Zita5
26.09.09,09:15
Prosím , ak mal niekto skúsenosť , aby mi poradil ako mám postupovať .
V utorok vezieme do servisu motorové vozidlo kvôli nepomenovanej vade , s ktorou ešte servis ani nikto nemal skúsenosť . 4 mesiace komunikujeme len telefonicky , tak už ma to napálilo a uplatnila som písomne reklamáciu , ktorú prikladám v prílohe , aby ste si mohli prečítať o čo sa vlastne jedná .Chcem to mať oficiálne , nakoľko ešte doposiaľ reklamácia nebola stále otvorená oficiálne.

Ide mi o to , že budem musieť nechať auto , ktoré má rok a je v záručnej dobe v servise 30 dní . Nakoľko platím lízing , tak ma to znepokojuje , pretože to je vada asi od výrobcu a chcem žiadať na 30 náhradné vozidlo . Avšak predajca mi povedal , že nemám nárok .Okrem toho kúpila som nové auto , riadne platím lízing , tak si myslím, že by som mala mať nárok na náhradu .

Prosím ako mám postupovať , stretla som sa s tým prvý krát , ešte som podobnú situáciu neriešila .

Ďakujem .


Text reklamácie .


Porsche



xxxxxx 25.9.2009

Vec: Uplatnenie reklamácie - Škoda Superb .
Na základe zákona č. 250/2007 a zákona 397/2008 Z.z. o ochrane spotrebiteľa
§ 2.písm./m a § 3 odst.1 , uplatňujem reklamáciu na zakúpené motorové vozidlo dňa 24.7.2008 u predajcu Porsche xxxxxxxxxx .
Reklamácia sa uplatňuje na motorové vozidlo Škoda Superb new 2.0 TDI PD DPF 103 kw 6 MP – 3 T4265. Doklad o kúpe Faktúra č.54290147 na sumu xxxxxxxxxx Sk zo dňa 24.7.2008.
Číslo karosérie
Číslo motora
Farba čierna metalíza
ŠPZ

Na motorovom vozidle bolo spozorované hučanie z pravej strany vozidla , ktoré sa vždy prejavuje pri pohýňaní sa na prvom prevodom stupni v smere vľavo , alebo vpravo . Táto závada bola po prvý krát nahlásená pri prvej servisnej prehliadke , ktorá bola dňa 9.6.2009 v servise Porsche xxxxxxxxxx , s tým, že auto bolo prekontrolované , prešlo diagnostikou a servisný technik povedal , že im neukázalo žiadnu závadu .
Na základe stále pretrvávajúceho hučania neznámeho pôvodu , sme motorové vozidlo znovu nahlásili do servisu Porschexxxxxxxxx. Dňa 13.8.2009 bola vykonaná jazda s mechanikom hore uvedenej firmy . Pri tejto skúšobnej jazde mechanik spozoroval neznáme hučanie , na základe čoho bola uskutočnená dohoda , že sa prizve oblastný technik a na dátum a čas pristavenie vozidla budeme vyzvaní telefonicky .
Toto stretnutie sa uskutočnilo 18.9.2009, kedy oblastný technik bol prítomný a na telefonickú výzvu sme v tento deň pristavili motorové vozidlo . Oblastný technik taktiež vykonal skúšobnú jazdu a spozoroval neznáme hučanie .Na základe toho sme sa dohodli , že dňa 25.septembra 2009 sa uskutoční nezávislá kontrola geometrie motorového vozidla , nakoľko chyba sa nevedela špecifikovať .O skúšobnej jazde s oblastným technikom nemám žiadny doklad , všetko bolo vykonané len ústnym dohovorom o pristavení motorového vozidla dňa 25.9.2009 a taktiež , že neznámy problém sa bude konzultovať u výrobcu áut Mladá Boleslav .
Dnes t.j. 25.9.2009 na základe telefonického rozhovoru som sa s pánom xxxxxxxx telefonicky dohodla o predbežnom pristavení motorového vozidla na utorok t.j. 29.9.2009 , nakoľko nie je možné , aby sme vo firme zostali bez motorového vozidla , pretože máme v tom istom servise ďalšie nové motorové vozidlo , zakúpené v tej istej predajni ako Škoda Superb a je na ňom závada , ktorá je toho času v riešení .

