ofecka
28.09.09,10:32
Dobry den! Ja by som sa len chcela spytat, ze aku dobu ma zamestnavatel na to, aby mi odpovedal na moju vypoved, ktoru som podala pisomne? Sidlo spolocnosti je v inom meste, ako ja byvam, posielala som ju cez mojho veduceho postou. Dakujem za odpovede :)
teda upravila by som to..nie tak celkom vypoved, ale ziadost o vypoved..hm?
Nutricia
28.09.09,08:34
nemusí ti odpovedat je to tvoje právo dat výpoved podla §67.Poistila by som to odoslaním poštou doporučene.
ofecka
28.09.09,08:36
tak dobre.. lenze odkial budem vediet, ze kedy som presne skoncila? a musia mi ju potvrdit, ved co zanesiem na danovy urad a do zdravotnej poistovne?
Nutricia
28.09.09,08:49
no ked pošleš napr.dnes výpoved tak na 100% skončíš o dva mesiace 30.11.2009.A čo by si chcela nosit na danový úrad a do ZP?nerozumiem.
arizona
28.09.09,08:54
tak dobre.. lenze odkial budem vediet, ze kedy som presne skoncila? a musia mi ju potvrdit, ved co zanesiem na danovy urad a do zdravotnej poistovne?
Výpoved ti začína plynúť 1. deň následujúceho mesiaca. Ak si podávala výpoveď , výp. doba je dva mesiace.
Dovtedy si riadnym zamestnancom. Do ZP potom nahlásiš zmenu, ak budeš mať v rukách výstupne doklady-ukončenie PP a zápočet.
Nutricia
28.09.09,08:58
do ZP by si nahlasovala len vtedy ak by si zostala evidovaná na ÚP alebo ako samoplatitel.Ak budeš mat hned nové zamestnanie tak nenahlasuješ nič nový zamestnávatel ta automaticky prihlási do SP a ZP.
veronikasad
28.09.09,09:05
tak dobre.. lenze odkial budem vediet, ze kedy som presne skoncila? a musia mi ju potvrdit, ved co zanesiem na danovy urad a do zdravotnej poistovne?
Kedy si posielala výpoveď ? Ak zamestnávatel zásielku do 30.9. nepreberie, tvoja výpovedná doba začína plynúť až 1.11. a pracovný pomer skončíš 31.12.2009. Ak zásielku preberie do 30.9., výpovedná doba začína plynúť 1,10. a prac. pomer končí 30.11.
ofecka
28.09.09,09:17
ja som szco, zato mam co nosit na danovy urad a do zdravotnej..na zrusenie..no aaa tu ziadost o vypoved som posielala 7.9.2009..tak ako teda?:)
veronikasad
28.09.09,09:19
ja som szco, zato mam co nosit na danovy urad a do zdravotnej..na zrusenie..no aaa tu ziadost o vypoved som posielala 7.9.2009..tak ako teda?:)
Počkaj - to máš nejaké pomýlené. Komu si posielala výpoveď ? SZČO nie je zamestnanec, nevzťahuje sa na neho Zákonník práce. Žiadala si o prerušenie živnosti na Živ. úrade ?
Chobot
28.09.09,09:19
ja som szco, zato mam co nosit na danovy urad a do zdravotnej..na zrusenie..no aaa tu ziadost o vypoved som posielala 7.9.2009..tak ako teda?:)

Si szčo mimo toho pracovného pomeru, ktorý si končila, alebo to išlo o pseudo pracovný pomer?
brčko
28.09.09,09:22
ak si szčo, tak nejde o pracovnú zmluvu, ktorá je upravená Zákonníkom práce ale nejakú inú zmluvu medzi vami podla Obchodného zákonníka predpokladám. Pozri sa akú zmluvu máte medzi sebou a tiež na výpovednú dobu priamo v zmluve.
Takže predpokladám chceš zrušiť živnosť, no v tom prípade podávaš DP až normalne za celý kal.rok do konca marca 2010.
ofecka
28.09.09,09:28
som szco, ale nemam zivnost, nebola som nic ohlasovat na zivnostenskom..(v zmluve mam ze na vedlajsi pracovny pomer, ale pri tomto som rovnako szco, aj ked niesom "pravy" zivnostnik) pracujem/pracovala som pre maklersku spolocnost.. a cez veduceho mojho som podala ziadost o vypoved od tej zmluvy..co som s nimi mala..a oni mi musia odpovedat, resp. poslat nieco naspat..potvrdenie..nie? vsak, ako som uz hovorila, musim nieco odniest do ZP a na danovy..
a nebol to normalny pracovny pomer,ze zamestnavatel vsetko odvadza za mna..ja si odvadzam..a pritom som este aj student denneho..zamotane:)
...hadam je to objasnene..:)
Chobot
28.09.09,09:47
som szco, ale nemam zivnost, nebola som nic ohlasovat na zivnostenskom..(v zmluve mam ze na vedlajsi pracovny pomer, ale pri tomto som rovnako szco, aj ked niesom "pravy" zivnostnik) pracujem/pracovala som pre maklersku spolocnost.. a cez veduceho mojho som podala ziadost o vypoved od tej zmluvy..co som s nimi mala..a oni mi musia odpovedat, resp. poslat nieco naspat..potvrdenie..nie? vsak, ako som uz hovorila, musim nieco odniest do ZP a na danovy..
a nebol to normalny pracovny pomer,ze zamestnavatel vsetko odvadza za mna..ja si odvadzam..a pritom som este aj student denneho..zamotane:)
...hadam je to objasnene..:)

