Zitulda
25.09.09,08:27
Prosím vysvetlí mi niekto? a odpovie na otázku. Ako fungujú albumy? PO dlhšom čase som si utvorila album, ktorý bol viditeľný iba pre priateľov a moderátorov. Pozostával celkove zo štaroch fotiek. Dnes som však zistila a naozaj nemilo sa prekvapila, že bez môjho súhlasu (neviem, kto mal na tom záujem a prečo) ho niekto odstránil a neviem kedy. Môžem sa iba domnievať že zo zlomyselnosti ma takto primäť chce niekto odísť z porady a nementororalizovať V poslednom čase sa práve na stránkach porady mi stáva, že zamrzne mi nielen klávesnica, ale aj myš...prosím poradteom je chyba Ďakujem
Olice
25.09.09,06:48
Prosím vysvetlí mi niekto? a odpovie na otázku. Ako fungujú albumy? PO dlhšom čase som si utvorila album, ktorý bol viditeľný iba pre priateľov a moderátorov. Pozostával celkove zo štaroch fotiek. Dnes som však zistila a naozaj nemilo sa prekvapila, že bez môjho súhlasu (neviem, kto mal na tom záujem a prečo) ho niekto odstránil a neviem kedy. Môžem sa iba domnievať že zo zlomyselnosti ma takto primäť chce niekto odísť z porady a nementororalizovať V poslednom čase sa práve na stránkach porady mi stáva, že zamrzne mi nielen klávesnica, ale aj myš...prosím poradteom je chyba Ďakujem
Zitka, ale to hádam nie...nebude to len nejaký technický problém?
A už vôbec sa mi nezdá, že by mal niekto záujem, aby si odišla z Porady.
Chobot
25.09.09,07:33
Prosím vysvetlí mi niekto? a odpovie na otázku. Ako fungujú albumy? PO dlhšom čase som si utvorila album, ktorý bol viditeľný iba pre priateľov a moderátorov. Pozostával celkove zo štaroch fotiek. Dnes som však zistila a naozaj nemilo sa prekvapila, že bez môjho súhlasu (neviem, kto mal na tom záujem a prečo) ho niekto odstránil a neviem kedy.

Neviem ti presne povedať kto a prečo, ale myslím si, že to musela byť nejaká technická chyba. Totižto abumy sa nedajú mazať len tak, na to má oprávnenie len majiteľ a asi moderátor (nemôžem to otestovať, lebo v sekcii albumov nie som moderátorom). Ak ti to zmazal nejaký moderátor, skús napísať Richardovi, nech zistí, ktorý (mal by tam byť záznam o zmazaní).


Môžem sa iba domnievať že zo zlomyselnosti ma takto primäť chce niekto odísť z porady a nementororalizovať

Zase nebuď hneď tak podozrievavá a nevyvodzuj predčasné závery. :rolleyes::D


V poslednom čase sa práve na stránkach porady mi stáva, že zamrzne mi nielen klávesnica, ale aj myš...prosím poradteom je chyba Ďakujem

Silno pochybujem, že by to spôsobovala stránka porady. Musí v tom byť problém na strane tvojho HW. Nie, že by to technicky nebolo možné, ale to by musel byť víru priamo v stránke porady a ak by tam bol, tak by to robilo každému, nie len tebe.
Zitulda
25.09.09,08:37
Olice vieš aj ja som si myslela, (to zamŕzanie komplexne všetkého) že je to u mňa, a požiadala som z bloku chlapca nech sa mi na to pozrie. Prišiel aj disky defragmentoval a znova sa mi to dialo keď som zadávala tému horko ťažko som ju dopísala.
Chobot vďaka Ti že si mi napísal kto mi môže pomôcť s albumami, poprosím Richarda, ak sa náhodou neozve a nenapíše príspevok.
Tie moje závery možná že sú ako vravíš unáhlené a ja sa budem snažiť moje tušenia držať na uzde alebo obavy nedávať do pľacu.
Ak mám na HW nejaký problém prosím môžeš mi napísať asi aká môže byť chyba?: Zať mi dal svoj zánovný jedno ročný počítač, lebo môj mi nestačil hlavne pre programy, potrebné pre moju prácu a nedala sa pamäť rozšíriť. Teraz mi fachčil a už zasa sa zasekáva. To vidno aj na slove nementororalizovať čo sa deje napísala som celé slovo, ale nebolo celé po chvíli som ho zmazala a napísala iné a idíš aký pašvil z toho vznikol. No opraviť som to už nemohla a ledva odoslala zadanú tému. Ale už mi o tom totálnom zamrznutí vravela aj iná poraďáčka, že sa jej to tiež stáva a hlavne na porade.
Paula
25.09.09,08:48
Som tu už dosť dlho, no totálne som "nezamrzla" ani jeden krát.

