cagica
25.09.09,12:55
Takže exekútorská výzva sa neúčtuje v ID? Ďakujem za odpoveď . Som prvý krát na porade, tak neviem s tým ešte narábať ale je to dobrá vec, tak sa pýtam:
1. Uloženie pokuty DÚ za DPH- po kontrole zistený zle podaný výkaz
a následne dodatočný platobný výmer o vrátenie nadmerného odpočtu
2. Konateľ spoločnosti poveril vedením spoločnosti zástupcu - vklad zástupcu na účet je osobný vkla podnikateľa alebo pôžička firme
3. Pri nesplnení dodržania lehoty splatenia krátkodobej pôžičky firme je zostatok potrebný preúčtovať ako dlhodobú pôžičku?
4. V BV je poplatok za vedenie účtu exekútora - to asi nie je bankovým poplatkom
5. Auto, ktoré má firma v nájme - spracovávala som cestovné príkazy aj s náhradou za PHM, ale som sa dočítala, že v takom prípade sa nákup PHM dáva ako výdavok aj s DPH to trvalo do 5-eho mes. Musím opraviť účtovné doklady od začiatku roka a prepracovať ich? Mám nárok v cestovných príkazoch na stravné, alebo cestovné robiť ďalej aj s náhradou za PHM? Som s toho paf!!!
6. Mám softvér v hodnote 3000,- musí byť zaradený dlhodobo alebo ho môžem jednorázovo odpísať?
Veľmi pekne ďakuejm:confused::mee:
IvoM
25.09.09,13:14
1. pokuta 545/379, druhej časti nerozumiem Vy žiadate o vrátenie nadmerného odpočtu, alebo ste si neoprávene o neho žiadali?
2. Neviem ale podľa mňa osobný vklad podnikateľa je pojem v jednoduchom účtovníctve, v sro asi len pôžicka /ak ide o cudzie peniaze/
3.nie
4.to je váš podúčet?
5.Ak použije zamestnanec na služobnú cestu auto, ktoré má firma v prenájme tak nákup PHM je spotreba tohto auta, tak ako keby ho mala
firma v majetku, teda cez účet 501 a ak zamestnanec splní podmienky podľa zákona 283/2002 o cestovnźch náhradách, tak samozrejme nárok na diety má, účtuje sa 512/333
6. §22 odst.7 zákona o DzP, nehmotný majetok je nad 1 660 EUR, a odpisuje sa v súlade s účtovnými predpismi, teda do 5 rokov od jeho obstarania.