stanco007
26.09.09,06:32
Ahojte. Chcem sa opytat ludi, ktori podstupili vymenu kolena za umele ako to cele prebiehalo a hlavne po operacii, ci je to citit, ako sa chodi, na co si davat pozor atd. Kolko vydrzi take koleno? Ja som pocul, ze cca 10 rokov a teraz, ze su nejake nove a tie vraj vydrzia cca 25 rokov. Vymenia ho aj mne ked mam s nim po uraze problemy uz 5 rokov, je cele rozbite-operacia okrem vymeny uz neprichadza v uvahu, tak sa vyjadrili lekari a aj posudkova komisia a mam len 26 rokov? A je mozne vymenit aj umele koleno za dalsie umele po lehote jeho pouzitelnosti?
Eulalia
26.09.09,04:40
...posúvam...

Tento problém zaujíma aj mňa, už som viac ako rok zaradená do zoznamu čakateľov na výmenu kolenného kĺbu. No, mne by hádam stačila aj tá životnosť kĺbu 25 rokov;):).
zabavac
26.09.09,17:01
Menili mi ho vlani v máji. Po oprerácii a ešte mesiac doma to nebolo strašné, ale hrôzostrašné. Také bolesti neprajem ani najväčšiemu nepriateľovi. Kemi mi mali trvať do smrti, tak si kúpim pištoľ a zastrelím sa . Teraz už chápem, ako môže niekto žiadať pre bolesti eutanáziu. Plne s takými ľuďmi súhlasím. Teraz kosť už nebolí, čo ma však bolí stále sú šľachy. A bolia aj tých o kt. viem, že im koleno menili. Vraj to už lepšie nebude. koleno skrčím asi na 100-110 stupňov, ale musím stále cvičiť a skrčať ho. Je to lepšie, už nemám také bolesti ako pred operáciou. No neviem, či by som to podstúpil ešte raz. keby som nevedel, čo to obnáša, tak áno, ale teraz, aj keby som sa mal plaziť, tak nie. To je však môj názor, treba si vypočuť aj iné. držím palce
Eulalia
27.09.09,04:25
No, veľmi si ma nepotešil :mee::mee: Takže pokiaľ vládzem chodiť, asi to budem odkladať.
stanco007
27.09.09,04:31
No, aj ja to asi budem odkladat... Ale nie kazdeho to tak velmi bolelo ako teba. Moja babka 78 rocna mala tiez vymenu kolena a bolelo ju to tak cca 2 tyzdne a teraz beha ako 20 rocna. Len zacina ju boliet to druhe koleno, tak pojde menit asi aj to