jess
25.09.09,11:11
Nemôžem načítať stránku banky, ktorú inak denne navštevujem. Vypisuje mi, že "server sa nenašiel", pričom ostatné stránky mi fungujú normálne. Keď si ju dám zobraziť na inom PC, funguje. Skúšam to aj cez Firefox aj cez IE a nefunguje. Stále vypisuje, že server sa nenašiel.

Dá sa niekde v PC zistiť, či je táto stránka blokovaná alebo dačo také ??? Prosím "polopatisticky". :D
Chobot
25.09.09,09:26
Nemôžem načítať stránku banky, ktorú inak denne navštevujem. Vypisuje mi, že "server sa nenašiel", pričom ostatné stránky mi fungujú normálne. Keď si ju dám zobraziť na inom PC, funguje. Skúšam to aj cez Firefox aj cez IE a nefunguje. Stále vypisuje, že server sa nenašiel.

Dá sa niekde v PC zistiť, či je táto stránka blokovaná alebo dačo také ??? Prosím "polopatisticky". :D

Zadávaš správnu adresu tej banky? Nevynechávaš na začiatku tie "www."? Nepoužívaš na tej klávesnici miesto bodky čiarku? Deje sa to trvale, alebo si to skúšala len v priebehu pár minúť (mohli mať padnutý server).

Ak robíš všetko správne, napíš adresu tej banky.
sondaw
25.09.09,09:28
Podívej se v nastavení antiviru a firewallu, jestli ji nemáš zablokovanou, případně ji dej mezi výjimky. Pokud používáš doplněk FF AdBlock Plus, může být blokovaná i tam
U IE zkus stránku přidat do kompatibilního zobrazení (IE8)
Víc ti neporadím, nepíšeš ani OS, ani verze prohlížečů.

Možná by pomohl i bod obnovení
Flinstone
25.09.09,09:28
ak je stránka blokovaná správcom, tak zvyčajne v texte ktorú vypíše na stránke je nápis "access denied". S tým sa dá len jedno... ak skutočne potrebuješ pracovne tú stránku, požiadať o odblokovanie prístupu správcu siete.
jess
25.09.09,09:40
Zadávaš správnu adresu tej banky? Nevynechávaš na začiatku tie "www."? Nepoužívaš na tej klávesnici miesto bodky čiarku? Deje sa to trvale, alebo si to skúšala len v priebehu pár minúť (mohli mať padnutý server).

Ak robíš všetko správne, napíš adresu tej banky.

je to www.csob.sk csob.cz mi funguje ...... mám tieto stránky bánk na záložkách a od včera rána mi to prestalo fungovať. Je dosť možné, že mi večer deti niečo "prepli" alebo nejako zablokovali túto stránku a ja netuším ako to odblokovať. Na susednom PC, keď dám www.csob.sk tak to funguje.
jess
25.09.09,09:43
Podívej se v nastavení antiviru a firewallu, jestli ji nemáš zablokovanou, případně ji dej mezi výjimky. Pokud používáš doplněk FF AdBlock Plus, může být blokovaná i tam
U IE zkus stránku přidat do kompatibilního zobrazení (IE8)
Víc ti neporadím, nepíšeš ani OS, ani verze prohlížečů.

Možná by pomohl i bod obnovení

... z tohto mi hovorí niečo akurát "obnova systému"...tak idem na to
jess
25.09.09,09:57
...obnova systému veru nepomohla....
Chobot
25.09.09,10:25
je to www.csob.sk (http://www.csob.sk) csob.cz mi funguje ...... mám tieto stránky bánk na záložkách a od včera rána mi to prestalo fungovať. Je dosť možné, že mi večer deti niečo "prepli" alebo nejako zablokovali túto stránku a ja netuším ako to odblokovať. Na susednom PC, keď dám www.csob.sk (http://www.csob.sk) tak to funguje.

Píšeš, že to máš na záložkách... A skúsila si do príkazového riadku dať to www.csob.sk ručne?
jess
25.09.09,10:28
áno...nejde....a som baba :D

aj som odinštalovala NOD a aj tak nejde
Chobot
25.09.09,11:23
áno...nejde....a som baba :D

aj som odinštalovala NOD a aj tak nejde

Je to tvoj súkromný PC alebo v práci?

