betka
24.09.09,22:08
Ahojte.
Stretli ste sa niekedy s obchodnou spoločnosťou, ktorá nemá štatutárny orgán-konateľa (vymazaný z or)
Stretli ste sa so spoločnosťou, ktorá má len spoločníkov a nemá v or uvedeného ani prokuristu, ani zodpovednú osobu?

Verte, že niečo také existuje. :eek:

Neviem, ako riešiť existujúce uzatvorené zmluvy v minulosti, komu dávať odpovede, s kým riešiť predmety zmlúv, keď nie je spoločnosť zastúpená žiadnou FO, keď existujú iba spoločníci, na aké par. sa odvolávať, či sú, alebo nie sú zmluvy uzatvorené v minulosti platné, alebo neplatné, či mala byť info podaná info, že nie je žiadne zastúpenie spoločnosti .......??????? :mee::mee:
V´daka za každú odpoveď a reakciu.
Stefan2005
25.09.09,05:24
Áno,
takouto obchodnou spoločnosťou je napríklad verejná obchodná spoločnosť, kde nie je štatutárny orgán výslovne definovaný. Všetky úkony, ktoré sú náplňou činnosti štatutárneho orgánu vykonávajú všetci spoločníci, a to v rámci zásad medzi nimi dohodnutých (v spoločenskej zmluve)...
betka
25.09.09,05:50
Áno,
takouto obchodnou spoločnosťou je napríklad verejná obchodná spoločnosť, kde nie je štatutárny orgán výslovne definovaný. Všetky úkony, ktoré sú náplňou činnosti štatutárneho orgánu vykonávajú všetci spoločníci, a to v rámci zásad medzi nimi dohodnutých (v spoločenskej zmluve)...

V.o.s. a k.s. sú tzv. osobné spoločnosti, kt. sú PO a ....... (rozumieme sa)

Štefan, tento prípad je s.r.o. ver mi , že existuje, ale čo ďalej, verím tomu, že s týmto sa stretlo možno len promile obyvatelstva.

V s.r.o. je štatutár definovaný, pričom je vymazaný k určitému dňu z or.
Johanka
25.09.09,06:24
Ja som sa s tým stretla cca pred mesiacom , tiež som nechápala .... :).Ale bol to stav dočasný, spoločnosť už má konateľa.
Lianka
25.09.09,06:32
Ahojte.
Stretli ste sa niekedy s obchodnou spoločnosťou, ktorá nemá štatutárny orgán-konateľa (vymazaný z or)
Stretli ste sa so spoločnosťou, ktorá má len spoločníkov a nemá v or uvedeného ani prokuristu, ani zodpovednú osobu?

Verte, že niečo také existuje. :eek:

Tiez som sa stretla, aj ked to bolo tak 10 rokov dozadu.

Sro - spolocnici boli FO z CR, konatelka zo SR. Spolocnici sa o firmu od isteho casu nezaujimali, ta konatelka mala aj PP v tejto firme - prepustila samu seba a nasledne sa vzdala konatelstva. Na ORSR ju teda vymazali ako konatelku.

Neviem, ako to dopadlo dalej. Spolocnici strcili hlavy do piesku - aj zabudli, ze tu v SR maju nejaku firmu... :confused: Mozno im to nejaky urad pripomenul (ani danove priznania nepodavali).
betka
25.09.09,06:32
Ja som sa s tým stretla cca pred mesiacom , tiež som nechápala .... :).Ale bol to stav dočasný, spoločnosť už má konateľa.

Divné však, ...
skúsim vlastnými slovami.
Spoločnosť by mala mať do 3 mesiacov konatela, ak by ho nemala do 1 roka, súd môže zrušiť spoločnosť.

Johanka, sú platné zmluvy? S kým prehodnotiť zmluvy? Je objednávka neplatná, ak je podpísaná konatelom, kt. je vyškrtnutý? Nemal v zmysle Obch.zák. spoločnosť informovať dodav. odberat. a tretie osoby???

Dievčence a chlapčenstve udelila som vela bodov za 24 hod., ale ja sa odvďačim...
Stefan2005
25.09.09,08:49
V tomto príspevku http://www.epi.sk/Main/Default.aspx?Template=~/Main/TArticles.ascx&MID=221&edllnkid=3171588&phContent=~/EDL/ShowArticle.ascx&ArticleId=22529&pa=4467
sa síce rozoberá trestroprávna zodpovednosť za nevyplatenie miezd, ale myslím si, že niektoré pasáže čo sa týka subjektov a subjektívnej stránky aj inej prípadnej trestnej činnosti platia aj v tomto smere...
Don133
28.09.09,18:30
zaujímavý prípad....ked "zánik" konatela nebol dosledkom nejakej nepredvídatelnej udalosti ....tak asi s takou spoločnosťou by som velmi zvážil dalšiu obchodnu činnosť....
josh
29.09.09,04:03
Vobec mi nie je jasne, co riesite. Ked spolocnost nema konatela, mohlo by jeho funkciu prevziat valne zhromazdenie, zavisi od spolocenskej zmluvy.
Samozrejme takato spolocnost bude po urcitej dobe zrusena sudom, ale spolocnost existuje a ak to maju v spol. zmluve, ma za nu kto konat.
Stefan2005
29.09.09,06:18
Vobec mi nie je jasne, co riesite....

riesime toto:


Neviem, ako riešiť existujúce uzatvorené zmluvy v minulosti, komu dávať odpovede, s kým riešiť predmety zmlúv, keď nie je spoločnosť zastúpená žiadnou FO, keď existujú iba spoločníci, na aké par. sa odvolávať, či sú, alebo nie sú zmluvy uzatvorené v minulosti platné, alebo neplatné...




... mohlo by jeho funkciu prevziat valne zhromazdenie, zavisi od spolocenskej zmluvy...ak to maju v spol. zmluve, ma za nu kto konat.

hypoteticky to je jasné, ale prakticky nie. Ide o cudziu spoločnosť, s ktorou
je naša spoločnosť v zmluvnom vzťahu. Nie je nám jasná ich spoločenská zmluva, nevieme nájsť zodpovednú osobnu, s ktorou riešiť problémy....
josh
30.09.09,03:58
Spolocenske zmluvy su v zbierkach listin, alebo si ich nechajte poskytnut od spolocnosti. Ak nemate koho kontaktovat a neviete s nimi spolupracovat, treba ukoncit spolupracu, je mozne, ze spolocnost bude v kratkej dobe zrusena. Ak sa nezvoli konatel, spolocnici pravdepodobne nemaju zaujem na kvalitnom fungovani.
betka
01.10.09,05:29
Josh, ide o to, že som sa k niečomu dopátrala i cez súd v inom ČŚ.
NA spoločnosť dokonca boli exekúcie, o kt. som sa dozvedela
- v zbierke listín som nič nenašla, počet prilož. dokumentov 0
- spoločenskú zmluvu od nich nedostanem
- dopátrala som sa k výkazom, mám dojem, že obchodovali len s našou spoločnosťou, ak sa jedná o tovar,
- už nechcem zisťovať, aby ma netrafil šlak, už som bola policajtom
- a tie výkazy z or, hroza,
josh
03.10.09,11:12
treba byt opatrny, jedna sa pravdepodobne o neporiadnikov, ktori nedodrzuju zakony (neukladaju veci do zbierky listin a pod.).