polis1
28.09.09,10:36
Dobrý deň

chcem poprosiť nemáte niekto vzor na platobný rozkaz. Našim klienotom sme poskytovali internet a ani na vyzvanie po upomienkach nereaguju čo k tomu treba a kam to zaslať tie platobné rozkazy. A neviete koľko sa platia súdne poplatky:

dakujem
Monča
28.09.09,12:02
Ak ide o vzťahy podľa Občianskeho zákonníka /medzi občanmi, alebo FO, PO verzus občan/, minimálny poplatok je 16,50 EUR. Ak podľa Obchodného zákonníka /medzi FO, PO/,minimálny poplatok je 66 EUR. Nemusíš prikladať kolky k návrhu platobného rozkazu. Súd Ťa vyzve na úhradu, pošle Ti aj príkaz na úhradu.
riccado
28.09.09,17:29
Ak ide o vzťahy podľa Občianskeho zákonníka /medzi občanmi, alebo FO, PO verzus občan/, minimálny poplatok je 16,50 EUR. Ak podľa Obchodného zákonníka /medzi FO, PO/,minimálny poplatok je 66 EUR. Nemusíš prikladať kolky k návrhu platobného rozkazu. Súd Ťa vyzve na úhradu, pošle Ti aj príkaz na úhradu.

tak toto uz neplati od januara, sudny poplatok je 6 % zo sumy, minimalne 16,50 EUR

navrhovatelovi odporucam obratit sa na advokata, nakolko pre mnozstvo sporov je vysoka pravdepodobnost, ze to neskonci len pri podani navrhov na vydanie platobnych rozkazov
zalobaba
28.09.09,17:43
Ak ide o vzťahy podľa Občianskeho zákonníka /medzi občanmi, alebo FO, PO verzus občan/, minimálny poplatok je 16,50 EUR. Ak podľa Obchodného zákonníka /medzi FO, PO/,minimálny poplatok je 66 EUR. Nemusíš prikladať kolky k návrhu platobného rozkazu. Súd Ťa vyzve na úhradu, pošle Ti aj príkaz na úhradu.

NESÚHLASÍM
polis1
29.09.09,11:43
tak mi prosím poraďte ako to nejako vyriešiť.
Taker
11.11.09,14:13
Zdravím, ja by som sa ohľadom tohto problému chcel spýtať na niečo podobné. Jedná sa ale o fyzické osoby, podavam žiadosť o vydanie platobného rozkazu ( zmluva o pôžičke overená pred notárom), žalovaná suma je 20.000,-€...poplatok sa platí vopred, a je to už tých 6 % z tejto sumy...a až potom ho prepláca žalovaný, alebo ako...? potreboval by som radu od nieakoho v tom zbehlého...ďakujem
aksas2
11.11.09,14:25
poplatok plati ten kto podava navrh a mozes ziadat o jeho zaplatenie ako aj pripadnych trov pravneho zastupenia v petite a pokial vyhras, tak ich potom mozes vymahat exekucne pokial samozrejme druha strana neuhradi dobrovolne
Taker
11.11.09,14:47
To mi je jasne, zaujimá ma ale konkrétne ten poplatok...či je to už ako písal niekto hore tých 6 % a či sa platí rovno pri podaní na súde, alebo potom po vydaní rozkazu zašle súd...? ďakujem
slabikar
11.11.09,18:40
cize ako to presne vypocitat?
ak mam sumu napriklad 100 EUR, tak dam navrh na vyplatenie 100 EUR + 6 EUR za ten navrh plus uroky z omeskania napr. 10%? to musim presne prepocitat, ci ako?
Mária27
11.11.09,19:38
Úroky uvedieš v percentách, trovy konania predložíš vyčíslené neskôr. Napr.:

Vzhľadom na uvedené navrhujem, aby súd vydal tento
rozsudok :

Odporca je p o v i n n ý uhradiť navrhovateľovi dlžnú sumu 100,00 EUR (3.126,- Sk) s 5 % úrokom z omeškania ročne zo sumy 100,00 EUR od 01. 12. 2008 až do zaplatenia. Odporca je povinný zaplatiť navrhovateľovi trovy konania.
Dlžnú sumu a náhradu trov konania je odporca povinný zaslať na účet navrhovateľa ..., bankové spojenie ..., so splatnosťou do 3 dní odo dňa právoplatnosti tohto rozsudku.
Taker
17.11.09,17:14
Celkom blbé tých 6 % .... pri väčších sumách to robí nemalé peniaze, a ešte stále nie je istota, že budu vymožené...