel.
marcela1
30.01.09,10:06
Erikaha, mohla by som sa vás opýtať, keď máte dve štvorkolky v podnikaní, máte v technickom napísanú aj spotrebu? Nám predajca povedal, že sa to nepíše, ale ako mám potom písať jazdy?
Ďakujem za odpoveď, marcela1