shrew
25.09.09,09:10
Mate niekto skusenosti s nevydarenou kolonoskopiou? Myslim nieco take, ze pocas robenia zakroku sa podari pretrhnut crevo?
Ide totiz o pripad mojej sesternici. Robievali jej kolonoskopiu pravidelne, lebo ma problemy.
Avsak nedavno, ked jej ju robili, podarilo sa im pretrhnut creco. Nevsimli si to a poslali ju normalne domov. Samozrejme mala strasne bolesti, tak sla na pohotovost...a hned na operaciu. Problem je vsak ten, ze mala stolicu viac nez 6 hodin v brusnej dutine.
Je to pravne napadnutelne?
Co poistovna?
Viete mi n ieco poradit?
Dakujem
Xanti
25.09.09,07:15
Mate niekto skusenosti s nevydarenou kolonoskopiou? Myslim nieco take, ze pocas robenia zakroku sa podari pretrhnut crevo?
Ide totiz o pripad mojej sesternici. Robievali jej kolonoskopiu pravidelne, lebo ma problemy.
Avsak nedavno, ked jej ju robili, podarilo sa im pretrhnut creco. Nevsimli si to a poslali ju normalne domov. Samozrejme mala strasne bolesti, tak sla na pohotovost...a hned na operaciu. Problem je vsak ten, ze mala stolicu viac nez 6 hodin v brusnej dutine.
Je to pravne napadnutelne?
Co poistovna?
Viete mi n ieco poradit?
DakujemMyslím, že je to právne nenapadnuteľné. Sesternica určite podpísala súhlas zo zákrokom a tam sa o takej možnosti píše.

Asi len sťažnosť, na úrad nad zdravotnou starostlivosťou. Ale nemyslím, že uspejete.

Dúfam, že sa z tej operácie zotaví a že tonebude mať následky. Držím jej palce.
Zita5
25.09.09,07:16
Odbor kontroly, dozoru a sťažnostíJUDr. Soňa LUBINOVÁ
telefón: 02 492 84 386
fax: 02 443 72 641
e-mail: sona.lubinova@uvzsr.sk





Jedine čo môžem doporučiť , tu si napíšte sťažnosť a dajte to prešetriť a potom z toho treba vyvodiť dôsledok .


http://www.uvzsr.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=118&Itemid=28
BXLmiami
25.09.09,07:27
Bohužiaľ,stane sa to síce málokedy,ale stáva sa to ako komplikácia vyšetrenia.