s.r.o.
24.09.09,16:12
neviete kde sa da stiahnut slovencina do windows 7 skusal som to aj cez google nasiel som ale nechce mi to ist podla toho navodu co tam pisu
Stefan2005
24.09.09,14:42
neviete kde sa da stiahnut slovencina do windows 7 skusal som to aj cez google nasiel som ale nechce mi to ist podla toho navodu co tam pisu

poprosím o exaktnejšie zadávanie otázok. Akú máš verziu Windows 7 ?

Lebo oficiálna SK verzia Windows 7 vyjde niekedy koncom októbra...
Ale ak máš na mysli inštaláciu LIP, tak ak máš verziu W7 Home, alebo Pro, tak máš asi smolu - tá sa dá inštalovať iba do verzii Ultimate a Enterprise...

P.S. Neoficiálne vraj možno zmeniť jazykovú verziu aj pomocou nástroja určeného pre Vistu (Vistalizátor), ale to nie je asi v súlade s licenčnými podmienkami Microsoftu...
s.r.o.
24.09.09,14:48
ultimate
Stefan2005
24.09.09,15:00
Jeden z možných spôsobov inštalácie slovenčiny je cez službu Windows update.... a samozrejme nezabudnúť "prepnúť sa" do slovenského jazyka.

Inak postup inštalácie jazyka je jednoduchý:

príkazom lpksetup
a vybrať si príslušný lp.cab.
dufulus
16.10.09,07:17
takže keď mám w7 profesional tak nemám šancu? :(
bobino38
16.10.09,07:44
..to čo máte za verzie W7?..veď sa to ešte nepredáva
maurer2
16.10.09,13:03
..to čo máte za verzie W7?..veď sa to ešte nepredáva
Ked sa nieco nepredava neznamena ze to nemoze byt v testovacej verzii microsoft este nic lepsie ako WIN 7 nevydal ja na nom ficim uz asi 5 mesiac aj zo slovencinou a vsetko v pohode neda sa to porovat z XP alebo VISTOU vrelo odporucam kazdemu kto ma aspon 2jadrovy procak a viac ako 1GB ram idealne je 2-3GB samozrejme verziu ULTIMATE :)))
bobino38
19.10.09,03:54
a kolko ti vydrží tá testovacia verzia?
s.r.o.
19.10.09,15:47
testovacia verzia ma 90dni
bobino38
20.10.09,03:52
a načo inštalujete také verzie?
mecky
20.10.09,05:31
lebo je to plne funkcny legalny registrovany windows zadarmo
zjednodusene je to velmi dobre optimalizovana vista, okrem optimalizacii pre hardware musim pochvalit zmeny v ovladani, je ovela jednoduchsie a intuitivnejsie, velmi rychlo sa nan zvyka
bobino38
20.10.09,07:24
..a po 90 dňoch čo urobíš?
Dupu
20.10.09,09:21
Beta verziu Win 7 mozes legalne pouzivat do 1 augusta 2010 a RC (release candidate) do 1 juna 2010. Este pred expiraciou Ta bude operacny system upozornovat na vyprsanie platnosti.

Dva tyzdne po vyprsani platnosti sa bude PC samo vypinat kazde 2 hodiny :o)
s.r.o.
20.10.09,09:49
dupu mas beta verziu w7?
bobino38
20.10.09,10:02
..a potom to budeš musieť vymazať?:-)
Dupu
26.10.09,09:56
Mam RC, a do maja mam cas na rozmyslanie :D Tie info som nasiel na oficialnej Microsoft stranke
bobino38
27.10.09,05:29
...do mája máš čas nasporiť na zakúpenie:-))
Gaaspi
11.12.12,15:29
Mám Windiws 7 Home Premium v angličtine. Je možné nejako tam dostať slovenčinu alebo češtinu?
misoft
11.12.12,18:33
Ak sa pri inštalácii nezvolil jazyk slovenčina - použiť jazykový balík.
http://windows.microsoft.com/sk-SK/windows7/products/features/language-packs
http://www.froggie.sk/sk/7lp64rtm.html

A toto je z Help Windows 7:

Inštalácia alebo zmena jazyka rozhrania Jazyk, ktorý systém Windows používa na zobrazenie textu v sprievodcoch, dialógových oknách, ponukách a ďalších položkách používateľského rozhrania je možné meniť. Niektoré jazyky rozhrania sú nainštalované ako predvolené (mshelp://windows/?id=be27e4fc-0da6-4ffb-a100-216bcc8e2879#gtmt_default_def), zatiaľ čo iné vyžadujú inštaláciu ďalších jazykových súborov.
Existujú dva typy jazykových súborov:
Balík Windows 7 Language Interface Pack (LIP).* Balíky Windows 7 LIP poskytujú preloženú verziu najčastejšie používaných oblastí používateľského rozhrania. Balíky LIP možno prevziať bezplatne. Ďalšie informácie vrátane zoznamu jazykov, ktoré sú k dispozícii, sa nachádzajú na webovej lokalite Microsoft Local Language Program (http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=66923).
Jazykové balíky systému Windows 7. Jazykové balíky systému Windows 7 poskytujú preloženú verziu väčšiny používateľského rozhrania.
Pred inštaláciou jazyka zobrazenia musíte mať prístup k jazykovým súborom. Tieto súbory sa môžu nachádzať v počítači, v sieťovom počítači alebo na disku DVD systému Windows. Takisto ich možno prevziať z webu. Ďalšie informácie o rozdieloch medzi jazykovými balíkmi a balíkmi Language Interface Pack, ako aj o možnostiach, ako ich získať, sa nachádzajú v téme Ako získať ďalšie jazyky zobrazenia? (mshelp://windows/?id=35a1b021-d96c-49a5-8d8f-5e9d64ab5ecc)
Poznámka

