plastikár
26.09.09,11:40
Ahojte.
Mohli by ste mi niekto poradiť?
Dal som si nainštalovať do PC televíznu kartu TV Asus MYCINEMA P7131- dual.
Tv signál chytám cez MMDS anténu spoločnosti SATRO.
Problém je v tom, že mi "karta načíta " iba 12 kanálov. Tie, ktoré sa dajú pozerať bežne (analógovým signálom) No okrem toho, mám predplatenú službu satro digital t.j. ´daĺších cca 15 staníc. No tieto stanice mi už karta nenačíta. Hoci predajca mi tvrdil, že karta spracuje aj digitálny signál.
V nadstavení som vyskúšal rôzne varianty, ale vždy načíta len tých 12 staníc.
Zapojenie káblami mám dobre. Kábel z antény do dig. príjmača ( kaon) z príjmača do PC.
Pritom na 20 ročnom TV tie stanice idú bez problémov.
Tak ak by niekto vedel poradiť, vopred ďakujem.
jojom
26.09.09,10:29
Pozri sem? http://bubi.xf.cz/tv_karta.htm , mohlo by tam niečo byť. čo som pozrel inde píšu že slabý soft k dobrému hardveru. Možno je problem tam. Dokonca ide aj pod Kubuntu digitálne.
Fero11
26.09.09,11:04
Tieto karty s tymto oznacenim su 2. Jedna je analog http://www.asus.cz/product.aspx?P_ID=zHdQkcUMfWHVCfoL a druha hybrid (analog/digital) http://www.asus.cz/product.aspx?P_ID=1tlsAVXBvKnxbE29
To je jedno ktoru mas kartu do TV ti prichadza analog, ktory prechadza cez nejaky satro dig. dekoder (nepoznam ich zariadenia).
Na karte si nastav analog a skus este raz preskenovat
plastikár
26.09.09,15:29
Vďaka za pomoc, mám tú druhú kartu. hybrid.
No aj po viacnásobnom skenovaní kanálov načíta iba analógové.
Asi sa s tým skúsim ešte pohrať. Ale zatiaľ ďakujem.
Fero11
26.09.09,18:34
MMDS je specialne pasmo nechcem teraz trepat, ale je to nieco nad 2GHz ..... vid http://sk.wikipedia.org/wiki/MMDS
konvertor prevadza toto pasmo na UHF, ktoremu uz rozumie TV tuner (cize tvoj TV, alebo tvoja TV karta) resp. ked sa jedna o dig. MMDS, tak este je tam dig. MMDS receiver.
plastikár
27.09.09,06:28
Vďaka, ale ako to rieši moju situáciu. Ten receiver mám, KAON.
Na Tv mi to funguje tak, že normálne pozerám TV, je to ešte stara dobrá tesla 439. S ôsmimi predvoľbami. A ked chcem pozerať tie dig. stanice, zapnem receiver a už len dialkovým od neho, prepínam. Pričom ked mením stanice na diaľkovom od Tv na všetkých je to isté. ( dig. stanica) čo mi samozrejme nevadí. Mne vadí, že to nefunguje na PC.
Fero11
27.09.09,07:05
Ja pisem len z teoretickeho hladiska, nikdy som MMDS nemal....
Podla mna na analog. MMDS stacilo sito a konvertor, ktory prevadzal MMDS na UHF.
Ak mas MMDS digital, tak ladiaci tuner je v tom KAONe (do TV to ide cez scart, alebo koax ?) a samozrejme prepina sa aj v KAONe.

Opat si to zoberme z teoretickeho hladiska:
Co si ladil na TV, aby ti isli aj digitalne stanice ?? asi ti to ide na AV cez scart (programy prepinas na KAONe)
To iste musis spravit aj na TV karte naladis si jeden dig. program a prepinat musis na KAONe
plastikár
27.09.09,14:30
Ahoj, do KAONu mi ide normálny koaxiál z KAONu tiež obyčajný kábel do TV.
Na TV som ladiť nemusel nič. Mal som normálne naladené stanice, A nech mám pustenú hociktorú, po zapnutí KAONu naskočí na pár sec. logo SATRO, a spustí sa stanica, ktorá bola naposledy pozeraná ( digitálna). Nič špeciálne som ladiť nemusel.
To z ladením kaonu som skúšal, pri ladení bol Kaon zapnutý, schválne na inú stanicu ako tie analógové, no nenájde ju..
Fero11
27.09.09,14:57
Ahoj, do KAONu mi ide normálny koaxiál z KAONu tiež obyčajný kábel do TV.
Na TV som ladiť nemusel nič. Mal som normálne naladené stanice, A nech mám pustenú hociktorú, po zapnutí KAONu naskočí na pár sec. logo SATRO, a spustí sa stanica, ktorá bola naposledy pozeraná ( digitálna). Nič špeciálne som ladiť nemusel.
To z ladením kaonu som skúšal, pri ladení bol Kaon zapnutý, schválne na inú stanicu ako tie analógové, no nenájde ju..
Tym neviem co mam rozumiet, je to tiez koax, alebo scart ....
plastikár
27.09.09,15:25
Sorry, neodborne som sa vyjadril. Prepojené je to koaxiálnym káblom. Myslím že sa tie zástrčky volajú 75 ohmový vstup.
Fero11
27.09.09,16:57
Takze ak to mas tak ako pises:
Z anteny do KAONa ide koax a z KAONa do PC tiez koax, tak by ti to malo fungovat, lebo v TV je taky isty tuner ako na TV karte (myslim parametrovo)
plastikár
28.09.09,16:33
Presne tak. A napriek tomu to nejde. Už som vyskúšal všetko možné. Hladanie staníc v rôznych normách ( PAL , secam, NTSC) a stále nič.
Fero11
28.09.09,16:52
Nuz kedze nemam ani TV kartu, ani moznost prijimat MMDS, tak ti viac neviem poradit, hmmm ...
plastikár
28.09.09,17:00
Nevadí aj tak ďakujem.
ten predajca, má predajńu ( či skôr servis) v rod. dome. Tak mu to asi zanesiem aj stým KAONom. Nech to naladí.
Ešte raz vďaka.