Skús ešte, ak používaš Firefox, cez Nástroje > Možnosti > Bezpečnosť a odkliknúť druhé dve voľby - Blokovať nahlásené podvodné stránky a útočné stránky.
jess
25.09.09,11:28
súkromno/pracovný...ja robím doma účtovníctvo a denne potrebujem chodiť na banky, čo kde prišlo a odišlo ....zaujímavé je, že fakt som s PC nič nerobila a neviem si to vysvetliť, prečo mi odrazu tá csob nejde....už som aj volala na ich infolinku, aby mi poradili, ale neporadili. Vyzerá mi to tak, že mi počítač blokuje iba tieto internetové adresy z csob.sk...a všetky od nich, vrátane internetbankingu....proste nič...ako som písala, nefunguje mi to odvčera rána a už som dala obnovu systému zpred týždňa a nič
jess
25.09.09,11:32
Skús ešte, ak používaš Firefox, cez Nástroje > Možnosti > Bezpečnosť a odkliknúť druhé dve voľby - Blokovať nahlásené podvodné stránky a útočné stránky.

nepomohlo:mee::mee::mee:
Chobot
25.09.09,11:41
nepomohlo:mee::mee::mee:

A máš na tom PC Firewall?
jess
25.09.09,11:43
A máš na tom PC Firewall?
Čo to je ?
jess
25.09.09,11:47
A máš na tom PC Firewall?
Niečo som našla...Centrum zabezpečenia...Firewall ZAPNUTÉ
Chobot
25.09.09,11:49
Niečo som našla...Centrum zabezpečenia...Firewall ZAPNUTÉ

Tak skús ho na chvíľu vypnúť. Ak to potom pôjde, tak budeme vedieť kde je chyba a nebude problém ju odstrániť.
jess
25.09.09,11:55
Tak skús ho na chvíľu vypnúť. Ak to potom pôjde, tak budeme vedieť kde je chyba a nebude problém ju odstrániť.

Firewall VYPNUTÉ ....problém ostal......SERVER SA NENAŠIEL .... Firefox nedokáže nájsť server www.csob.sk.

už som aj MOzillu preinštalovala a nič, ale nejde to ani v IE
Chobot
25.09.09,12:16
Firewall VYPNUTÉ ....problém ostal......SERVER SA NENAŠIEL .... Firefox nedokáže nájsť server www.csob.sk (http://www.csob.sk).

už som aj MOzillu preinštalovala a nič, ale nejde to ani v IE

Tak neviem, tu už končia moje nápady. Treba zavolať Muldera a Scullyovú. :D
jess
25.09.09,12:19
Tak neviem, tu už končia moje nápady. Treba zavolať Muldera a Scullyovú. :D
:D:D:D:D:D:D....:mee::mee::mee::mee:...aj tak díky za pomoc :)
Blankake
25.09.09,12:21
Stránku Ti neotvorí ani tak, že zadáš do Google "čsob"?
Skúsila si aj refresh?
Aký máš OS?
Skontrolovala si aj prípadné vírusy?
Chobot
25.09.09,12:27
:D:D:D:D:D:D....:mee::mee::mee::mee:...aj tak díky za pomoc :)

Skús zadať ešte :

http://csob.sk/
jess
25.09.09,12:28
Stránku Ti neotvorí ani tak, že zadáš do Google "čsob"? NIE, napíše, že server sa nenašiel
Skúsila si aj refresh? ÁNO...nenačíta sa
Aký máš OS? Windows XP HOME, prehliadač Mozilla Firefox 3.5.3...táto stránka mi nejde ani v IE .... ostatné ANO
Skontrolovala si aj prípadné vírusy? mám NOD denne aktualizovaný...práve som dala diagnostiku

odpoveď v texte
jess
25.09.09,12:32
Skús zadať ešte :

http://csob.sk/
nejde...chyba rovnaká
Blankake
25.09.09,12:33
jess
25.09.09,12:36
A toto?:
http://anonymouse.org/cgi-bin/anon-www.cgi/http://csob.sk

Toto ide :) ... ale do internetbankingu sa nedostanem
Blankake
25.09.09,12:44
Na internetbanking by si sa mala dostať cez toto:
https://ib24.csob.sk/default1.aspx

...ale neviem, či budeš môcť vôbec vykonávať nejaké operácie...
jess
25.09.09,12:50
Na internetbanking by si sa mala dostať cez toto:
https://ib24.csob.sk/default1.aspx

...ale neviem, či budeš môcť vôbec vykonávať nejaké operácie...

