nikina79
26.09.09,18:40
Chcem sa spytat na akú dlhú dobu mi podla zákona zamestnávatel po ukonceni pracovnej zmluvy moze zakázat vykonávanie podobnej alebo tej istej cinnosti akú som vykonávala u neho.
Tweety
26.09.09,17:03
Chcem sa spytat na akú dlhú dobu mi podla zákona zamestnávatel po ukonceni pracovnej zmluvy moze zakázat vykonávanie podobnej alebo tej istej cinnosti akú som vykonávala u neho.
Po skončení PP Ti už nemôžeš zakázať, ani prikázať nič.
danushka
26.09.09,17:03
Ide o to, ako ste sa zmluvne dohodli pri uzatváraní pracovnej zmluvy. Nevidím dôvod, prečo by si nemohla vykonávať rovnaký druh práce u nového zamestnávateľa, pokiaľ Ťa k tomu predchádzajúci zamestnávateľ zmluvne nezaviazal a Ty si to svojim podpisom nepotvrdila.

Zamestnávateľ Ťa napríklad mohol zaviazať mlčanlivosťou počas trvania PP a nejakou dobou po skončení PP, ktorá súvisela s výkonom Tvojej činnosti.
acho
26.09.09,17:43
Zamestnavatel Ti nemoze zakazat vykonavat podobnu alebo tu istu cinnost po skonceni prac.pomeru. Zaroven, pokial obsahuje tvoja pracovna zmluva taketo ustanovenie, tak je v tomto bode neplatna, nakolko sa podla §17, ods. 1 Zakonnika prace sa vopred nemozes zvdat svojich prav, medzi ktore okrem inych patri aj pravo na slobodny vyber zamestnania.