olga Žáčiková
27.09.09,20:36
Prosím o radu, kedy mám nahlásiť prevádzku pri založení S.r.o.,
do konca roku 2009 podnikám v prevádzke ako FO. Od 1.1.2010
v tej istej prevádzke ako S.r.o. Moja otázka je kedy mám odhlásiť
prevádzku ako FO a prihlásiť prevádzku ako S.r.o,.
Ďakujem za Vaše rady.
Zita5
28.09.09,04:41
Čo sa týka odhlásenia prevádzky FO :

Živnostenský zákon
§ 17
Prevádzkareň
Na začiatok (http://www.porada.sk/t16919-zivnostensky-zakon-od-1-1-2009-a.html#hore)
(6) Zrušenie prevádzkarne je podnikateľ povinný oznámiť príslušnému živnostenskému úradu do 15 dní od zrušenia.



Zriadenie prevádzkarne s.r.o.
§ 17
Prevádzkareň

(5) Na základe živnostenského oprávnenia možno živnosť prevádzkovať aj v neskôr zriadených prevádzkarňach. Podnikateľ oznámi túto skutočnosť najneskôr v deň jej zriadenia príslušnému živnostenskému úradu.

Prvá oznamovacia povinnosť týkajúca sa prevázkárne vzniká pri ohlásení živnosti, resp. Pri žiadosti o vydanie koncesie. Ak je prevádzkareň zriadená neskôr, je potrebné to oznámiť živnostenskému úradu najneskôr v deň zriadenia.
olga Žáčiková
01.10.09,12:34
ďakujem Zita,
chcem ale vysvetliť moju situáciu bližšie. Pri zakladaní živnosti pre S.r.o,
som do formulára na ŽU uviedla aj prevádzky, kde budem podnikať. Bolo to len bez dátumu.Pracovníčka ŽU povedala, že keď príde zaregistrovanie S.r.o z OR, mám prísť nahlásiť prevádzku. Výpis z OR prišiel, ale zatial do konca roka prevádzku neotváram, tak som na ŽU ani nešla. Na budove kde zatiaľ podniká môj manžel ako FO bola označená prevádzka. Kontrola ŽÚ, zameraná na ubytovacie služby skontrolovala označenie prevádzky FO čo bolo v poriadku. Zároveň chceli aj označenie mojej ešte nezačatej prevádzky, ktorú začnem prevádzkovať od 1.1.2010 ako S.r.o.
Ja som ju teda nenahlásila, lebo tam podniká ešte FO-manžel.
Na ŽU mi povedali, že automaticky ako je zaregistrovaná S.r.o, tak aj prevádzka, keď je uvedená vo formulári. Som z toho trochu zmätená, ja mám
totiž označenie prevádzky pripravené, v januári odhlási manžel prevádzku FO, odvesím tabulu a prihlásim prevádzku s.r.o a vyvesím nové označenie prevádzky,.
Bolo mi povedané, že nejaká sankcia za neoznačenie prevádzky, ktorú som vlastne ani nenahlásila,.....:(.
Zita5
01.10.09,12:37
ďakujem Zita,
chcem ale vysvetliť moju situáciu bližšie. Pri zakladaní živnosti pre S.r.o,
som do formulára na ŽU uviedla aj prevádzky, kde budem podnikať. Bolo to len bez dátumu.Pracovníčka ŽU povedala, že keď príde zaregistrovanie S.r.o z OR, mám prísť nahlásiť prevádzku. Výpis z OR prišiel, ale zatial do konca roka prevádzku neotváram, tak som na ŽU ani nešla. Na budove kde zatiaľ podniká môj manžel ako FO bola označená prevádzka. Kontrola ŽÚ, zameraná na ubytovacie služby skontrolovala označenie prevádzky FO čo bolo v poriadku. Zároveň chceli aj označenie mojej ešte nezačatej prevádzky, ktorú začnem prevádzkovať od 1.1.2010 ako S.r.o.
Ja som ju teda nenahlásila, lebo tam podniká ešte FO-manžel.
Na ŽU mi povedali, že automaticky ako je zaregistrovaná S.r.o, tak aj prevádzka, keď je uvedená vo formulári. Som z toho trochu zmätená, ja mám
totiž označenie prevádzky pripravené, v januári odhlási manžel prevádzku FO, odvesím tabulu a prihlásim prevádzku s.r.o a vyvesím nové označenie prevádzky,.
Bolo mi povedané, že nejaká sankcia za neoznačenie prevádzky, ktorú som vlastne ani nenahlásila,.....:(.