NEJDE.....mne len nejde do hlavy jedno, niekoľko rokov denne na tú stránku chodím a doteraz som žiadne problémy nemala...až odvčera rána takéto problémy a fakt som s PC nič nerobila...ide ma rozhodiť, že to nejde len na mojom PC...akoby stránka čsob blokovala môj PC...ale netuším ako sa to mohlo stať
Chobot
25.09.09,12:51
Toto ide :) ... ale do internetbankingu sa nedostanem

Tak potom to vyzerá tak, že problém nie je v tvojom PC. Je dosť možné, že server banky CSOB zaznamenal z tvojho PC nejakú nekalú činnosť (alebo to tak vyhonotil, možno viacnásobné opakované neúspešné prihlasovanie) a jeho bezpečnostný systém zakázal prístup na ich server z tvojho IP.

Ak dokážeš zmeniť svoje IP, že ho nemáš pevné, tak to skús. AKý máč internet? Máš to cez router?
Chobot
25.09.09,12:52
NEJDE.....mne len nejde do hlavy jedno, niekoľko rokov denne na tú stránku chodím a doteraz som žiadne problémy nemala...až odvčera rána takéto problémy a fakt som s PC nič nerobila...ide ma rozhodiť, že to nejde len na mojom PC...akoby stránka čsob blokovala môj PC...ale netuším ako sa to mohlo stať

Kto bol včera na tom PC okrem teba?

Prípadne nemáš ešte aj iný firewall? Napr. Zone Alarm?
jess
25.09.09,12:59
Kto bol včera na tom PC okrem teba?... nikto len ja

Prípadne nemáš ešte aj iný firewall? Napr. Zone Alarm?...nie

v texte
jess
25.09.09,13:05
Tak potom to vyzerá tak, že problém nie je v tvojom PC. Je dosť možné, že server banky CSOB zaznamenal z tvojho PC nejakú nekalú činnosť (alebo to tak vyhonotil, možno viacnásobné opakované neúspešné prihlasovanie) a jeho bezpečnostný systém zakázal prístup na ich server z tvojho IP.

Ak dokážeš zmeniť svoje IP, že ho nemáš pevné, tak to skús. AKý máč internet? Máš to cez router?

nedokážem zmeniť IP počítača...ani neviem, kde by som ho hľadala...len viem, že niečo také existuje....pripojenie mám cez kábel www.bbxnet.sk (sorry za výrazy, som lama)... našla som zmluvu.....je tu aj moja (asi) IP adresa .... typ pripojenia : zdieľaný (5G) ....

... dnes som volala na info linku čsob a riešili sme to, ale nevyriešili...sľúbili mi, že to posunú technikom ....zatiaľ sa neozvali a ani mi to zatiaľ nefunguje...
pali.m
28.09.09,07:04
Ahoj, ja mam podobny problem. Nejde mi nacitat pokec, ani facebook, ani orangeportal. Vsetko ostatne bezi. Mam OS Windows XP, NOD 32, prehliadace mozillu 3.5.3, operu 10.0 a IE pravidelne aktualizovany. Stranky nie su blokovane. A nepomohlo ani preinstalovanie OS. Vraj to bude nieco s porxy serverom, ale tiez nie som do toho nejaky manik. Na nete som vsak vygooglil stranky freeproxyserver, hide-me-now,
hideme. Tam ked si zadas do okna stranku ktoru ti nejde nacitat, zarucene ti ju nacita, ale ine operacie tam robit nemozes ako napr. pri pokeci posielat RP alebo pri facebooku odpovedat na postu.
Chobot
28.09.09,07:34
v texte

