osky
26.09.09,15:07
zaujimalo by ma,ci je pre tehotne mamicky nebezpecne caste pouzivanie pocitaca-internet,a mobilu.moze to mat vplyv na vyvoj a zdravie plodu?
pasuliatko
27.09.09,09:19
takáto vec počujem prvý raz :D neviem ale pochybujem,že by to bolo nebezpečné
Blankake
27.09.09,09:34
Keďže stále nebol dokázaný negatívny vplyv mobilov, ja by som sa snažila obmedziť používanie mobilu počas tehotenstva. Predsa len spôsobujú určité vyžarovanie...

Našla som napr. takýto článok:
"Mobily zvyšujú riziko porúch správania detí
ČTK | 19. mája 2008 12:31

Tehotné ženy, ktoré pravidelne používajú mobilné telefóny, zvyšujú riziko, že ich dieťa bude trpieť poruchou správania. Tvrdí to nová štúdia tímu Kalifornskej univerzity, o ktorej informoval britský denník The Daily Mail. Matky, ktoré v tehotenstve používali mobilný telefón, v 54 percentách prípadov hlásili u detí prípady hyperaktivity alebo emocionálne problémy.
Na zvýšenie rizika stačilo používať mobil dvakrát až trikrát denne. Rovnakým rizikom je nechať používať mobilný telefón dieťa do siedmich rokov, uvádza sa v štúdii, ktorá sledovala vyše 13 000 žien.

Výsledky výskumu vedci považujú za veľmi významné, pretože profesorka Leeka Kheiftsová z Kalifornskej univerzity, ktorá je spoluautorkou štúdie, patrila do tábora skeptikov, ktorí odmietali tvrdenia, že mobilné telefóny predstavujú akékoľvek riziko.

Pred začiatkom štúdie v jednej zo svojich prác napísala, že neexistuje žiadny dôkaz "o akomkoľvek negatívnom zdravotnom vplyve" mobilov. Teraz však spolu s ďalšími autormi prišla k záveru, že pravdepodobne existuje spojenie medzi vplyvom mobilného telefónu a poruchami v správaní detí.

Vedci viac-menej usudzujú, že príčinou pravdepodobne nie je vyžarovanie telefónu a hľadajú iné možné vysvetlenia. Napríklad, že ak matka počas tehotenstva trávi veľa času telefonovaním, je pravdepodobné, že v tom pokračuje aj po narodení dieťaťa a nevenuje mu toľko času, koľko by dieťa potrebovalo.
Štúdia nadväzuje na zistenia ruských odborníkov, ktorí, prišli k záveru, že ohrozenie detí z mobilných telefónov "nie je oveľa nižším, než je pre zdravie nenarodeného dieťaťa tabak alebo alkohol".
alla66
27.09.09,10:27
zaujimalo by ma,ci je pre tehotne mamicky nebezpecne caste pouzivanie pocitaca-internet,a mobilu.moze to mat vplyv na vyvoj a zdravie plodu?
Zo spáľne odstráň všetky prístoje, televízor, rádio, el.budík, tiež mobil by nemal byť položený vedľa postele... Na dlhšie telefonovanie používaj handsfree
Stanislav 1975
27.09.09,10:48
Zo spáľne odstráň všetky prístoje, televízor, rádio, el.budík, tiež mobil by nemal byť položený vedľa postele... Na dlhšie telefonovanie používaj handsfree

Nemyslím,že by to bolo potrebné, určite bežne používané elektrospotrebiče niesú škodlivé...-radšej si treba dať pozor na iné veci a to- nefajčiť,zdravá strava a pod.,ale určite nejaká telka alebo nejaký mobil nemá negatívny vplyv na bábatko...
Xanti
27.09.09,10:51
Nemyslím,že by to bolo potrebné, určite bežne používané elektrospotrebiče niesú škodlivé...-radšej si treba dať pozor na iné veci a to- nefajčiť,zdravá strava a pod.,ale určite nejaká telka alebo nejaký mobil nemá negatívny vplyv na bábatko... No vo všeobecnosti elektro smog môže mať vplyv aj na spánok dospelého nie to na bábätko.
I preto sa odporúča nemať v spálni elektro spotrebiče. Len to nikto nedodržiava.
Blankake
27.09.09,10:52
Nemyslím,že by to bolo potrebné, určite bežne používané elektrospotrebiče niesú škodlivé...-radšej si treba dať pozor na iné veci a to- nefajčiť,zdravá strava a pod.,ale určite nejaká telka alebo nejaký mobil nemá negatívny vplyv na bábatko...
To je pravda, ale podľa mňa treba obmedziť používanie alebo vystavovanie sa pôsobeniu prístrojov, ktoré vyžarujú žiarenie. Proste vyhýbať sa elektrosmogu, koľko sa dá. Jasné, že teraz nebude 9 mesiacov bez telky, bez mobilu, bez PC...:D:) Ja by som toto všetko nahradila častejšími prechádzkami v prírode + zdravá strava a pozitívne myslenie ;)
Blankake
27.09.09,10:55
No vo všeobecnosti elektro smog môže mať vplyv aj na spánok dospelého nie to na bábätko.
I preto sa odporúča nemať v spálni elektro spotrebiče. Len to nikto nedodržiava.
Presne, elektrosmog škodí každému. Mobil by sme nemali mať pri hlave, keď spíme, všetky spotrebiče v spálni by sa mali vyťahovať aj zo zásuvky (alebo používať spoločný vypínač na zásuvke), telka by sa mala vypínať úplne a nie len diaľkovým ovládačom (keď ostane v pohotovostnom režime)...
Xanti
27.09.09,10:58
Presne, elektrosmog škodí každému. Mobil by sme nemali mať pri hlave, keď spíme, všetky spotrebiče v spálni by sa mali vyťahovať aj zo zásuvky (alebo používať spoločný vypínač na zásuvke), telka by sa mala vypínať úplne a nie len diaľkovým ovládačom (keď ostane v pohotovostnom režime)...
Ešte že mám takú malú izbu, že sa mne osobne tam nič elektrické nezmestí :D:D:D:D ale pravdu máš. Dokonca postel by nemala byť pri zásuvkách .
alla66
27.09.09,11:08
Nemyslím,že by to bolo potrebné, určite bežne používané elektrospotrebiče niesú škodlivé...-radšej si treba dať pozor na iné veci a to- nefajčiť,zdravá strava a pod.,ale určite nejaká telka alebo nejaký mobil nemá negatívny vplyv na bábatko...
Napísala som v spálni, vyvraciaš môj názor.:(
nebuď zbrklý a čítaj pozorne:):D
Stanislav 1975
27.09.09,11:10
Napísala som v spálni, vyvraciaš môj názor.:(
nebuď zbrklý a čítaj pozorne:):D