Sídlo s.r.o. musí byť taktiež podľa zákona označené . Teraz neviem kde je sídlo a kde bude prevádzka . Jedná sa o jednu a tú istú adresu ?

Pozrite najskôr čo je prevádzkareň :
http://www.porada.sk/t16919-zivnostensky-zakon-od-1-1-2009-a.html#17
akina
01.10.09,17:03
ďakujem Zita,
chcem ale vysvetliť moju situáciu bližšie. Pri zakladaní živnosti pre S.r.o,
som do formulára na ŽU uviedla aj prevádzky, kde budem podnikať. Bolo to len bez dátumu.Pracovníčka ŽU povedala, že keď príde zaregistrovanie S.r.o z OR, mám prísť nahlásiť prevádzku. Výpis z OR prišiel, ale zatial do konca roka prevádzku neotváram, tak som na ŽU ani nešla. Na budove kde zatiaľ podniká môj manžel ako FO bola označená prevádzka. Kontrola ŽÚ, zameraná na ubytovacie služby skontrolovala označenie prevádzky FO čo bolo v poriadku. Zároveň chceli aj označenie mojej ešte nezačatej prevádzky, ktorú začnem prevádzkovať od 1.1.2010 ako S.r.o.
Ja som ju teda nenahlásila, lebo tam podniká ešte FO-manžel.
Na ŽU mi povedali, že automaticky ako je zaregistrovaná S.r.o, tak aj prevádzka, keď je uvedená vo formulári. Som z toho trochu zmätená, ja mám
totiž označenie prevádzky pripravené, v januári odhlási manžel prevádzku FO, odvesím tabulu a prihlásim prevádzku s.r.o a vyvesím nové označenie prevádzky,.
Bolo mi povedané, že nejaká sankcia za neoznačenie prevádzky, ktorú som vlastne ani nenahlásila,.....:(.
Prevádzkareň aj pre s.r.o. nahlasujete až vtedy, keď v nej reálne začínate podnikať, čiže na ŽÚ nenahlasujete zámer otvoriť prevádzkareň, ale reálnu adresu, kde sa činnosť začína oficiálne vykonávať /zákon hovorí najneskôr v deň zriadenia, ale nehovorí koľko dní dopredu, takže prevádzkareň neohlasovať vopred, lebo z toho vyplývajú aj ďalšie povinnosti, ako je aj označenie prevádzkarne povinnými údajmi, súhlas hygienika.. atď /.Ak ste prevádzkareň ohlásili súčasne v deň ohlásenia živnosti pri s.r.o., a po zápise spoločnosti do OR ste na uvedenej adrese nezačali podnikať, máte za povinnosť do 15 dní odhlásiť-zrušiť prevádzkareň a ohlásiť ju vo vašom prípade až 1.1.2010. Ak je adresa sídla spoločnosti totožná s momentálnou neaktuálnou adresou prevádzkarne
/ nefunkčnou, neživou/, je povinnosťou označiť sídlo obchodným menom spoločnosti.
olga Žáčiková
02.10.09,16:20
Ďakujem za radu,
sídlo S.r.o je označené obchodným menom spoločnosti, je totožné s prevádzkou ktorú začnem od 1.1.2010.
Pekný večer.
olga Žáčiková
02.10.09,16:21
ďakujem za radu, prajem pekný večer
alaya1
28.11.12,12:33
Zamestnanec ma v pracovnej zmluve uvedenu ako miesto vykonu prace adresu, ktoru vsak zamenstnavatel nema nahlasenu v zivnostenskom registri. Na tejto adrese uz pol roka funguje firma so zamestnancami.l Ake to ma nasledky?
Economic
02.12.12,10:44
Zamestnanec ma v pracovnej zmluve uvedenu ako miesto vykonu prace adresu, ktoru vsak zamenstnavatel nema nahlasenu v zivnostenskom registri. Na tejto adrese uz pol roka funguje firma so zamestnancami.l Ake to ma nasledky?

Čím skôr ohlásiť prevádzku alebo súvisiaci priestor (podľa toho čo to v skutočnosti je ) na živnostenský úrad, a aj na DÚ.