kote1509
25.09.09,14:53
Dobry den,
chcela by som sa spytat,ci by sa tu nenasiel niekto, kto ma nejake cviky, pripadne nejake videa, ako cvicit doma s clovekom po mozgovej prihode. Moj otec dostal este 9. 1. 2009 porazku vo Velkej Britanii, teraz je na Slovensku,cakame na kupele,ale stale sa s nim od prichodu na Slovensko poriadne necvicilo. Sme s mamou uz zufale, chceme jednoducho prenho urobit vsetko, aby zas opat zacal chodit a hybat rukou, ale nikde nemozeme zohnat nejake vytlacene vhodne cviky alebo videa. Pomohlo by nam hocico...Kazdy nas odbije s tym,ze uz mame pockat na kupele, ale prenho je dolezity kazdy den...
dakujem za hocijaku radu, pomoc, odkaz
ondrejvla
25.09.09,13:24
Dobry den,
chcela by som sa spytat,ci by sa tu nenasiel niekto, kto ma nejake cviky, pripadne nejake videa, ako cvicit doma s clovekom po mozgovej prihode. Moj otec dostal este 9. 1. 2009 porazku vo Velkej Britanii, teraz je na Slovensku,cakame na kupele,ale stale sa s nim od prichodu na Slovensko poriadne necvicilo. Sme s mamou uz zufale, chceme jednoducho prenho urobit vsetko, aby zas opat zacal chodit a hybat rukou, ale nikde nemozeme zohnat nejake vytlacene vhodne cviky alebo videa. Pomohlo by nam hocico...Kazdy nas odbije s tym,ze uz mame pockat na kupele, ale prenho je dolezity kazdy den...
dakujem za hocijaku radu, pomoc, odkaz

I keď je už dosť neskoro na jemné cviky od dátumu mozgovej príhody, odporúčam ísť k lekárovi a trvať na ambulantných rehabilitáciach, sú to všetko veľmi jemné cviky, i keď namáhavé. Skús ruku jemne masírovať masážnou špongiou, prípadne si v lekárni kúp masážnu loptičku, s tou treba masírovať ruku smerom od srdca dlaň, prsty, chrbát ruky, odporúčam kúpiť inteligentnú plastelínu, je síce drahšia, ale zaujme pacienta, treba sa s ním hrať a trvať na tom, aby spolupracovali všetky prsty, včítane palca, je jemná a nie je mastná, dobre sa s ňou cvičí, dostať taktiež kúpiť či už v lekárňach, alebo v nemocniciach predávajú rôzne gély, mastičky a masážne plasty, taktiež masírovať s ňou ruku, paličku, ak ju nosí treba pomaly odoberať, lebo ak sa jej neopustí teraz, už o rok sa jej určite nepustí. Odporúčam uviazať pevnú gumu, niečo také, akou sa zväzuje väčšia batožina na paličku, túto uviazať napríklad na balkón a nútiť ho naťahovať ako hrazdičku smerom k sebe. Nesmiete ho nechať odpočívať, určite on nebude mať trpezlivosť, ale vy ju musíte mať, lebo mu budete porcie na tanieri a ovocie krájať už navždy. Prajem veľa úspechov, mne sa to dosť podarilo, len sa nesmie nič zanedbať. Ale najmä, netreba ho obskakovať, núťte ho, aby si ľahšie úkony robil sám, inak vám zlenivie a stane sa domácim tyranom...