nevadí to ani v spálni, nikto nikdy to nedokázal spoľahlivo vyvrátiť...
alla66
27.09.09,11:28
nevadí to ani v spálni, nikto nikdy to nedokázal spoľahlivo vyvrátiť...
V súvislosti s pôsobením elektromagnetických polí na človeka sa často spomína chronický syndróm únavy a dysfunkcie imunitného systému. Človek trpiaci týmto syndrómom pociťuje silnú únavu, prehriatie organizmu vystupňované až do horúčky, bolesti hlavy, poruchy spánku, žalúdočné problémy, zabúda. Znižuje sa jeho výkonnosť, trpí depresiami a v prípade dlhodobého a silného pôsobenia elektrosmogu môžu zdravotné problémy vyústiť až do rakoviny. Elektrosmogu sa dnes už nikto nedokáže vyhnúť. Ak môžete, snažte sa aspoň obmedziť výskyt elektrospotrebičov vo svojom okolí. V spálni by ste ich nemali mať vôbec, inak sa môžete rozlúčiť s pokojným nočným oddychom. Čo najčastejšie sa vyberte do prírody. Samozrejme, tam, kde ponad lesný chodník nevedie trasa vysokého napätia.

Najčastejšie zdravotné problémy spôsobené elektrosmogom
- silná únava
- nesústredenosť
- podráždenosť
- bolesti hlavy
- poruchy spánku
- zníženie výkonnosti
- zábudlivosť
- nevysvetliteľná horúčka

Ako znížite účinky elektrosmogu?
- nenechávajte elektrospotrebiče v pohotovostnom režime
- keď prístroj nepoužívate, vytiahnite šnúru zo siete
- v spálni by ste nemali mať televízor ani počítač, do 70 cm od hlavy ani lampu, elektrický budík, rádio, elektrickú zásuvku, predlžovačku či elektrické vedenie
- chodievajte často do prírody

Prečítaj si pár linkov:rolleyes:
http://www.jasmin.sk/elektrosmog.htm
http://www.biocentrum.sk/rad.html
http://www.elektrosmog.sk/
http://referaty-seminarky.sk/elektromagneticky-smog---elektrosmog/
osky
27.09.09,17:07
dakujem vam vsetkym za rady.presne toho som sa bala.
mam v spalni elektrobudik,maly televizor,lampicku.
telefonujem denne dakedy i hodinu v kuse:eek::mee:
nieco s tym urobim,prvorade je to male;):).
Yoovle
15.03.11,09:50
Dobry den, nedavno som natrafil na zaujimavy vyrobok - su to zevraj uplne bezpecne handsfree sluchadla na mobil s nazvom Smart&Safe. Prosim mate uz niekto s nimi nejake skusenosti? dakujem
Chobot
15.03.11,10:42
Dobry den, nedavno som natrafil na zaujimavy vyrobok - su to zevraj uplne bezpecne handsfree sluchadla na mobil s nazvom Smart&Safe. Prosim mate uz niekto s nimi nejake skusenosti? dakujem

Ni pozrel som si ich.... myslím, že je to len marketingový ťah. Ja by som 39 USD za HF slúchadlá , resp. 79 USD za bezdrôtové nedal. Chce to byť na princípe stetoskopu, že v ušnej časti slúchadiel nie je žiadny reproduktor. Ale myslím, že ten samotný malinký reproduktor v ušiach nemôže narobiť človeku žiadne ťažkosti. Obyčajné HF slúchadlo bude určite v tomto ohľade menej nebezpečné, než takáto bezdrôtová Blue Tooth sada. Pri BT sa aktivuje vysielač aj v slúchadle aj v telefóne a to už užívateľovi nevadí?

Ja tomu neverím - obdobne, ako tie zástrčky, čo odfiltrovali elektrinu z jadrových elektrární... :D:D:D