Vzhľadom k naťahovaniu času a vzhľadom na 3 obhliadky motorového vozidla s výsledkom nezistenia príčiny a neodstránenia závady , uplatňujem písomnú reklamáciu v znení zákona o ochrane spotrebiteľa č. 250/2007 , v znení zákona 397/2008 § 18 odst. 4


Zostávam s pozdravom



Príloha :
Kópia zákazkového listu č. 30856
Kópia zákazkové listu č. 31956
kaco11
26.09.09,12:54
Nebude to síce odborná rada, ale kamarát riešil podobnú vec ústne, bolo to u peugeotu a išlo tiež o reklamáciu. Potreboval náhradné vozidlo a tiež robili problémy. Vyriešil to tak, že zavolal kamarátovi, ktorý je zhodou okolností právnik a ten sa telefonicky spojil s predajcom resp.servisom a "vysvetlil" im pár vecí. Na stránke porsche...... som našla servis a pod., ale to ma medzitým hodilo na stránku škoda auto a tam je, že info u predajcu.

http://new.skoda-auto.sk/servis/videa.php?video=nahradne_vozidlo


z akého dôvodu vlastne nemáš nárok??? čo povedali???
Zita5
26.09.09,15:51
Nebude to síce odborná rada, ale kamarát riešil podobnú vec ústne, bolo to u peugeotu a išlo tiež o reklamáciu. Potreboval náhradné vozidlo a tiež robili problémy. Vyriešil to tak, že zavolal kamarátovi, ktorý je zhodou okolností právnik a ten sa telefonicky spojil s predajcom resp.servisom a "vysvetlil" im pár vecí. Na stránke porsche...... som našla servis a pod., ale to ma medzitým hodilo na stránku škoda auto a tam je, že info u predajcu.

http://new.skoda-auto.sk/servis/videa.php?video=nahradne_vozidlo


z akého dôvodu vlastne nemáš nárok??? čo povedali???

Dôvod mi nepovedali a práve preto píšem tento príspevok , že kde sa dočítam , že by nárok mala mať .
Zita5
28.09.09,04:46
posúvam
hanelie
28.09.09,07:16
zitka,
prečítaj si podmienky predaja nových vozidiel - / nachádza sa v časti záručný list / - tam býva uvedené za akých podmienok sa poskytuje náhradné vozidlo,
čo však viem je to, že táto služba je spoplatnená v nezávislosti na tom, že chyba na vozidle je nezavinená majiteľom -
existuje možnosť preplatenia poskytnutia náhradného vozidla, ale to je v prípade ak by bolo vozidlo havarované a majiteľ by toto pripoistenie /náhradného vozidla /mal uzatvorené
Zita5
28.09.09,16:49
zitka,
prečítaj si podmienky predaja nových vozidiel - / nachádza sa v časti záručný list / - tam býva uvedené za akých podmienok sa poskytuje náhradné vozidlo,
čo však viem je to, že táto služba je spoplatnená v nezávislosti na tom, že chyba na vozidle je nezavinená majiteľom -
existuje možnosť preplatenia poskytnutia náhradného vozidla, ale to je v prípade ak by bolo vozidlo havarované a majiteľ by toto pripoistenie /náhradného vozidla /mal uzatvorené

Tak to ma neteší , ale ďakujem, že si zareagovala.:);)
lorelei
28.09.09,20:23
No Zitka, to ma mrzi, ze mas taky problem, ale som prekvapena, ze na SK zasa nieco nie je "normalne".Boze, a to sa tu hrame na velkych podnikatelov , s managementom neviem akeho kalibru. V zahranici je normalne, ze ked je auto v zaruke, tak poskytnu nahradne. Nie je to ani zakonom , ani smernicami, je to o riaditeloch a sefoch, ktori si jednoducho chcu udrzat zakaznika a velmi "seriozne".
Zita5
29.09.09,08:29
zitka,
prečítaj si podmienky predaja nových vozidiel - / nachádza sa v časti záručný list / - tam býva uvedené za akých podmienok sa poskytuje náhradné vozidlo,
čo však viem je to, že táto služba je spoplatnená v nezávislosti na tom, že chyba na vozidle je nezavinená majiteľom -
existuje možnosť preplatenia poskytnutia náhradného vozidla, ale to je v prípade ak by bolo vozidlo havarované a majiteľ by toto pripoistenie /náhradného vozidla /mal uzatvorené


Autíčko sme už do servisu dnes odovzdali . Smiešne je to , že boli veľmi prekvapení , že som im zároveň podala uplatnenie reklamácie a každý sa to bál podpísať .Skutočne na smiech .

Pre mňa zarážujúce je to , že odo dnes auto nemám , možno ho nebudem mať 30 dní , ale lízing zaplatiť musím a škodu mi nenahradí nikto . Asi budem musieť zájsť právnikovi , lebo to sa mi nepáči .Ja jednoducho tomu neverím že to tak musí byť .