am154
27.09.09,16:23
Ako je to s uznanim nahrady I.kvalifikacnej skusky?
Mam ukoncene studium na TU KE a DPŠ, vsetko este v roku 2003. Od 01.09.2008 pracujem ako ucitelka odbornych strojarskych predmetov na Strednej odbornej skole. Zamestnavatel mi k 01.09.08 zapocital 1 rok a 54 dni praxe. Predtym som pracovala v statnej sprave 3 roky a 5 mesiacov. Po predlozeni vsetkych dokladov som bola zaradena do 10. platovej triedy.
Podla informacii o I. kvalifikačnej skúške podmienkou B je 5 rokov pedagogickej praxe.
Mohla by som v mojom prípade požiadat podľa § 9 výhl. č. 41/1996 o uznanie náhrady
I. kvalifikačnej skusky? Podľa § 9 odst. 1 ako náhrada I. kvalifikačnej skúšky sa uznáva a) získanie akademického titulu podľa osobitného predpisu t.j. ...alebo vysokoškolské vzdelanie technické alebo poľnohospodárské príslušného študijného odboru a doplňujúce pedagogické štúdium, čo spĺňam.
Ak áno, ako mam postupovať? Ak nemožem požiadať, tak prečo? Ako to bude
s I. kvalifikačnou skúškou od 01.11.2009?? Za radu vopred Dakujem.
legolas
29.09.09,10:01
... zamestnávateľ urobil správne nakoľko si nerobila v školstve ako učiteľ 5 rokov. A čo bude od 1.11.09? na to si počkaj veď nemáš odpracované roky a kto vie ako to bude ďalej.
sagitta
09.10.09,19:01
Vidím tu tému náhrada I. kvalifikačnej skúšky, tak sa chcem spýtať aj ja na jednu vec. Urobila som si ako náhradu tejto skúšky "malý doktorát" PaedDr., mám 4 roky započítanej praxe. Potrebujem na postúpenie do 11. platovej triedy 5 rokov praxe alebo na to stačí "titul"?
Ďakujem
Sabadka
09.10.09,19:28
Vidím tu tému náhrada I. kvalifikačnej skúšky, tak sa chcem spýtať aj ja na jednu vec. Urobila som si ako náhradu tejto skúšky "malý doktorát" PaedDr., mám 4 roky započítanej praxe. Potrebujem na postúpenie do 11. platovej triedy 5 rokov praxe alebo na to stačí "titul"?
Ďakujem

Titul nestačí, potrebuješ 5 rokov praxe. Ale už tu bolo spomínané, že od 01.11.2009 je zmena zákona, uvidíme čo bude ďalej.
mannikaa
21.10.09,14:49
ja by som sa chcela spýtať, ž e či náhodou niekto nevie, že ako to bude od januára s tou rigoróznou skúškou. Ja mám odovzdať prácu až konocm januára. ako to je s tým úväzkom? ja pravda, že treba mať polovicu uväzku z predmetu, z ktorého mám rigoróznu skúšku? Len vtedy platí?
doktor01
21.10.09,15:15
Absolvovanie rigoróznej skúšky plne nahrádza I. kval... ja som rigoróznu skúšku absolvoval rok po štúdiu Mgr. bez akejkoľvek pedagogickej praxe. Na I. kval. je pritom nutná minimálne 5. r. pedagogická prax. :cool:
kataba
02.12.09,12:31
Dobry den, chcela by som sa spytat, ci mi niekto nevie poradit: v januari mam obhajobu rigoroznej prace, na ktorej som pracovala uz dlhsiu dobu... do toho vsak prisiel novy zakon... Problemom je, ze nemam este 5 rokov ped. praxe. Vie mi niekto povedat, ci ma po 5 rokoch s titulom zaradia do 11PT???

Kolegovia mi vraveli, ze rigorozna skuska sa ani pred platnostou noveho zakona neuznavala ako nahrada 1. kvalifikacnej skusky... Vie mi niekto uviest zakon, ktory nieco take hovoril????
Sabadka
02.12.09,16:30
Dobry den, chcela by som sa spytat, ci mi niekto nevie poradit: v januari mam obhajobu rigoroznej prace, na ktorej som pracovala uz dlhsiu dobu... do toho vsak prisiel novy zakon... Problemom je, ze nemam este 5 rokov ped. praxe. Vie mi niekto povedat, ci ma po 5 rokoch s titulom zaradia do 11PT???

Kolegovia mi vraveli, ze rigorozna skuska sa ani pred platnostou noveho zakona neuznavala ako nahrada 1. kvalifikacnej skusky... Vie mi niekto uviest zakon, ktory nieco take hovoril????

