osky
24.09.09,21:55
prosim poradte mi nazvy dakeho vazne dobreho hrozna na bezny konzum.
chceme si na jar zalozit v zahrade taky hroznovy sad,len zopar roznych kuskov pre nas na jedenie.
chcela by som ruzove,tmave i zelene.malo by byt sladke ale i trosku kyselkave,nie vsak kysle!
s tenkou supkou,lebo hrubu supu moj zaludok zle travi.
mam uz zopar typov ako napr.muskat alebo tramin,ale nie som odbornik a hrozno zboznujem.male ,velke,je to jedno.nazvy ocenim aj v odbornych terminoch aby som sa nesplietla pri nakupe.za rady dakujem a budem rada ak aj trosku opisete chut jednotlivych druhov,aby som bola v obraze.dakujem.
paloo
25.09.09,04:00
Na tejto stránke najdeš všetko:://b r e d w ine.w z.c z/Uprav si to aby to admin zožral:D
Iwett
10.10.09,15:01
Dobrý deň, poradí mi niekto nejakú overenú odrodu sladkého hrozna, ktoré dozrieva aj na severe Slovenska? Hrabem už pár hodín na nete, a nič konkrétne som nenašla. Ďakujem.
smutok
19.10.09,06:03
Iwett:Ťažko na severe,keď ešte v apríli je zima.Ale možno skúsiť Iršaj Olivier alebo Chrupka /tzv.Čabák/.Posadiť na južnú ,záveternú stranu.
Ježko
19.10.09,07:07
Iwett:Ťažko na severe,keď ešte v apríli je zima.Ale možno skúsiť Iršaj Olivier alebo Chrupka /tzv.Čabák/.Posadiť na južnú ,záveternú stranu.
Dá sa aj na severe. Môj manžel pestuje hrozno /odrodu nepoznám/, ale dozrie vždy...Máme tri korene, každý iný...vždy ho oberáme po troške, každý deň koľko sa zje...tento rok nám dokonca aj sneh zasýpal, ale je perfektné...
Iwett
19.10.09,07:57
Ďakujem za odpovede, vyskúšam, a keby sa dalo názov tej trojkoreňovej odrody:):D
Ježko
19.10.09,08:50
Ďakujem za odpovede, vyskúšam, a keby sa dalo názov tej trojkoreňovej odrody:):D
Opýtam sa manžela a dám vedieť...To nám niekto daroval odrezky a podarilo sa ich vypestovať...zasadené sú na JV strane /bývame v Žiline/...tiež chceme ešte zasadiť ešte aspoň dva korene...najprv sme to zasadili len kvôli dekorácii a hlavne tieniku v lete, keďže sa osvedčili a dozreli plánujeme vysadiť ešte iné druhy. Ale tiež musia byť vhodné do severných oblasti...
Odkiaľ si - možno by sme Ti mohli aj dať nejaký odrezok...
osky
19.10.09,09:56
Opýtam sa manžela a dám vedieť...To nám niekto daroval odrezky a podarilo sa ich vypestovať...zasadené sú na JV strane /bývame v Žiline/...tiež chceme ešte zasadiť ešte aspoň dva korene...najprv sme to zasadili len kvôli dekorácii a hlavne tieniku v lete, keďže sa osvedčili a dozreli plánujeme vysadiť ešte iné druhy. Ale tiež musia byť vhodné do severných oblasti...
Odkiaľ si - možno by sme Ti mohli aj dať nejaký odrezok...

ja by som si tiez velmi prosila aspon nazov,ked nie odrezky.lebo ten prvy prispevok je sice prehladny ale nepopisuje to hrozno polopaticky-neviem ktore je sladke,bez velkych zrn,alebo s tvrdou supokou....
privitala by som konkretn e nazvy a skusenosti s opisom chuti a konzistencie.ved ludia pestuju hrozno.
karino
01.11.09,19:04
no aby som povedal pravdu mam asi tisic korenov hrozna a len nedavno som dokoncil spracovanie hrozna a tak som sa dlhsie neozval .moj znami pestuje vinic pri ziline a ma pravidelne urodu ja si myslim ze taky PRIM je interspecificke a vyborne chutove askoro dozrieva ale o tom mozme popisat aj inokedy v casopise sady a vinice moj kamos jozko teplan popisuje stolove odrody hrozna ma asi dvesto odrod ...akk chcete mozme hodit aj sirsiu debatu
osky
02.11.09,04:05
no aby som povedal pravdu mam asi tisic korenov hrozna a len nedavno som dokoncil spracovanie hrozna a tak som sa dlhsie neozval .moj znami pestuje vinic pri ziline a ma pravidelne urodu ja si myslim ze taky PRIM je interspecificke a vyborne chutove askoro dozrieva ale o tom mozme popisat aj inokedy v casopise sady a vinice moj kamos jozko teplan popisuje stolove odrody hrozna ma asi dvesto odrod ...akk chcete mozme hodit aj sirsiu debatu


-neviem ci sa nespytam somarinu ale-casopis sady a vinice sa da kupit,ci je to daky virtualny casopis alebo link na nete?
ja by som veru uvitala tauto debatu.hrozno zboznujem,volam to ze mor,lebo toho sa neda objest.je to vazne ako mor.
sice byvam vo vinarskom kraji a dostavame casto hrozno od znamych, na konzum,nemame este vlastny zahon.
zahrada je velka a par roznych korenov by sme na jar uz chceli zasadit.
mam uz par vytypovanych chuti,ale rada si necham poradit.;)
paloo
02.11.09,14:23
Palusko.sk
15.11.09,10:34
Zdravim, mna by zaujimalo ci nevie niekto poradit kde sa daju zakupit kvalitne sadenice stoloveho hrozna v okoli BA,SC,PK pripadne TT. vdaka
airbusy
16.11.09,07:29
Palusko.sk

poslal som ti sukromnu spravu, nech to neni brate ako reklama.

dobry odkaz na popisy odrod vinica sem dal paloo. ku kazdej odrode je v tabulke okrem dolezitych charakteristik zhruba napisana aj odolnost voci mrazom, takze kazdy si vie cca odhadnut, co mu asi vydrzi a co nie. do severnejsich oblasti by som si vyberal urcite len skoro dozrievajuce odrody, kvoli kratsej vegetacnej sezone. cize napriklad take ako nero, vostorg, prim, glenora a sommerset seedless . zavisi samozrejme aj od mikropodmienok, kde bude vinic vysadeny.
karino
21.11.09,18:18
v stredu som bol lv EUPLANTE ale este nezacali vyoravat stolace lebo prsalo ale tento tyzden uz budu .tam vam aj poradia aj ukazu a my sme mali moznost este aj co to ochutnat ....doporucujem