P.S.: Že ma občas zamrazí z nejakého príspevku, to je užmimotemy....;)
Chobot
25.09.09,09:43
Olice vieš aj ja som si myslela, (to zamŕzanie komplexne všetkého) že je to u mňa, a požiadala som z bloku chlapca nech sa mi na to pozrie. Prišiel aj disky defragmentoval a znova sa mi to dialo keď som zadávala tému horko ťažko som ju dopísala.
Chobot vďaka Ti že si mi napísal kto mi môže pomôcť s albumami, poprosím Richarda, ak sa náhodou neozve a nenapíše príspevok.
Tie moje závery možná že sú ako vravíš unáhlené a ja sa budem snažiť moje tušenia držať na uzde alebo obavy nedávať do pľacu.
Ak mám na HW nejaký problém prosím môžeš mi napísať asi aká môže byť chyba?: Zať mi dal svoj zánovný jedno ročný počítač, lebo môj mi nestačil hlavne pre programy, potrebné pre moju prácu a nedala sa pamäť rozšíriť. Teraz mi fachčil a už zasa sa zasekáva. To vidno aj na slove nementororalizovať čo sa deje napísala som celé slovo, ale nebolo celé po chvíli som ho zmazala a napísala iné a idíš aký pašvil z toho vznikol. No opraviť som to už nemohla a ledva odoslala zadanú tému. Ale už mi o tom totálnom zamrznutí vravela aj iná poraďáčka, že sa jej to tiež stáva a hlavne na porade.

Je rozdiel, keď PC "zamrzne" a keď sa "zasekne".

Zaseknutie (na chvíľu prestane všetko fungovať a po čase - môže to byť od pár sekúnd až po pár minút) spôsobujú procesy, ktoré bežia na PC. AK má niektorý proces prioritu, tak procesor spracúva túto úlohu a ostatné "odloží bokom". Po dokončení tej prioritnej sa vráti k spracúvaniu ostatných. Priority väčšinou neurčuje užívateľ, ale samotný program.

Napr. ja ak si dám otvoriť .pdf dokument z nejakej stránky, tak sa mi zasekne Firefox na cca 1 minútu (PC za ten čas asi konvertuje dáta do podoby .pdf :rolleyes:) a po otvorení pdf dokumentu zase všetko funguje v poriadku. Ak ale dám ten dokument stiahnuť a následne otvoriť z HDD, tak to stiahne za pár sekúnd a otvorí ihneď.

Ak sa ti teda PC len zasekáva, tak to môže mať na svedomí nejaký proces alebo procesy, ktoré bežia na pozadí. Ak je to neúmerne dlhé, alebo sa to deje často, pomôže tomu reinštalácia Windowsu. Totiž ak sa Pc veľa používa a veľa sa na ňom inštaluje, tak každá takáto inštalácia zavedie nejaký proces na pozadí a ak ich je veľa, tak brzdia výkon procesora. Možno ten, od koho máš ten PC mal tam veľa zbytočných vecí, ktoré neodinštaloval. Potom by si potrebovala reinštaláciu, alebo cielené odinštalovanie nepotrebných programov.

Zamŕzanie PC je niečo iné - vtedy nepomôže ani čakanie na Godota. PC sa jednoducho odmieta vrátiť do normálneho režimu, pri zamrznutí pomôže jedine tvrdý reštart. Príčinou zamrznutia môže byť veľa vecí, napr. konflikt medzi aplikáciami, problémy v hardvéri, cyhbná inštalácia niektorého softvéru, rôzne vírusy, prípadne iné nevysvetliteľné príčiny. Ak zamŕza PC často (zamrznutie tak 1x za 1-2 týždne nie je často, to sa môže udiať aj na správne fungujúcom PC), tak pomôže reinštalácia PC. Niektorým známym pred reinštaláciou zamŕzal PC niekoľkokrát denne, čo už je otravné.
Zitulda
25.09.09,11:18
Som tu už dosť dlho, no totálne som "nezamrzla" ani jeden krát.