Práveže to nie je objasné, ale ešte viac domotané. Na to, aby sme ti mohli jednoznačne odpovedať, je potrebné zistiť, aký druh pracovného pomeru (ak môžeme hovoriť o pracovnom pomere) si mal, či o aký iný druh obchodného vzťahu v tvojom prípade išlo.

Mal si pracovnú zmluvu? Bol taký názov tej zmluvy, čo si mal uzatvorenú? Alebo sa to volalo inak?
Nutricia
28.09.09,09:50
skús pozriet na aký § akého zákona sa tá zmluva odvoláva.
ofecka
28.09.09,11:36
je to zmluva o sprostredkovani a je podla §642 obchodneho zakonnika..v zmluve je pisane, ze vypoved musi byt podpisana oboma zmluvnymi stranami..a ze vypovedna lehota je 1 mesiac (v mojom pripade, kedze je to do 1 roka trvania zmuvy)..a ze vypovedna lehota zacina plynut prvym dnom nasledujuceho kalendarneho mesiaca, od kedy bola dorucena vypoved..a odkial ja viem,ze bola dorucena?hm?a kedy poslu nejake papiere naspat?dokedy mam cakat?
Nutricia
28.09.09,11:41
mohla si to poslat cez obálku s doručenkou a poštár by ti vrátil doručenku s dátumom prevzatia, alebo tam zavolaj.
ofecka
28.09.09,11:46
asi zavolam, ine mi neostava:) no ale dakujem:)
brčko
28.09.09,11:48
zaujímavo si to sformulovala, že si to poslala cez tvojho vedúceho poštou. :)
Treba bud doporučene najlepšie s doručenkou alebo si si minimálne mala na kopiu dať podpísať prevzatie vedúcim. MOžno je aj on kompetentný, ak aj ostatné mzdové veci s ním vybavuješ. Rozhodne lepšie ako nič.
ofecka
28.09.09,11:53
tak on je kompetentny, vsetko riesim cez neho..ved este dneska mu asi zavolam a potom dam vediet, ze co som vybavila:)
Chobot
28.09.09,13:39
je to zmluva o sprostredkovani a je podla §642 obchodneho zakonnika..v zmluve je pisane, ze vypoved musi byt podpisana oboma zmluvnymi stranami..a ze vypovedna lehota je 1 mesiac (v mojom pripade, kedze je to do 1 roka trvania zmuvy)..a ze vypovedna lehota zacina plynut prvym dnom nasledujuceho kalendarneho mesiaca, od kedy bola dorucena vypoved..a odkial ja viem,ze bola dorucena?hm?a kedy poslu nejake papiere naspat?dokedy mam cakat?

Toto ale diametrálne mení situáciu, v tomto prípade sa nejedná o pracovnoprávny vzťah a neriadi sa zákonníkom práce.

Ty si vypovedala zmluvu o spolupráci, ty si szčo. Ty môžeš mať aj 30 zmlúv o sprostredkovaní (o spolupráci).

Ak vypovieš jednu zmluvu, tá ukončí platnosť, protistrana ti nič nemusí posielať, žiadne výstupné listy, žiadne zápočty. Nanajvýš môžu oznámiť, že u ich strany bola zmluva ukončená dňa .....

Neviem, na aké oznámenie od nich čakáš?
Katy a R
28.09.09,16:23
Toto ale diametrálne mení situáciu, v tomto prípade sa nejedná o pracovnoprávny vzťah a neriadi sa zákonníkom práce.
............
Neviem, na aké oznámenie od nich čakáš?

.. ja si myslím, že bola registrovaná v NBS ako sprostredkovateľ poistenia :confused:... ak je to tak, tak dostane "oznámenie o výmaze z registra.." .. a s týmto oznámením môže ísť na DU a ZP (vrátiť DIČ - ukončiť činnosť szčo).
ofecka
28.09.09,17:17
no..Katy a R to pochopila spravne:) presne tak to je..no a dokedy mi to oznamenie z vymazu maju poslat?do kolkych dni sa musia ozvat naspat?
Katy a R
30.09.09,21:07
no..Katy a R to pochopila spravne:) presne tak to je..no a dokedy mi to oznamenie z vymazu maju poslat?do kolkych dni sa musia ozvat naspat?

či si ešte v registri, alebo nie, to si vieš zistiť na stránke NBS ... a termíny máš určite uvedené v zmluve, ktorú si uzatvorila s "tvojim zamestnávateľom" - teda s maklérom (alebo poisťovňou).