pohoda62
24.09.09,19:36
Dobrý deň,
prosím o radu v oblasti životného poistenia Amslico AIG Life. Životnú poistnú zmluvu mám uzatvorenú deväť rokov s jednorazovým vkladom na 20 rokov. Navštívil ma poradca tejto poisťovne s tým, že produkt na ktorý mám pripoistenie konkrétne Kapitál invest nie až tak výnosný, preto by bolo dobré túto zmluvu zrušiť a čistú hodnotu pripoistenia investovať do nového produktu, novej zmluvy, konkrétne Ázijských fondov, ktoré májú predpoklad väčšieho rastu. Pričom základné poistenie s cieľovou sumou zostane zachované. Takto som to pochopila, keď sa mi snažil vysvetliť o čo ide. Prosím o radu a ďakujem.
Chobot
28.09.09,13:57
Dobrý deň,
prosím o radu v oblasti životného poistenia Amslico AIG Life. Životnú poistnú zmluvu mám uzatvorenú deväť rokov s jednorazovým vkladom na 20 rokov. Navštívil ma poradca tejto poisťovne s tým, že produkt na ktorý mám pripoistenie konkrétne Kapitál invest nie až tak výnosný, preto by bolo dobré túto zmluvu zrušiť a čistú hodnotu pripoistenia investovať do nového produktu, novej zmluvy, konkrétne Ázijských fondov, ktoré májú predpoklad väčšieho rastu. Pričom základné poistenie s cieľovou sumou zostane zachované. Takto som to pochopila, keď sa mi snažil vysvetliť o čo ide. Prosím o radu a ďakujem.

Až teraz som objavil túto tému, dúfam, že ešte nie je neskoro na odpoveď.

V prvom rade nekonaj zbrklo a neruš hneď to poistenie. Nevravím, že to je absolútne nevýhodné, ale najprv treba zanalyzovať celkovú situáciu. Takto položená otázka je vytrhnutá z kontextu a nedá sa jednoznačne povedať, či je to výhodné rušiť alebo nie.

Začnem asi otázkou, o aké životné poistenie ide? AK je to kapitálové živ. poistenie, tak sa spýtam, že akú garantovanú techn. úrokovú sadzbu máš na tom jednorazovom poistení? Uvádzaš, že si ju uzatváral pred 9 rokmi (vtedy som zhruba aj ja uzatváral živ. poistenie) a vtedy sa pohybovala tech. úroková miera okolo 5 %. Ak máš takúto nejakú TÚM, tak je škoda poistenie rušiť, najmä ak je to dlhodobé.

Ak máš nižšiu TÚM, tak je možné, že tie Ázijské fondy majú vyššiu výkonnosť. Vtedy ale ty musíš zvážiť riziko investovania, tzn. že síce môžeš zarobiť, ale môžeš aj stratiť. Ak by si si ponechal to kap. živ. poistenie, tak tam máš garantovaný výnos. Chceš mať garanciu, alebo chceš zariskovať? Sú toto tvoje jediné peniaze? ALebo máš toto také prostriedky, s ktorými si ochotný experimentovať?

Prečítaj si tento môj príspevok, možno ti pomôže v rozhodovaní:

http://www.porada.sk/971938-post24.html

Ak ide o investičné živ. poistenie, tak už so svojimi peniazmi experimentuješ a je teda jedno, či to máš v tomto inv. poistení alebo v tých Ázijských trhoch. Vtedy je dôležité si preveriť, aká je odkupná hodnota poistenia. Ak je nízka, je škoda to rušiť, stratíš na tom. Ak je dosť vysoká, zase je na tebe.
jana32
28.10.11,17:51
Dobrý deň, prosím je tu niekto, kto mi vie poradiť ohľadom uzatvorenia životného poistenia? Dala som si nájsť príspevky, ale akosi s v tejto novej štruktúre neviem zorientovať. Vopred ďakujem.
bubkoch
28.10.11,18:12
Dobrý deň, prosím je tu niekto, kto mi vie poradiť ohľadom uzatvorenia životného poistenia? Dala som si nájsť príspevky, ale akosi s v tejto novej štruktúre neviem zorientovať. Vopred ďakujem.