Ešte mi napadá - ako s pripájaš do internetu? Cez router alebo priamo káblom od providera? Nemôže náhodou router blokovať prístup na túto stránku? Alebo samotný provider?
Chobot
28.09.09,07:37
Ahoj, ja mam podobny problem. Nejde mi nacitat pokec, ani facebook, ani orangeportal. Vsetko ostatne bezi. Mam OS Windows XP, NOD 32, prehliadace mozillu 3.5.3, operu 10.0 a IE pravidelne aktualizovany. Stranky nie su blokovane. A nepomohlo ani preinstalovanie OS. Vraj to bude nieco s porxy serverom, ale tiez nie som do toho nejaky manik. Na nete som vsak vygooglil stranky freeproxyserver, hide-me-now,
hideme. Tam ked si zadas do okna stranku ktoru ti nejde nacitat, zarucene ti ju nacita, ale ine operacie tam robit nemozes ako napr. pri pokeci posielat RP alebo pri facebooku odpovedat na postu.

To máš vlastný PC, alebo v práci?

Ak je to vlastný, tak ide o nastavenie pripojenia na internet. Ako definuješ svoju IP adresu? Máš ju pevnú alebo je to dynamická a načítava sa automaticky?
jess
28.09.09,10:20
Ahoj, ja mam podobny problem. Nejde mi nacitat pokec, ani facebook, ani orangeportal. Vsetko ostatne bezi. Mam OS Windows XP, NOD 32, prehliadace mozillu 3.5.3, operu 10.0 a IE pravidelne aktualizovany. Stranky nie su blokovane. A nepomohlo ani preinstalovanie OS. Vraj to bude nieco s porxy serverom, ale tiez nie som do toho nejaky manik. Na nete som vsak vygooglil stranky freeproxyserver, hide-me-now,
hideme. Tam ked si zadas do okna stranku ktoru ti nejde nacitat, zarucene ti ju nacita, ale ine operacie tam robit nemozes ako napr. pri pokeci posielat RP alebo pri facebooku odpovedat na postu.

To by mi ozaj nepomohlo, keď potrebujem chodiť na internetbanking.:cool:
jess
28.09.09,10:22
Ešte mi napadá - ako s pripájaš do internetu? Cez router alebo priamo káblom od providera? Nemôže náhodou router blokovať prístup na túto stránku? Alebo samotný provider?

... mám kábel a stále mi to nejde....fakt len CSOB.SK , všetko ostatné funguje.....na vedľajšom počítači táto stránka funguje
jojom
28.09.09,11:09
Skús nainštalovať Operu. Ale asi to nepomôže, avšak za pokus nič nedáš. Myslím si ako Chobot že to asi blokuje provider alebo až čsob. Vedľajší počítač čo to znamená? že sú zapojené spolu v byte na jeden kábel voči vonkajšiemu svetu:D? Tzn že máš tam router. Preinštalovať Firefox? samozrejme najprv záložky zazálohovať.
jess
28.09.09,11:13
Skús nainštalovať Operu. Ale asi to nepomôže, avšak za pokus nič nedáš. Myslím si ako Chobot že to asi blokuje provider alebo až čsob. Vedľajší počítač čo to znamená? že sú zapojené spolu v byte na jeden kábel voči vonkajšiemu svetu:D? Tzn že máš tam router. Preinštalovať Firefox? samozrejme najprv záložky zazálohovať.

... vytiahnem internetový kábel z môjho PC a zastrčím ho do toho druhého PC...funguje....

Firefox som už preinštalovávala...nepomohlo

písala som teraz providerovi...čakám na odpoveď
Blankake
28.09.09,11:21
... vytiahnem internetový kábel z môjho PC a zastrčím ho do toho druhého PC...funguje....

Firefox som už preinštalovávala...nepomohlo

písala som teraz providerovi...čakám na odpoveď
A doteraz Ti to všetko na tom jednom PC fungovalo normálne? Nemenila si nejaké nastavenia? Skús si porovnať nastavenia v obidvoch PC (firewall, prehliadač, pripojenie...)
jojom
28.09.09,11:26
... vytiahnem internetový kábel z môjho PC a zastrčím ho do toho druhého PC...funguje....

