zuzina1
27.09.09,14:13
Prosím Vás o radu. Dňa 30.09.2009 mi končí pracovný pomer na dobu určitú ( 1 rok ), ktorý sa zamestnávateľ rozhodol mi nepredĺžiť z dôvodu môjho tehotenstva. Od augusta som na rizikovom tehotenstve, čiže vypísaná na PN. Môže zamestnávateľ ukončiť PP aj počas PN? Nemal by tak urobiť až dňom ukončenia PN a nástupu na materskú dovolenku ?

Ďakujem za radu.
ivka70
27.09.09,12:18
Pracovny pomer dohodnuty na dobu urcitu konci dohodnutym dnom, bez ohladu na to, ci ste v tom case na PN, alebo aj na materskej ci rodicovskej.
Dodenko
28.09.09,08:36
Aj ja mám taký prípad , že zamestnankyňa je PN a má PP uzavretý na dobu určitú do 30.9.2009. Chcem sa len spýtať, že či netreba dať žiadne
písomné oznámenie , že PP sa ukončil, aby náhodou po ukončení PN nenastúpila do práce s tým, že už má PP na dobu neurčitú. Alebo stačí jej iba odovzdať zápočtový list.
drobeceva
28.09.09,08:41
Aj ja mám taký prípad , že zamestnankyňa je PN a má PP uzavretý na dobu určitú do 30.9.2009. Chcem sa len spýtať, že či netreba dať žiadne
písomné oznámenie , že PP sa ukončil, aby náhodou po ukončení PN nenastúpila do práce s tým, že už má PP na dobu neurčitú. Alebo stačí jej iba odovzdať zápočtový list.
Pošli oznámenie v tom zmysle, že nakoľko bol PP uzatvorený do dobu určitú do 30.9.2009, týmto dňom PP končí. Z-ca poodhlasuj zo SP, ZP. Po ukončení PN nech si vybaví výstupné formality.
ajka5
30.10.09,06:46
A ako je to zo zamestnancom. Kedze je na PN nemôze sa ist hlasit na UP a tiez na SP ( SP má doklad o PN). A čo ZP? Stačí az po skončení PN. A čo ked je to dlhodoba PN - nielko mesiacov?
brčko
30.10.09,15:51
A ako je to zo zamestnancom. Kedze je na PN nemôze sa ist hlasit na UP a tiez na SP ( SP má doklad o PN). A čo ZP? Stačí az po skončení PN. A čo ked je to dlhodoba PN - nielko mesiacov?

na ZP by mala zájsť do 8dní, no tam to nie je také prísne. Bude potrebovať doklad o poberaní nemocenksého a ak ešte zamestnávatel zam.ca neodhlásil, tak radšej zobrať aj zápočtový list ako doklad o ukončení PP.no najlepšie sa informovať vo svojej zp
ajka5
30.10.09,15:58
Dakujem. Uz som tam dnes pre istotu volala a stačí iba kópia ukončenia dokladu PN, kedze zamestnávatel uz nahlasil moju doterajšiu PN. Ak keby ukončenie malo byt o pol roka.