grinder
25.09.09,00:49
Dobry den,

zriadujem si graficke studio a UPSVaR mi schvalil nestandardnu kalkulaciu, kde 2 monitory tvorili ciastku 60000,- (2000€), cize prekracovali vtedajsi limit o 100% (btw. plati pre mna novy limit pre him 1700€, ak mi zivnost zacala 7.4.09?) + schvalili aj dalsie vybavenie k zostave (tablet, tlaciaren, harddisk, atd. nakolko je to specificka podn. cinnost) a do zameru som uviedol, ze pocitac kupovat nebudem, nakolko hodlam vyuzit moj, ktory uz mam v osobnom vlastnictve.

Lenze.. pointa.. casom zistujem, ze z dlhodobho hladiska by mi bolo naozaj najrozumnejsie investovat cast prispevku vyhradenu na nakup monitorov do nakupu noveho vykonejsieho pocitaca, cize pouzit sumu vyhradenu na monitory na nakup pocitaca a jedneho lacnejsieho monitora. Je to mozne? Alebo PZ je "pismo svate"?!? Ako je to s jednorazovmi odpismi? Je rozhodujuce ako tuto zmenu vyargumentujem pripadnej kontrole, alebo by som to mal niekde predtym ohlasit? Ospravedlnujem sa, ale som v tomto naozaj novy a zial skutocne si neviem dat rady..

Za radu vopred vdaka;)
Lukas
kukučka
24.09.09,23:05
Choď na úrad práce požiadaj o zmenu podnikateľkého zámeru, nemal by s tým byť problém. Je to dosť veľa peňazí, nenechaj to na náhodu, budeš stále myslieť na to, či ti príde kontrola a či ich presvedčíš, lebo ak nie, môžu ti predpísať vrátenie časti dotácie.
grinder
28.09.09,09:15
Ahoj Kukučka,

tak skusil som to na tom urade. Samozrejme, odpoved na otazku "ci je mozne zmenit kalkulaciu podnikatelskeho zameru po jeho schvaleni, dodatocne" som dostal negativnu. Ale neprekvapilo ma to, nakolko ide o UP v ZH, kde som mal s tymtito uradnickami uz mnozstvo problemov, ako nimi stratene dokumenty a ziadosti a nasledna neochota pripustit ma k testom. Sikana v podobe vyzvania k okamzitemu (hodinovemu) podpisu dohody v case, ked som mal 40ku horucku a vyrazne som ich ziadal o prelozenie aspon o den dva. Otravovanie "vyhraznymi" telefonatmi, aby som sa prisiel hlasit, inak ma do dna vyradia, pricom to bola samozrejme hlupost, kedze som kontakt absolvoval dva dni dozadu a mal to podisane aj v preukaze (mila pani si ma takpovediac zabudla odciarknut) atd atd. Ale spat k teme. Ohradil som sa, ze v dohode je vyhradeny samostatny bod ukladajuci hlasit zmeny do 30tich dni od ich vzniku a teda dohoda moznost ziadat o zmeny nezakazuje, tak odvetili nieco v style "Ano, boli tu take pokusy.. Vsak mozete skusit..". No jednoducho arogancia, nekompetentnost a neochota navacsieho ranku! Takze bojujem..

Chystam sa teda podat ziadost o zmenu kalkulacie pisomne doporucene, avsak nikde neviem k niecomu takemu najst vzor? Staci obycajny kvazi uradny list? Ak nepochodim, myslis ze to mam adresovat sefovi UP v BS, ktoreho su len detasovanym pracoviskom, a s ktorym mam technicky uzavretu dohodu o poskytnuti prispevku? Dakujem za radu;)

L.