FIFA
28.09.09,14:09
Dobrý deň,
prosím Vás má niekto skúsenosti zo zadávaním údajov zamestnanca v POHODE? Robím s nou už dlho ale od soboty mi dala riadne zabrať. Mám zamestnankyňu,ktorá je invalidný dôchodca (zdrav. postinutie nad 70%). Prvý problém mám ten,že neviem a nikde nevidím nejakú kolónku,kde treba zadať to že ide o invalidu, bo v registračnom liste pre sociálku mi to vôbec nevypisuje,nakoľko by tam mal byť v kolónke Dôchodok číslo 6.
Ďalší problém mám ten,že ked v záložke dane a poistné uvediem,že je to invalida nad 70% v mzdách sa mi nesprávne počítajú odvody do zdravotnej poisťovne za zamestnávateľa.
Ďalším problémom je,že ak zapíšem v záložke Dane a poistné nárok na daňový bonus, vypíšem mená detí a rodné čísla do kolóniek,tak v tlačovej zostave Vyhlásenia na zdanenie príjmov sa mi mená a rodné čísla neukazujú.
Prosím Vás ak máte s týmto niekto skúsenosti, poradte mi,bo tento boj z pohodou už asi nevyhrám...budem Vám strašne moc vďačná
Braňo Š.
01.10.09,06:25
Predpokladám, že máš aktuálnu aktualizáciu Pohody. V záložke Dane a poistné treba zadať Ťažšie zdrav. postihnutie nad 70%, ohľadom bonusu Vyživované dieťa, mená a RČ, a nezabudnúť pri obidvoch obdobia Od-Do. Malo by to fungovať.:)
Janiča
02.06.10,15:13
Vedel by mi niekto poradiť, či sa dá v Pohode v mzdách nahrať pracovný kalendár pri nepravidelnej pracovnej dobe? Neviem to nikde nájsť, tak predpokladám, že sa asi nedá. Ako potom robíte mzdy v takýchto prípadoch? Ďakujem za odpoveď.
Aďka S
04.06.10,11:37
ja som sa na to pred časom tiež pýtala, ale bezvýsledne. Nikto mi neporadil. Zrejme sa to tam fakt nedá.
JanaKop
06.06.10,10:52
Dobrý deň. Chcem Vás poprosiť o radu. Kúpila som si nový software POHODA a chcela by som v ňom zaúčtovať aj minulý rok. Dá sa súčasne účtovať v dvoch účtovných rokoch? Teda aby som účtovala nové doklady, ktoré mi chodia ale súčasne aby som si mohla keď mám čas zaúčtovať aj minulý rok. Môžte mi prosím poradiť?
JarkaL
06.06.10,10:57
Dá sa to, ale budeš to mať ako dve nezávislé účtovné jednotky - takže pohľadávky a záv. budeš musieť nahrať na začiatku nového obdobia ručne, aby si mohla párovať.

A neviem, ako je to s licenciou, či Ti vobec dovolí program účtovať rok 09.
JanaKop
06.06.10,11:16
Pri kúpe softu som sa pýtala, a bolo mi povedané, že je možné zaúčtovať aj spätne rok 2009. Takže to je OK.
Ale vážne sa nedá účtovať ako jednu firmu? Ide mi práve o to, že v roku 2009 som nemala žiadne počiatočné stavy, pretože účt. jednotka len vznikla, preto som chcela nahodiť predchádzajúci rok aby som nemusela nahadzovať počiatočné stavy.
Ďakujem.
babi2
06.06.10,12:14
Pri kúpe softu som sa pýtala, a bolo mi povedané, že je možné zaúčtovať aj spätne rok 2009. Takže to je OK.
Ale vážne sa nedá účtovať ako jednu firmu? Ide mi práve o to, že v roku 2009 som nemala žiadne počiatočné stavy, pretože účt. jednotka len vznikla, preto som chcela nahodiť predchádzajúci rok aby som nemusela nahadzovať počiatočné stavy.
Ďakujem.
Podľa mňa by sa to mohlo dať tak, že si vytvoríš rok 2009 a potom cez - Účtovníctvo - Uzávierka - Účtovanie na prelome období - Účtovanie v nasledujúcom období bez údajovej závierky, účtovať rok 2010. Len problém vidím v tom ak zostali pohľadávky, či záväzky z roku 2009, ktorých úhrada nastáva väčšinou začiatkom nasledujúceho roku, stejne si ich budeš musieť nahodiť, aby si to mala s čím vypárovať. A keď budeš mať hotový rok 2009, dáš údajovú závierku a prenesie Ti počiatočné stavy do roku 2010
JanaKop
06.06.10,12:21
Podľa mňa by sa to mohlo dať tak, že si vytvoríš rok 2009 a potom cez - Účtovníctvo - Uzávierka - Účtovanie na prelome období - Účtovanie v nasledujúcom období bez údajovej závierky, účtovať rok 2010. Len problém vidím v tom ak zostali pohľadávky, či záväzky z roku 2009, ktorých úhrada nastáva väčšinou začiatkom nasledujúceho roku, stejne si ich budeš musieť nahodiť, aby si to mala s čím vypárovať. A keď budeš mať hotový rok 2009, dáš údajovú závierku a prenesie Ti počiatočné stavy do roku 2010
Našla som to ale táto ponuka nie je aktívna teda Účtovanie na prelome období je šedé a nedá sa spustiť? V roku 2009 sa veľa neúčtovalo a teda párovanie nie je problém.
babi2
06.06.10,12:36
keď si dáš účtovanie na prelome období, tak ponúka :
Účtovanie v nasledujúcom období bez údajovej závierky, alebo
Účtovanie v bežnom období, tam treba označiť, v ktorom období chceš účtovať
JanaKop
06.06.10,12:46
keď si dáš účtovanie na prelome období, tak ponúka :
Účtovanie v nasledujúcom období bez údajovej závierky, alebo
Účtovanie v bežnom období, tam treba označiť, v ktorom období chceš účtovať
Lenže ja sa neviem dostať do účtovania na prelome období, pretože táto ponuka je neaktívna. Malo by to ísť v JU aj PU lebo ja účtujem PU a tam mi to neide?
babi2
06.06.10,12:59
Lenže ja sa neviem dostať do účtovania na prelome období, pretože táto ponuka je neaktívna. Malo by to ísť v JU aj PU lebo ja účtujem PU a tam mi to neide?
AJ v PÚ je takáto možnosť, to určite potvrdia aj iní Pohoďáci, tak sa bežne účtuje na začiatku roku, tak neviem prečo Ti to nejde
JanaKop
06.06.10,13:04
Aj tak ďakujem za ochotu, skúsim sa s tým ešte pohrať a uvidíme.
Prajem pekný zvyšok víkendu.