lizard A
26.09.09,08:08
Dobry den, neviem ci som sa trafila spravne do kolonky,este som tu novacik Chcem sa opytat co robit v pripade, ze mam po stierke od maliarov flaky na stenach a na niektorych miestach presvita povodna farba(ktora bola nimi akoze skrabana) tvrdia mi, ze to farba prekryje,je to v tehlovej starej bytovke, my sme davali stierky v panelaku a steny po stierke ostali krasne biele. Mne sa zda ze to odflakli, neviem ci mam skusat dat na to farbu alebo ich zavolat spat.
dasoft
26.09.09,06:19
No my sme stierkovali v starom tehlovom cinziaku a nic nepresvitalo... Pokial tam ta farba drzala dobre a stierka je rovna tak myslim ze v pohode, ale ak bola porusena, pripadne je tam velmi tenka vrstva stierky a pod. pozor aby to casom nedopraskalo...
220870
26.09.09,13:15
Zrejme pred nanášaním stierky zle napenetrovali povrch.Malo by stačiť ak sa to napenetruje teraz pred maľovkou.
ono79
28.09.09,11:31
ja som penetroval stenu, ale akosi sa mi to nezdalo tak som to nechal iba na jednej stene. Myslel som, že keby dačo tak to potom prekryjem. Teraz tá napenetrovaná je fľakatá po maľovke, biela farba. Tá ktorá nebola napenetrovaná je úplne biela a žiadne fľaky nie sú. Tak neviem, ale ja už žiaden penetrák kupovať nebudem. Dali sme dole farbu - dokonca spodna časť bola olejova farba(tie klasicke sokle jednofarebné) a vrch bol valčekovaný. Dali sme dole farbu - čo šlo, čo nešlo tak sme nechali tak. Ale aspoň jednu maľovku sme dali dole. Potom sme naťiahli omietku a na to farbu. Je to v pohode. Inak ak by to nešlo tak skúsiť pretrieť lepidlom a potom opakovať postup.
Názor....
220870
28.09.09,16:04
Vápenná omietka a sádrová stierka je veľký rozdiel.