Firefox som už preinštalovávala...nepomohlo

písala som teraz providerovi...čakám na odpoveď

Ak to funguje tak ako píšeš tak je chyba len niekde v tvojom konkrétnom PC. Reinštal, zle som sa vyjadril, nemusí pomôcť. Odinštalovať FF, prezrieť pc ccleanerom, zmazať všetko okolo FF, reštart pc, a nové nainštalovanie FF. Mohlo by zabrať.
jess
28.09.09,12:01
Písal mi provider, že si mám pozrieť aké mám nastavenie DNS .... No, nastavovali mi ho oni pred dvomi mesiacmi a všetko fungovalo až do štvrtka. Teraz som pozerala v mojej zmluve a zmenilo sa koncové číslo....číslo náhradného servera. Tak som to opravila podľa mojej zmluvy a konečne mi to už opäť FUNGUJE !!!:):):):):):):)...technici od providera mi povedali, že oni nič nemenili a že mohol byť zblbnutý Windows......tak jááá nevíííím...hlavne, že to funguje
...uf...uf...môžem zase kľudne pracovať:D

Ďakujem všetkým za pomoc ! :):):)
Kabaka123
08.03.10,08:28
ak je stránka blokovaná správcom, tak zvyčajne v texte ktorú vypíše na stránke je nápis "access denied". S tým sa dá len jedno... ak skutočne potrebuješ pracovne tú stránku, požiadať o odblokovanie prístupu správcu siete.

priživím sa na tejto téme a nebudem zakladať novú,
máme v robote blokované niektoré stránky našim adminom
vyhodí sa na nich acces denied

Zistila som, že blokovanie stránok sa dá urobiť vymazaním podmienok v tomto súbore
c:\windows\system32\drivers\etc\hosts

Čo z toho môžem vymazať?
Chobot
08.03.10,09:14
priživím sa na tejto téme a nebudem zakladať novú,
máme v robote blokované niektoré stránky našim adminom
vyhodí sa na nich acces denied

chcela by som vedieť, či sa to dá nejako obísť
navyše mám vytvorené konto ako admin a nie používateľ s obmedzenými možnosťami /windows xp/

Nejakým spôsobom určite áno - napr., že sa nabúraš administrátorovi do profilu a odblokuješ tú stránku.

Neprovokuj osud. Keď to raz zakázali, ako užívateľ sa tam nedostaneš. Darmo máš na kompe práva administrátora, to by si musela byť administrátorom siete, aby si spravovala povolené a zakázané stránky.
Kabaka123
08.03.10,12:33
máš pravdu, len by som to chcela vedieť zo zvedavosti a záujmu
našla som aj programy na prelomenie a zmenu admin hesla...
ale ja by som potrebovala len ho zistiť...

v ovládacom paneli v použivateľských kontách je možnosť zrušiť heslo, ale to si samozrejme nemôžem dovoliť

áno byť adminom pc a byť adminom siete sú dve veci

no čo už... v robote sa má pracovať a nie zabávať :)
Hamer 13
22.06.13,11:17
a ako si to nastavila prosím ťa?
Hamer 13
22.06.13,11:18
Písal mi provider, že si mám pozrieť aké mám nastavenie DNS .... No, nastavovali mi ho oni pred dvomi mesiacmi a všetko fungovalo až do štvrtka. Teraz som pozerala v mojej zmluve a zmenilo sa koncové číslo....číslo náhradného servera. Tak som to opravila podľa mojej zmluvy a konečne mi to už opäť FUNGUJE !!!:):):):):):):)...technici od providera mi povedali, že oni nič nemenili a že mohol byť zblbnutý Windows......tak jááá nevíííím...hlavne, že to funguje
...uf...uf...môžem zase kľudne pracovať:D

Ďakujem všetkým za pomoc ! :):):)


A ako si to prosim ťa nstavila , lebo ja mám taký istý problem a neviem ako to mam zadat tu DNS
misoft
22.06.13,13:57
A ako si to prosim ťa nstavila , lebo ja mám taký istý problem a neviem ako to mam zadat tu DNS

Otvoriť si nastavenia sieťovej karty - vo Win7 = Centrum sieti, klik na Lokálne pripojenie, alebo ak WiFi - tak isto na Pripojenie..... , potom Vlastnosti, Sieť, nájsť Internet Protocol Version 4 - to "vysvietiť" a opäť Vlastnosti. No a po otvorení ďalšej karty už môžeš nastavovať IP a DNS. Ale pozor, pokiaľ si za routerom, tak toto musíš nastavovať na routeri, ktorý sa v sieti internet javí ako jeden počítač.