nepytaj sa ci tu niekto je, ale rovno napis otazku co ta zaujima ...
slamec
20.04.12,18:03
Dobrý deň,
chcel by som sa opýtať - mám 7 rokov životné poistenie v Amslico. Mojou nezodpovednosťou som zistil, že poistná suma 400.000sk (píšem po starom, ak sa nebudete hnevať, je to tak v zmluve) je len na dožitie. Dnes som si prečítal v podmienkach, že v prípade smrti moja rodina dostane len zaplatené poistné znížené o poplatky. Platím tam nejakých 7.000sk raz ročne. Viem, je to moja chyba, mal som si to prečítať pri podpise zmluvy,... no čo teraz s tým? Mám ešte dve životné poistky s úrazovým pripoistením, toto amslico bolo robené len ako nejaká rezerva vo vyššom veku, ale som sklamaný z toho plnenia v prípade smrti.
Čo by ste mi doporučovali s tou zmluvou urobiť, vdaka
bubkoch
20.04.12,18:38
Dobrý deň,
chcel by som sa opýtať - mám 7 rokov životné poistenie v Amslico. Mojou nezodpovednosťou som zistil, že poistná suma 400.000sk (píšem po starom, ak sa nebudete hnevať, je to tak v zmluve) je len na dožitie. Dnes som si prečítal v podmienkach, že v prípade smrti moja rodina dostane len zaplatené poistné znížené o poplatky. Platím tam nejakých 7.000sk raz ročne. Viem, je to moja chyba, mal som si to prečítať pri podpise zmluvy,... no čo teraz s tým? Mám ešte dve životné poistky s úrazovým pripoistením, toto amslico bolo robené len ako nejaká rezerva vo vyššom veku, ale som sklamaný z toho plnenia v prípade smrti.
Čo by ste mi doporučovali s tou zmluvou urobiť, vdaka

no vsak mas idealnu poistku vzhladom na dovod jej uzatvorenia, nechapem preco ta potom trapi plnenie v pripade smrti ...
bw: vzhladom na vysku poistnej sumy a vysku rocneho poistneho - to mas poistnu dobu 50 rokov ? :eek:
slamec
20.04.12,18:48
No nie tak dlho, uzatváral som to v 28rokoch a je to do 65 rokov. TÚM je 3.5% čo je celkom zaujímavý úrok podla mna. Ale trochu ma hnevá, že táto poistná suma nebude aj v prípade smrti - dostali by len zaplatené poistné.. napr. ty by si si túto zmluvu nechal?
bubkoch
20.04.12,18:55
No nie tak dlho, uzatváral som to v 28rokoch a je to do 65 rokov. TÚM je 3.5% čo je celkom zaujímavý úrok podla mna. Ale trochu ma hnevá, že táto poistná suma nebude aj v prípade smrti - dostali by len zaplatené poistné.. napr. ty by si si túto zmluvu nechal?

ja by som nikdy neuzavrel ziadne sporenie v poistovni .... ak ju zrusis, nieco stratis, ale urcite stratis menej ako keby si ju platil az do konca
ak ta tá smrt fakt trápi, uzavri si samostatne rizikove poistenie pre pripad smrti ...
tych 3,5% je brutto urok, cisty je vdaka poplatkom ovela nizsí
slamec
21.04.12,13:34
.. ešte nejaký názor? Ďakujem zatiaľ bubkoch za názor, máš pravdu, že ten úrok bude nižší po odpočítaní poplatkov...
Marian 8
31.10.12,06:09
hladam ludi ktori naleteli na exkluzivny produkt firmy MBI , Amslico AE kap.zivot.poist. zistili ze co vam bolo slubovane nie je pravda . nenechajte si to len tak . to je ich maslo na hlave - f. MBI . nespokojni klienti MBI sa uz organizuju . a spravime z toho riadny skandal . lieskovsky.marian@gmail.com , c.t. 0903 34 34 46 .