Vyhláška č. 41/1996 § 9 - tam nájdeš všetko o kvalifikačných skúškach a ich náhradách. Ja viem tiež tak, že rigorozne skúšky neuznávali ako náhradu kvalifikačných skúšok.
ninla
04.12.09,09:43
Absolvovanie rigoróznej skúšky plne nahrádza I. kval... ja som rigoróznu skúšku absolvoval rok po štúdiu Mgr. bez akejkoľvek pedagogickej praxe. Na I. kval. je pritom nutná minimálne 5. r. pedagogická prax. :cool:

Dobrý deň, ja mám rigoróznu skúšku ,,PaedDr.,, a do uznania pedagogickej praxe 5 rokov mi chýba asi necelý 1 rok a 6 mesiacov. Keď je od 1.11.2009 v platnosti nový zákon uzná sa mirigorózna skúška ako náhrada 1.kvalifikačnej skúšky, keď dovŕším 5 ročnú pedagogickú prax? Na každej škole si vedenia školy vysvetľujú zákony po svojom, je chaos... Ministerstvo školstva by to malo presne zadefinovať a nie chodiť okolo toho ako okolo horúcej kaše! Ďakujem za odpoveď.
Sabadka
04.12.09,17:23
Dobrý deň, ja mám rigoróznu skúšku ,,PaedDr.,, a do uznania pedagogickej praxe 5 rokov mi chýba asi necelý 1 rok a 6 mesiacov. Keď je od 1.11.2009 v platnosti nový zákon uzná sa mirigorózna skúška ako náhrada 1.kvalifikačnej skúšky, keď dovŕším 5 ročnú pedagogickú prax? Na každej škole si vedenia školy vysvetľujú zákony po svojom, je chaos... Ministerstvo školstva by to malo presne zadefinovať a nie chodiť okolo toho ako okolo horúcej kaše! Ďakujem za odpoveď.

Žiaľ už nie po 1.1.2009 už neexistuje nič také ako náhrada (zatiaľ, možno to nejaká novela zákona zmení).Zákon 317/2009 presne popisuje za akých podmienok môžeš vykonávať atestácie. Po vykonaní I. atestácie postupuješ do 11. PT a po získaní II. do 12Pt.
ninla
05.12.09,09:54
Žiaľ už nie po 1.1.2009 už neexistuje nič také ako náhrada (zatiaľ, možno to nejaká novela zákona zmení).Zákon 317/2009 presne popisuje za akých podmienok môžeš vykonávať atestácie. Po vykonaní I. atestácie postupuješ do 11. PT a po získaní II. do 12Pt.

Ďakujem pekne za odpoveď, snáď to zmení nejaká novelizácia zákona. Myslím si, že rigorózna práca a jej obhajoba je určite náročnejšia, ako obhajoba prvej kvalifikačnej skúšky, podľa toho čo mi povedala kolegynka. No v školstve na lepšie časy asi nesvitá.
Podľa môjho názoru riaditelia nebudú ochotní vysielať učiteľov na tieto skúšky kôli finančným problémom, aby ušetrili. Malo by sa aspom financovanie učiteľov vrátiť pod nejakú okresnú úroveň, aby sa starostovia nevyhovárali, niekedy aj neoprávnene, že nemajú na platy učiteľov.
Tiež si myslím, že by bolo lepšie, keby riaditeľov vymenuvával krajský alebo obvodný úrad, nie rada školy. Akože, keď si riaditeľ dosadí do školskej rady svojich ľudí, tak kto proti nemu niečo zmôže? Trocha som odbočila od témy! Koľko volebných období môže byť riaditeľ v škole napr. na základnej škole? Ďakujem za odpoveď, prípadne cenné názory.
susann2
05.12.09,09:56
Trocha som odbočila od témy! Koľko volebných období môže byť riaditeľ v škole napr. na základnej škole? Ďakujem za odpoveď, prípadne cenné názory.
To nie je obmedzené.
pavlinka
15.12.09,08:28
Poradte mi k zaradeniu školského psychologa.
Doteraz bol zaradený do 12 .platovej triedy, prax psychologa má 8 rokov. Má vyštudovanú VŠ -psychologia a druhu VŠ učiteľstvo pre 1. stupen ZŠ.Podľa noveho zákona som ju zaradila -odborný zamestnanec,samostatný do 10. platovej triedy.Sme stredná škola.Postupovala som správne?ďakujem za odpoveď.
pavlinka
15.12.09,11:46
nikdo neporadí ?
Sabadka
15.12.09,17:06
Poradte mi k zaradeniu školského psychologa.
Doteraz bol zaradený do 12 .platovej triedy, prax psychologa má 8 rokov. Má vyštudovanú VŠ -psychologia a druhu VŠ učiteľstvo pre 1. stupen ZŠ.Podľa noveho zákona som ju zaradila -odborný zamestnanec,samostatný do 10. platovej triedy.Sme stredná škola.Postupovala som správne?ďakujem za odpoveď.

Ano patrí do 10PT - zaradenie samostatný odborný zamestnanec.