P.S.: Že ma občas zamrazí z nejakého príspevku, to je užmimotemy....;)



;):) Pauli, vidíš ako sa dá ináč vysvetliť veta, ak niekto(v tomto prípade ja) som nedopísala slovko počítač. Ja som mladšia poradáčka, ako Ty a tu na porade som na tom ako Ty a s mini pripomienkou uplne rovnako.
Zitulda
25.09.09,11:28
Chobot, po prečítaní Tvojej odpovede zisťujem že bude mi nutné reištalovať pre začiatok Windovs, lebo už sa mi stalo že iba tvrdý reštart mi pomohol...ani vypnúť sa ináč nedalo. Iba jedno nejde mi do hlavy, prečo sa to stáva skoro vždy vtedy, keď som na porade a to sa deje od júla aj dva krát za deň.
Za radu Ti pekne ďakujem, lebo si nevedeli s tým problémom poradiť ani moji chlapci. čo rozumejú PC, pomôžu so všetkým možným, iba s tým nehli.
Paula
25.09.09,11:36
Zitulda, pochopila som, že počítač a aj moje nezamrznutie sa jeho týka :) Idem ja, pekný víkend a hladký chod PC-íkov všetkým prajem.
Chobot
25.09.09,11:38
Chobot, po prečítaní Tvojej odpovede zisťujem že bude mi nutné reištalovať pre začiatok Windovs, lebo už sa mi stalo že iba tvrdý reštart mi pomohol...ani vypnúť sa ináč nedalo. Iba jedno nejde mi do hlavy, prečo sa to stáva skoro vždy vtedy, keď som na porade a to sa deje od júla aj dva krát za deň.
Za radu Ti pekne ďakujem, lebo si nevedeli s tým problémom poradiť ani moji chlapci. čo rozumejú PC, pomôžu so všetkým možným, iba s tým nehli.

Ešte je tiež možné, že porada obsahuje nejaký skript (to je nejaký príkaz či iná akcia, ktorú vykoná tvoje PC, keď načítava stránku porady), ktoré nie je kompatibilné s tvojim prehliadačom alebo dokonca s tvojim PC.

Na začiatok skús aktualizovať tvoj internetový prehliadaš na najnovšiu verziu. Čo máš? IE alebo Firefox alebo niečo iné?
Žabinka
05.10.09,10:22
Dnes po cca piatich pokusoch pridania foto do albumu som rezignovala, a prosím Vás o pomoc. Počítač, beťár, nechce spolupracovať a píše toto:
Vami hľadaný výraz nebol spracovaný, pretože ste nezadali prepis bezpečnostného obrázku.

Ak vyhľadávate ako prihlásení, skúste stlačiť F5 (refresh), reštartnúť Váš prehliadač, odhlásiť sa a prihlásiť znova. Pravdepodobne máte načítanú v pamäti prehliadača starú verziu.
Môžete kontatkovať administrátora (http://www.porada.sk/sendmessage.php) ak myslíte že nastala chyba.
Stalo sa mi to prvý raz, a neviem ako pokračovať. Ak ste sa niekto s tým stretli, poraďte mi, prosím, ako ste to riešili. Stlačila som aj F5, reštaltovala som beťára, atď. podľa rady, a nič. Ďakujem za rady.
Žabinka
05.10.09,10:23
Dnes po cca piatich pokusoch pridania foto do albumu som rezignovala, a prosím Vás o pomoc. Počítač, beťár, nechce spolupracovať a píše toto:
Vami hľadaný výraz nebol spracovaný, pretože ste nezadali prepis bezpečnostného obrázku.

