rosnicka1
26.09.09,20:35
Dobry den,

som jedna z buducich vlastnikov bytu v bytovom komplexu, ktory sa mal dokoncit v auguste tohto roku, ale projekt je len rozostaveny, dokonca niektore byty este nie su ani zacate. My buduci vlastnici sme zaplatili medzi 30%-80% z ceny bytov, ale developer sa dostal do financnej neschopnosti (my buduci vlastnici sme doteraz doteraz zaplatili tesne nad 30 milionov SK ale prestavalo sa len v hodnote menej ako 10 milionov SK!!!) a v marci tohto roku celu firmu odpredali novemu investorovi, ktori nas doteraz len klamal a tahal za nos (s najvacsou pravdepodobnostou sa jedna o podvod za ucelom likvidacie firmy) a preto sme dali na nas projekt predbezne opatrenie, aby nemohol presunut pozemky na inu firmu a potom zduchnut.

Najhorsie na tom je to, ze predchadzajuci konatelia zaciatkom tohto roku zalozili uver (vo vyske 30 milionov SK) pozemkami a nasou rozostavanou stavbou a uver neuhradili. Novy investor taktiez nemal zaujem o riesenie tejto situacie a banka sa na zaklade neuhradeneho uveru rozhodla dat nas projekt a taktiez dalsi majetok developera do drazby, ktora sa ma uskutocnit uz zaciatkom buduceho mesiaca.

Bohuzial, nakolko rozostavane byty nie su nasim vlastnictvom (mame len zmluvy o buducej zmluve ale nie LV), mame velmi malo priestoru na vyjednavanie voci banke. Ale nase doterajsie kroky boli take, ze sme dali predbezne opatrenie na nase byty a vytvorili zdruzenie, ktorym sa snazime obhajovat svoje prava a taktiez mame pravnika, ktory nas reprezentuje , ale zatial sa nam moc nedari.

Chcem sa spytat vas poradaci, ci by ste vedeli poradit, ako najlepsie postupovat. Nasa situacia je velmi KRITICKA a niektori z nas mozu stratit aj cez 2 miliony sk a preto potrebujeme nieco vymysliet, aby sme zachranili nase peniaze. Ak mate skusenosti, pripadne uzitocne rady, velmi by sme ich ocenili. Velmi vam dakujem!
najag
27.09.09,11:29
Tazko poradit tam, kde sa krutia velke peniaze, kde su prepojene urcite skupiny navzajom a kde je spravodlivost velmi casto slepa, lebo nasa justicia je hodne slepa a poradie exekucie je take, ze na tych, co dali do toho svoje vlastne peniaze, uz vela nezostane. Problem na velmi dlhe roky, na konci ktorych uz bude jasne, kto tahal po celu dobu za kratky koniec povrazu. Rada iba jedna, ale neda sa napisat. Iba ponaucenie, kupovat byt iba tam, kde su uz v postavenej bytovke volne na predaj, nikdy neinvestovat svoje peniaze do vystavby bytoviek, lebo napriklad ceske skusenosti su na zaplakanie.
rosnicka1
27.09.09,12:22
ahoj najag, dakujem za odpoved. bohuzial v dobe, kedy sme kupovali pozemky (zaciatok roku 2008) trh patril este developerom.

samozrejme v sucasnosti by som takuto chybu uz nespravila.

