zmatus
25.09.09,18:41
Dobry den, potreboval by som pomoct.
Pred dvoma rokmi sme odkupili samostatne stojacu garaz aj s pozemkom. Povodnu drevenu garaz som zbural a na tom istom mieste som na zaklade pravoplatneho stavebneho povolenia postavil novu murovanu garaz. Tato garaz este nieje skolaudovana. Co cert nechcel pred 2 mesiacmi robili ludia z SPP kontrolu a reviziu plynovodou a zistli ze plynovod ide rovno stredom nasej garaze. Ziadnu tarchu na liste vlastnictva nemam a ani stavebny urad ziadne vyjadrenie od SPP k stavebnemu povoleniu neziadal.

Chcem sa opytat kto vlastne urobil chybu a kto zaplati prekladku plynovodu.

Dakujem za kazdu radu.

Matus
misomiso
25.09.09,17:07
Mam dojem ze ty. Pokial viem, tak este stale platia tie absurdne komunisticke zakony, ze ak ma najeka firma siete cez tvoj pozemok, tak namiesto toho, aby ti platili najomne s tym mas iba same starosti a kdei som pocul, ze pred zacatim stavby musis kontaktovat vsetky sietove podniky, aby sa vyjadrili, ci tam nemaju kabel. Ja som takto nakopol telefon do dediny.
zmatus
29.09.09,09:53
Ale tam uz garaz stala predtym, aj na liste vlastnictva to bolo vedene ako samostatne stojaca garaz a mala aj vlastne supisne cislo, ja som to staval na mieste povodnej garaze. Viete niekto poradit ako to vyriesit?
Miloš Mičega - CIMOM TN
29.09.09,11:12
Ale tam uz garaz stala predtym, aj na liste vlastnictva to bolo vedene ako samostatne stojaca garaz a mala aj vlastne supisne cislo, ja som to staval na mieste povodnej garaze. Viete niekto poradit ako to vyriesit?

Neviem či bol podaný návrh na kolaudáciu. Ak nie a stavba je hotová, tak by som ho podal.

Výňatok zo stavebného zákona :


81

(1) V kolaudačnom konaní stavebný úrad najmä skúma, či sa stavba uskutočnila podľa dokumentácie overenej stavebným úradom v stavebnom konaní a či sa dodržali zastavovacie podmienky určené územným plánom zóny alebo podmienky určené v územnom rozhodnutí a v stavebnom povolení. Ďalej skúma, či skutočné realizovanie stavby alebo jej užívanie nebude ohrozovať verejný záujem, predovšetkým z hľadiska ochrany života a zdravia osôb, životného prostredia, bezpečnosti práce a technických zariadení.

Nechal by som to na stavebnom úrade a na SPP, t.j. vyčkávacia taktika.

To je moja rada.


CIMOM