Abbas
28.09.09,10:11
Dobrý deň,

od 1.11.tohto roka chcem požiadať zamestnávateľa o neplatené voľno na 3 mesiace. Môžete mi niekto napísať výhody alebo nevýhody tohto voľna? Budem niečím škodový? Za všetky odpovede ďakujem a prajem Vám krásny deň :)
veronikasad
28.09.09,08:14
Dobrý deň,

od 1.11.tohto roka chcem požiadať zamestnávateľa o neplatené voľno na 3 mesiace. Môžete mi niekto napísať výhody alebo nevýhody tohto voľna? Budem niečím škodový? Za všetky odpovede ďakujem a prajem Vám krásny deň :)
v sociálnej poisťovni budeš mať počas tohto obdobia prerušené poistenie.
Zdravotné poistenie zaplatíš cez zamestnávatela z min. mzdy - zamestnávatel zvyčajne požaduje zaplatiť aj 10 %, ktoré platí on, teda uhradíš 41,37€/mes.
VERONIKA6
28.09.09,08:14
Dobrý deň,

od 1.11.tohto roka chcem požiadať zamestnávateľa o neplatené voľno na 3 mesiace. Môžete mi niekto napísať výhody alebo nevýhody tohto voľna? Budem niečím škodový? Za všetky odpovede ďakujem a prajem Vám krásny deň :)
V sociálnej poisťovni budeš mať prerušenie a do zdravotnej musí zamestnávateľ za Teba odvádzať. Záleží od zamestnávateľa ako sa s ním dohodneš.
mzdarka renca
28.09.09,08:16
Dobrý deň,

od 1.11.tohto roka chcem požiadať zamestnávateľa o neplatené voľno na 3 mesiace. Môžete mi niekto napísať výhody alebo nevýhody tohto voľna? Budem niečím škodový? Za všetky odpovede ďakujem a prajem Vám krásny deň :)
Výhoda: to, že s tým zamestnávateľ súhlasí

Nevýhody: nie si poistený na SP, sám si platíš ZP z min. mzdy vo výške 14%, ktoré zamestnávateľ za teba odvedie do ZP a ty si mu ich povinný zaplatiť formou, na akej sa dohodnete.
Nutricia
28.09.09,08:22
a ked si budeš žiadat o podporu v nezamestnanosti budú ti tie tri mesiace nezaplatených odvodov chýbat.
Abbas
28.09.09,08:35
vďaka za odpoveď. mám otázočku ešte, ked idem do zahraničia na 3,4 mesiace musim tiež zaplatiť to zdravotné poistenie??
veronikasad
28.09.09,08:37
vďaka za odpoveď. mám otázočku ešte, ked idem do zahraničia na 3,4 mesiace musim tiež zaplatiť to zdravotné poistenie??
v zahraničí bude zamestnaný na prac.zmluvu ?
Nutricia
28.09.09,08:49
pokial nebudeš zdravotne poistený tam tak áno.Nie je možné platit v dvoch štátoch naraz.Bud bude za teba zahraničný zamestnávatel platit v zahraničí a na SK sa odhlásiš + treba vrátit preukaz alebo si budeš platit tu na SK sám ako samoplatitel a komerčne sa poistíš do zahraničia.
veronikasad
28.09.09,09:08
pokial nebudeš zdravotne poistený tam tak áno.Nie je možné platit v dvoch štátoch naraz.Bud bude za teba zahraničný zamestnávatel platit v zahraničí a na SK sa odhlásiš + treba vrátit preukaz alebo si budeš platit tu na SK sám ako samoplatitel a komerčne sa poistíš do zahraničia.
Nemôže byť na Slovensku samoplatitel, pracovný pomer trvá
Nutricia
28.09.09,09:33
sorry to som si nevšimeu že on pracuje
Abbas
28.09.09,12:43
ďakujem za všetky odpovede, so šefom to dopadlo tak, že rozviažem pracovný pomer dohodou. Krásny deň všetkým
mzdarka renca
28.09.09,12:46
ďakujem za všetky odpovede, so šefom to dopadlo tak, že rozviažem pracovný pomer dohodou. Krásny deň všetkým

to mi je ľúto:mee:
Abbas
28.09.09,13:55
to nevadi, aj som rád, že je to tak, ako to je. teším sa do zahraničia, už kvoli tomu, že je tam aj polovička a svokra. Len teraz mam otázky, ako to bude s platenim SP a podobne... :(
Nutricia
28.09.09,13:57
stále si nenapísal či tam budeš na pracovnú zmluvu?
Abbas
28.09.09,15:50
ano, budem tam na prac.zmluvu
veronikasad
28.09.09,16:42
ano, budem tam na prac.zmluvu
V zdr.poisťovni predložíš preloženú prac.zmluvu /nemusí byť úradný preklad/ a odovzdáš preukaz poistenca.
V sociálnej poisťovni sa môžeš prihlásiť ako dobrovolne poistená osoba - doporučujem aspoň dobrovolné nemocenské poistenie: platí sa 4.4% z vymer. zakladu, najmenej 13€ mesačne. /treba si dať trvalý príkaz so splatnosťou do 8 kal.dňa v mesiaci/