csincsilla32
25.09.09,16:01
Svokor vlastní pozemok a časť spoločného dvora. Za uplynulé roky, počas ktorých nechodil na svoj pozemok, sused, s ktorým má spoločný dvor, postavil stavbu, ktorá zasahuje aj na jeho pozemok. Svokor chce pozemok predať, preto vyzval suseda, aby ho odkúpil (keďže už tam je aj dom). Susedovi vyhovuje súčasný stav, tvrdí že nemá peniaze na kúpu. Ako vyriešiť tento problém "bezbolestne", aby sme sa vyhli súdu ako posledného riešenia?
pepa78
25.09.09,15:52
Predpokladám, že uvedená stavba bude postavená bez "papierov" , vyzval by som majitela tejto stavby nech sa preukáže stavebným povolením, ak tak neurobí zvážil by som podanie na stavebný úrad, resp. by som ho na túto možnosť upozornil a snažil sa ho presvedčiť, že mu nepomôže ani dodatočné vybavenie papiero, nakoľko vy mu súhlas na stavbu na svojom pozemku nedáte a on bude musieť stavbu odstrániť....preto bude pre neho výhodnejšie s vami komunikovať a pozemok odkúpiť. Ak máte možnosť reálneho rozdelenia pozemkov na dve samostatné časti, tak sa predsa len obrátte na súd a súd rozhodne čo s problémom. Buď pozemok navrhne rozdeliť, alebo ponúkne podiel na odpredaj druhému majiteľovi, resp. navrhne predaj celej nehnuteľnosti.

Toto je môj názor na riešenie situácie.
Borský
25.09.09,18:35
Tak to asi bezbolestne nevyriešiš