silviad
28.09.09,10:33
Dobrý deň!
Chcem sa spýtať : prijímame učiteľa na ZŠ, ktorý bude zároveň aj zástupca riaditeľa. Ako to má mať správne v PZ, dohodnutý druh práce : učiteľ ZŠ a zvlášť papier na vymenovanie ako zástupca od toho istého dátumu na dobu neurčitú?
Ešťe podotázka: je tu niekto kto pracuje v školstve a má informácie o zákone 553/2003 zmeny od 01.11.09 a 317/2009 - kariérne postupy? Mala by som tiež nejaké otázky na túto tému.
Ďakujem pekne za odpovede!
Sabadka
28.09.09,09:27
Dobrý deň!
Chcem sa spýtať : prijímame učiteľa na ZŠ, ktorý bude zároveň aj zástupca riaditeľa. Ako to má mať správne v PZ, dohodnutý druh práce : učiteľ ZŠ a zvlášť papier na vymenovanie ako zástupca od toho istého dátumu na dobu neurčitú?
Ešťe podotázka: je tu niekto kto pracuje v školstve a má informácie o zákone 553/2003 zmeny od 01.11.09 a 317/2009 - kariérne postupy? Mala by som tiež nejaké otázky na túto tému.
Ďakujem pekne za odpovede!


Do menovacieho dekrétu na zástupcu riaditeľa by som dávala len jedno funkčné obdobie, boli tu už príspevky ohľadom zástupcu riaditeľa s "doživotným menovacím dekrétom". Ale je to na rozhodnutí každého riaditeľa. Ale ak mu dá do menovacieho dekrétu dobu neurčitú, lepšie povedanú neohraničí mu dátumovo funkčné obdobie je zástupca riaditeľa prakticky neodvolateľný, čo nie je najšťastnejšie riešenie.

Určite máš na mysli zákon 317/2009 o pedagogických zamestnancoch, návrhy vyhlášok k tomuto zákonu nájdeš na stránke MŠ SR, alebo tu na porade v príspevku Školské kluby detí. (príspevok č. 23 od Lilu1 - prilepila link, kde to nájdeš))
Iveta Pantáková
22.05.10,15:53
Ahojte, som nová poraďáčka, takže prepáčte, že reagujem teraz na dávnejši príspevok.Ja som bola zvolená výberovým konaním do funkcie zástupcu RŠ na dobu 4 rokov. Vtedajšiu riaditeľku odvolali, ale ešte pred skončením jej funkcie mi vypracovala nový menovací dekrét na dobu neurčitú. Ktorý je teraz platný?
Sabadka
24.05.10,04:55
Ahojte, som nová poraďáčka, takže prepáčte, že reagujem teraz na dávnejši príspevok.Ja som bola zvolená výberovým konaním do funkcie zástupcu RŠ na dobu 4 rokov. Vtedajšiu riaditeľku odvolali, ale ešte pred skončením jej funkcie mi vypracovala nový menovací dekrét na dobu neurčitú. Ktorý je teraz platný?

No samozrejme ten posledný, teda ten čo máš na dobu neurčitú.