susann2
28.09.09,12:47
Môžete mi poradiť prosím, koľko sa platí za vystavenie duplikátu vysvedčenia a ako to zaúčtujem ?
asma
28.09.09,12:39
za vystavenie duplikatu vysvedcenia ja peniaze nevyberam ale žiadatel si vypise ziadost o vystavenie duplikatu a donesie kolok vo vyske 3 € (za jednu stranu 1,50 €), ked je duplikat vystaveny tak vačšiu čast kolku nalepim na duplikat a maly ustrizok nalepim do evidencie duplikatov - je na to smernica - teraz neviem dat presnejsie udaje lebo nie som v praci ale v googli urcite cez duplikaty vysvedceni nieco najdes. Peniaze v hotovosti jednoducho nevyberam.
susann2
29.09.09,11:09
Po pátraní za potrebnom informáciou som zistila, že obce, mestá a organizácie nimi zriadené, t.j. verejná správa musí vyberať poplatky za vystavenie duplikátov, resp. môže úhrada prebehnúť bezhotovostne na účet a finančné prostriedky sú príjmom organizácie, spôsob úhrady je uvedený v zákone 145/1995 o správnych poplatkoch. Kolky sú príjmom ŠR a môže ich používať iba štátna správa. Na vyberanie poplatkov potrebujem smernicu, na nete som našla len smernice pre stredné a vysoké školy, máte niekto takúto smernicu aj pre ZŠ ?