no mna hlavne zaujima, ako v sucasnosti zachranit, to co sa zachranit este da a ako by ste postupovali vy, keby ste boli v nasej situacii?
najag
27.09.09,14:00
Spolocny postup poskodenych je dobry, ale ja by som hladal predovsetkym vsetky dostupne moznosti a cesticky, ako dostat predovsetkym svoje peniaze od danej spolocnosti. Starat sa predovsetkym o svoje peniaze, ako o peniaze vsetkych poskodenych. Jednoducho, najst nejake uzke miesto v spolocnosti a to vyuzit.A k tomu pouzit vsetky mozne kontakty a sposoby a vsetky moznosti znamych a ich znamych.
rosnicka1
28.09.09,06:30
dakujem. v spolocnosti nie su peniaze a ta k tomu ma este dlhy aj voci zamestnancov a danovemu uradu. mna by skor zaujimali konkretnejsie kroky, ale dakujem za odpoved.
rosnicka1
29.09.09,07:04
dobry den, viete niekto poradit ako najlepsie postupovat, pripadne, co by ste spravili na nasom mieste?
Elena Navrátilová
29.09.09,07:07
To je o konkrétnej situácii a chce to dobrého právnika. Kým nie je zahájená exekúcia. Potom Vás už nemusia zaradiť do nároku na uplatnenie pohľadávky.
Chobot
29.09.09,08:21
dobry den, viete niekto poradit ako najlepsie postupovat, pripadne, co by ste spravili na nasom mieste?

Obávam sa, že tento problém presahuje možnosti Porady. Skutočne by som doporučil, keby ste sa viacerí spojili a našli si právnika, ktorý na základe dostupnej dokumentácie snáď dokáže nájsť nejaké riešenie.

Tak od brucha mi napadá, či by sa nedal vyhlásiť konkurz na spoločnosť (len zase neviem, či to môžete vy, ako zmluvné strany budúcej zmluvy) a odkúpiť ten celý bytový komplex v dražbe od banky ako záložného veriteľa za cenu úveru. Smola bude, keď sa ale nájde iný kupca, ktorý ponúkne vyššiu cenu.

V každom prípade ste vo veľmi nevýhodnej situácii - peniaze ste dali firme, ktorá už neexistuje, nemá majetok a nehnuteľnosť nie je vaša.
Elena Navrátilová
29.09.09,09:14
Treba skúsiť nakontaktovať sa na združenie ochrany práva spotrebitľa alebo niečo také aby ste sa obrátili skutočne na fundovaného právnika v takýchto záležitostiach. Predsa len sa toto dnes deje ale či sú vôbec nejakí jedinci úspešní? Skúste sa spojiť a tak konať. Tak ako napr. s BMG a im podobnými podnikajúcimi subjektami. Držím palce. Treba sa obrniť veľkou dávkou trpezlivosti.
rosnicka1
05.10.09,07:13
DOBRY DEN, TOTO JE DOLEZITE!!!

NOVY KONATEL CHCE USKUTOCNIT RESTRUKTURALIZACIU FIRMY, POZIADAL O SUD A SUD MU TO POVOLIL. MYSLITE SI, ZE SA TYMTO SNAZI OBIST VSETKYCH VERITELOV (VRATANE NAS BUDUCICH VLASTNIKOV A TAKTIEZ AJ BANKY) ABY NAS PODVIEDOL? JEHO DOTERAJSIE KROKY TOMU VELMI NASVEDCUJU.

MATE NIEKTO S TYMTO SKUSENOST?
rosnicka1
07.10.09,11:40
DOBRY DEN, TOTO JE DOLEZITE!!!

NOVY KONATEL CHCE USKUTOCNIT RESTRUKTURALIZACIU FIRMY, POZIADAL O SUD A SUD MU TO POVOLIL. MYSLITE SI, ZE SA TYMTO SNAZI OBIST VSETKYCH VERITELOV (VRATANE NAS BUDUCICH VLASTNIKOV A TAKTIEZ AJ BANKY) ABY NAS PODVIEDOL? JEHO DOTERAJSIE KROKY TOMU VELMI NASVEDCUJU.

MATE NIEKTO S TYMTO SKUSENOST?
monika08
01.12.09,18:28
Ozvi sa mi do sukromnej posty, alebo tu nechaj na seba nejaky - aj novovytvoreny mail-aby si nemusela dat ten tvoj,ktory bezne pouzivas. Mozno mame podobny problem.