tynn
27.09.09,18:27
Dobry den
s manzelom mame v plane si prenajat 2 izb v BA ruzinov za 400 + 100 energie. Neviem vsak realne posudit ci 100 eur je suma do ktorej sa dvojclena domacnost dokaze zmestit a za akych podmienok. Byt ma 46m2. Vedeli by ste mi poradit ci sa energie pohybuju okolo 100 alebo sa nas realitaci snazia oklamat?
Dakujem
Designinka
28.09.09,07:07
Ja by som nehladala podnajom prostrednctvom realitiek... do vyslednej sumy je podla vsetkeho zaratana aj provizia pre realitku. Na internete je ponuk dost a komunikujete priamo s majitelmi.Teda ja osobne som si doteraz vzdy vystacila aj bez sluzieb realitnej kancelarie a nemala som zle skuenosti.S tymi energiami je to na zamyslenie...zda sa mi to malo. Znamy ma v ruzinove garzonku cca 27m2, zije sam a plati okolo 120eur. V tomto je tazko poradit. Co keby ste zasli k niektoremu zo "susedov" zijucich priamo v tej bytovke a spytali by ste sa ako su na tom oni :)?
Martin Mocko
28.09.09,07:14
Energie závisia od veľa vecí:
1. koľko vonkajší stien má byt
2. vlastné kúrenie alebo centrálne (taktiež ohrev vody - vlastný alebo centrálny)
3. ak centrálne, ako ďaleko je kotolňa
4. plastové okná alebo nie
5. zateplený alebo nie
..atď

Ale 100€ na dvojizbový byt je podľa štandardná cena. V konečnom dôsledku sa aj tak raz za rok robí zúčtovanie energií. Tých 100€ je iba preddavok.

Ale taktiež by som radšej išiel po súkromnej inzercií ako cez realitku. Tí si obvykle jeden mesačný nájom rátajú ako províziu, čo zaplatí v konečnom dôsledku prenajímateľ.