Jazykové balíky sú dostupné v systéme Windows 7 Ultimate prostredníctvom služby Windows Update ako voliteľné aktualizácie. Neinštalujú sa automaticky. Ak používate systém Windows 7 Enterprise, informácie o inštalácii ďalších jazykov vám poskytne správca systému.


mshelp://Help/?id=Microsoft.Windows.Resources.CollapseArrowmshel p://Help/?id=Microsoft.Windows.Resources.ExpandArrow Inštalácia jazyka rozhrania (mshelp://)
Ak chcete nainštalovať balík Language Interface Pack (LIP), dvakrát kliknite na súbor a otvorí sa inštalačný program. Pri inštalácii jazykového balíka postupujte nasledovne:


mshelp://help/?id=Microsoft.Windows.Resources.ShellExecuteTopicI conKliknutím otvorte položku Miestne a jazykové nastavenie. (shortcut:%25systemroot%25\system32\control.exe /name Microsoft.RegionalAndLanguageOptions)

Kliknite na kartu Klávesnice a jazyky.

V časti Jazyk rozhrania kliknite na položku Nainštalovať alebo odinštalovať jazyky a potom postupujte podľa pokynov. http://Content.windows.microsoft.com/BetterWhenConnectedHelpWS/GetContent.aspx?assetID=18abb370-ac1e-4b6b-b663-e028a75bf05b&documentSet=sk-SK_en-US&Prod=WIN700&Market=SKAk sa zobrazí výzva na zadanie hesla správcu alebo potvrdenie, zadajte heslo alebo potvrďte akciu.
Poznámka

Časť Jazyk zobrazenia bude viditeľná iba v prípade, ak už je nainštalovaný balík Language Interface Pack alebo ak vydanie systému Windows podporuje jazykový balík. Jazykové balíky sú k dispozícii iba v systémoch Windows 7 Ultimate a Windows 7 Enterprise.




mshelp://Help/?id=Microsoft.Windows.Resources.CollapseArrowmshel p://Help/?id=Microsoft.Windows.Resources.ExpandArrow Zmena jazyka rozhrania (mshelp://)
Po zmene jazyka rozhrania sa text v ponukách a dialógových oknách nemusí v niektorých programoch zobraziť v požadovanom jazyku. Je to spôsobené tým, že daný program nemusí podporovať kódovanie Unicode (mshelp://windows/?id=1ec65809-f686-4887-aae2-837c1b87d40a#gtmt_unicode_def). Ďalšie informácie o zmene textu v ponukách a dialógových oknách pre programy, ktoré nepodporujú kódovanie Unicode, sa nachádzajú v téme Zmena miestneho nastavenia (mshelp://windows/?id=63fe39ac-f098-4322-ba60-8210af13464d).
Ak chcete nastaviť jazyk rozhrania pre viacerých používateľov alebo pre úvodnú obrazovku, prečítajte si tému Použitie miestneho a jazykového nastavenia pre vyhradené kontá (mshelp://windows/?id=e75ad60a-b6d9-49a5-8eef-31ba18b0921c).


mshelp://help/?id=Microsoft.Windows.Resources.ShellExecuteTopicI conKliknutím otvorte položku Miestne a jazykové nastavenie. (shortcut:%25systemroot%25\system32\control.exe /name Microsoft.RegionalAndLanguageOptions)

Kliknite na kartu Klávesnice a jazyky.

V časti Jazyk rozhrania vyberte v zozname jazyk a potom kliknite na tlačidlo OK.
Poznámka

Ak sa zoznam jazykov rozhrania nezobrazuje, musíte najskôr nainštalovať ďalšie jazykové súbory.
Vlado40
11.12.12,20:46
http://i47.tinypic.com/34j4qgx.jpg
Potom vyhľadaj súbor kde si stiahol jazykový balíček.
KoxXxo
11.12.12,21:08
Cez Ovládací Panel- Windows Update.
Gaaspi
30.10.18,23:34
Mne sa to podarilo práve cez ten vistalizátor. Čo sa zákonov týka tak najprv nech microsoft ponúkne slovenčinu a potom nech šomrú na altrnatívy. Ale keď oni nič nedajú tak nás priamo nútia použiť alternatívu ako jedinú možnosť! To hovorím všeobecne na všetko nielen ohladne tohto.
misoft
31.10.18,05:30
Oné...... reagovať na 9 rokov starú odpoveď.....
Len na okraj - Odvtedy už Win7 mali i SK lokalizáciu - volilo sa to pri inštalácii. Takže - trochu mimotemy a nemáš pravdu.