Ak vyhľadávate ako prihlásení, skúste stlačiť F5 (refresh), reštartnúť Váš prehliadač, odhlásiť sa a prihlásiť znova. Pravdepodobne máte načítanú v pamäti prehliadača starú verziu.
Môžete kontatkovať administrátora (http://www.porada.sk/sendmessage.php) ak myslíte že nastala chyba.
Stalo sa mi to prvý raz, a neviem ako pokračovať. Ak ste sa niekto s tým stretli, poraďte mi, prosím, ako ste to riešili. Stlačila som aj F5, reštaltovala som beťára, atď. podľa rady, a nič. Ďakujem za rady.
Samozrejme, že som ho reštartovala.:D
Chobot
05.10.09,10:24
Dnes po cca piatich pokusoch pridania foto do albumu som rezignovala, a prosím Vás o pomoc. Počítač, beťár, nechce spolupracovať a píše toto:
Vami hľadaný výraz nebol spracovaný, pretože ste nezadali prepis bezpečnostného obrázku.

Ak vyhľadávate ako prihlásení, skúste stlačiť F5 (refresh), reštartnúť Váš prehliadač, odhlásiť sa a prihlásiť znova. Pravdepodobne máte načítanú v pamäti prehliadača starú verziu.
Môžete kontatkovať administrátora (http://www.porada.sk/sendmessage.php) ak myslíte že nastala chyba.
Stalo sa mi to prvý raz, a neviem ako pokračovať. Ak ste sa niekto s tým stretli, poraďte mi, prosím, ako ste to riešili. Stlačila som aj F5, reštaltovala som beťára, atď. podľa rady, a nič. Ďakujem za rady.

A prepísala si tie znaky z bezpečnostného obrázku správne?
Zdenka175
05.10.09,10:24
No aj mne sa dnes nedalo pridať foto do albumu. Asi je preťažená sieť.
Žabinka
05.10.09,10:33
A prepísala si tie znaky z bezpečnostného obrázku správne?
Nič som neprepisovala, čo je bezpečnostný obrázok? Doteraz som stým nemala problémy, a ani predtým, keď som robila nový album, som nič neprepisovala.:mee:
Zdenka175
05.10.09,10:35
mne to už funguje, tak ako predtým
Žabinka
05.10.09,10:59
Tak mám nové zistenie. Fotky z môjho aparátu mi stiahlo bez problémov, to, čo nejde, sú fotky z iného aparátu a asi budú v nie vhodnom formáte. Ale skutočne netuším, čo s tým.
bobino38
06.10.09,03:49
...a kde najdem prehlad všetkých albumov na porade???
Chobot
06.10.09,06:43
...a kde najdem prehlad všetkých albumov na porade???

Myslím, že prehľad všetkých albumov nie je. Tu si nájdeš posledné pridané (editované) albumy a potom keď chceš pozerať albumy, musíš hľadať podľa zadávateľa - teda cez jeho profil pozerať ním zadané albumy.
Rozalka
05.04.10,17:38
Ako je to s autorskými právami fotiek v albumoch?


Moja vrodená slušnosť by mi nikdy nedovolila tu zverejnené fotografie prezentovať ako svoje, prípadne ich použiť ako môj avatar a v prípade upozornenia byť ešte urazená a tvrdiť, že ja som ten avatar uložila skôr, než sa fotografia uverejnila v albume člena Porady (kto sa už zaoberal s retušovaním fotiek, určite mi dá za pravdu, že každý jeden výtvor je originál, ani pri najlepšej vôli sa nepodarí zopakovať to isté ešte raz).


Dnes som si všimla na porade podobný prípad. Príslušná členka však namiesto "Prepáč" prešla do útoku so slovami:
Teraz neviem podľa tohto, či môžem prikladať obrázky, aby som nebola zasa obvinená, ale viem, že ked som si ho tam dávala, nebolo žiadne upozornenie, že nekradnúť, nepremiestnovať obrázky.

:confused::confused::confused:

Mohol by sa do Etikety vložiť ďalší bod?
bv_alexandra
05.04.10,17:45
Zdieľam ten istý názor, a myslím si že aj napriek tomu, že album mám vytvorený a je verejný - prístupný všetkým členom je môj a nikoho iného.

Tiež by som uvítala tento bod do etikety porady. :)
michelle84
06.04.10,07:45
Ja by som skôr bola za to, keby sa fotky nedali ukladať a kopírovať + samozrejme môže byť aj bod v etikete Porady. Technicky by sa malo dať zabrániť kopírovaniu a ukladaniu fotiek.