korock
24.09.09,20:53
Ahojte
Uz sa tato tema par krat preberala, ale stale mam v tom nejasno. Poradi niekto osvedceny postup ako zateplit balkon? Boky a spodok balkona chcem zateplit s domom buduci rok. Este tento rok by som chcel spravit vrch. Na beton by som chcel dat cca 3cm XPS na to 5cm poter , tekutu h-izolaciu, dlazbu. Treba dat izolaciu aj pod XPS? Kde je lepsie dat oplechovanie? Aky typ oplechovania? Co hovorite na polystyrenbeton namiesto XPS a poteru?
Dakujem za kazdu malu radu.
betka
24.09.09,19:15
Konečne sa môžem vyjadriť k zatepleniu balkóna. I keď mi nie jasné, keď sledujem bytové domy (v minulosti chápané zákonne ako bytovky), prečo ľudia oteplujú uvedené časti.:confused::confused::confused:

Balkón chápem ako časť bytového, či nebyového priestoru, ktorý je vysunutý.

Neraz sa zaoberám myšlienkou, či to má nejaký efekt, a prečo si ľudia zvyšujú takto náklady. Otepliť, resp. neotepliť:confused::confused:

Zateplujú sa byty, keď vidím majstorv, že zatepľujú spodky (podhľady) balkónov a boky balkónov, poviem si ľudia sú asi bohatí, keď robia niečo také. jednoducho sa usmejem.:D:D

Základná otázka:
"Ako Vám pomôže, a aký má zateplenie balkona efekt?"

Keď vidím, že tam idú polystyreny 6-ky, či napr. 7-ky, ....ušetria ľudia niečo? :D:D

dám sa presvedčiť, ak nemám pravdu, pri bokoch a podhľadoch balkónov, ak mi to niekto matematicky a logicky vysvetlí, prečo sa robia uvedené investície.....:confused::confused::D:D

Viem, že otepliť treba bezprostrenú časť domu, teda kocku, kváder,.... nie jej vystupujúcu časť (podhľad, bočnice)
220870
25.09.09,03:48
Konečne sa môžem vyjadriť k zatepleniu balkóna. I keď mi nie jasné, keď sledujem bytové domy (v minulosti chápané zákonne ako bytovky), prečo ľudia oteplujú uvedené časti.:confused::confused::confused:

Balkón chápem ako časť bytového, či nebyového priestoru, ktorý je vysunutý.

Neraz sa zaoberám myšlienkou, či to má nejaký efekt, a prečo si ľudia zvyšujú takto náklady. Otepliť, resp. neotepliť:confused::confused:

Zateplujú sa byty, keď vidím majstorv, že zatepľujú spodky (podhľady) balkónov a boky balkónov, poviem si ľudia sú asi bohatí, keď robia niečo také. jednoducho sa usmejem.:D:D

Základná otázka:
"Ako Vám pomôže, a aký má zateplenie balkona efekt?"

Keď vidím, že tam idú polystyreny 6-ky, či napr. 7-ky, ....ušetria ľudia niečo? :D:D

dám sa presvedčiť, ak nemám pravdu, pri bokoch a podhľadoch balkónov, ak mi to niekto matematicky a logicky vysvetlí, prečo sa robia uvedené investície.....:confused::confused::D:D

Viem, že otepliť treba bezprostrenú časť domu, teda kocku, kváder,.... nie jej vystupujúcu časť (podhľad, bočnice)
Preto že ak to nezateplíte celé po celom obvode ,tak v zime cez premrznutú betónovú konštrukciu vysunutého balkóna vznikne tepelný most.Následkom tohto mosta sa začne v jarných ,jesenných a zimných mesiacoch na takto prchladenom mieste v interiéri bytu,domu zrážať vodná para.Výsledok sú pliesne ,opadaná omietka vlhké rohy miestnosti, zatuchlina.
betka
25.09.09,10:43
Preto že ak to nezateplíte celé po celom obvode ,tak v zime cez premrznutú betónovú konštrukciu vysunutého balkóna vznikne tepelný most.Následkom tohto mosta sa začne v jarných ,jesenných a zimných mesiacoch na takto prchladenom mieste v interiéri bytu,domu zrážať vodná para.Výsledok sú pliesne ,opadaná omietka vlhké rohy miestnosti, zatuchlina.

Tak toto je velmi rozumné vysvetlenie, ktoré oceňujem, ale až zajtra, nedá sa mi už dnes. Píšem si Vás na papierik :)

Pozn: Mám zateplené celé obydlie bez 2 mes. 10 rokov, ale balkon 5 bm nie, ale takéto zmeny som vôbec nespozorovala. Žeby to bolo južnou stranou :confused:
Preto ten príspevok:)
220870
25.09.09,16:53
Škoda že mi nejakým mne záhadným spôsobom pokapali fotografie z počítača.Mal som také čosi nafotené.Ak máte v izbe pod takýmto balkónom dostatočne veľký radiátor tak nemusíte mať viditeľný problém.
betka
25.09.09,19:30
Škoda že mi nejakým mne záhadným spôsobom pokapali fotografie z počítača.Mal som také čosi nafotené.Ak máte v izbe pod takýmto balkónom dostatočne veľký radiátor tak nemusíte mať viditeľný problém.

Nemám, je tam balkonové okno cca 4 bm. Preto sa mi zdá čudné, že sa zateplujú v bytovkách balkony:confused:
ciners
25.09.09,19:38
Betka to zavisi od povrchovej teploty, za to to zateplenie,ale este aj od prudenia vzduchu v tych miestach, od nasytenosti vodnych par v miestnosti a viacej faktorov. 220870 to dobre vysvetlil, vam to nemusi plesniviet,lebo tam moze byt mala koncentracia vdnych par,alebo tam na tie haklive miesta dobre prudi vzduch,ale vseobecne ma 220870 pravdu. Tam ide len o to prerusenie tepelneho mosta a zvisenie povrchovej teploty zo strany interieru, nejde o nejake financne setrenie tepla.